Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Je Lopina itekako su ti ZIFovi koji vode ljudi s mutnim prošlostima i debelim dosjeima osiguranje od gubitka…Sigurniji je novac oročen u Credo banci nego u BRINu i QUNEu (za ovo prvo barem imate garanciju drzave)…

Nego sto nije QUNE izgubio dozvolu za rad?

...

HNB.

– kako sam prva pisala i najavila propast nekih HR banaka sada ću napisati koje greške tu radi HNB.

– Credo banka je stvarno mala banka.
– nju je preko noći trebalo zatvoriti a već ujutro je trebala biti otvorena pod nekim drugim imenom.
– rizik gubitka novca je trebala preuzeti HNB koja je to loše kontrolirala a i ostale banke.
– a što radi HNB, daje spisak još 4 male banke.
– i sasvim je normalno kako sada štediše vade iz tih banaka svoju lovu, pa svoju ušteđevinu od pola milijuna eura vadi i sam kardinal gospon Bozanić.

– bankarski sustav se sastoji u povjerenju, a to povjerenje je sada dobro poljuljano.
– a sa gubitkom sitne love su preko noći mogli bez problema pokopati tu Credo banku i štedišama prebaciti račune na neke druge banke.

– što vam je sada pametno činiti.
– ako lovu štedite, nemojte ju zbog većih kamata i oročavati.
– oročenu lovu je teško izvući iz banke.
– to je pokušao i glavni ekonomist SDP, taj tip je bio provesor na fakultetu dok sam studirala u Splitu.
– ali očito je kako sam postala puno pametnija od tog profesora.
– on je imao saznanja kako će ta banka propasti i pokušao je podići lovu s Credo banke, ali nije uspio jer je ista bila oročena.

– e sada se pitam kako će tek taj stručnjak voditi državne financije ???
– a pitam se zašto ne idu otkazi nesposobnoj ekipi u HNB ???

– evo nudim svoje savjetodavne usluge ekipi koja će doći na vlast, a i ovima iz HNB-a.
– godišnja cijena 200.000 eura plus pdv, to stvarno nije puno, pa toliko plaća Hypo puno nesposobnije savjetnike nego što sam ja.

– I love this game.
Pozdrav !

znanje je skupo, a neznanje još skuplje.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.


– evo nudim svoje savjetodavne usluge ekipi koja će doći na vlast, a i ovima iz HNB-a.
– godišnja cijena 200.000 eura plus pdv, to stvarno nije puno, pa toliko plaća Hypo puno nesposobnije savjetnike nego što sam ja.

– I love this game.
Pozdrav !

Hajde postaj zivotopis pa cemo ti pokusati naci neki posao

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

best buy podr …….bez konkurencije…….jer netko mora nahraniti gladni narod…..a kao što znamo nema besplatnog ručka….. [smiley]

– bankarski sustav se sastoji u povjerenju
– a
– I love this game.
Pozdrav !

nažalost moram te demantirati …..bankarski sustav počiva na OPM…..i kad njega nestane onda se uruši………

Kakve veze ima oročenje? Ono se može pobiti u jednom danu….svašta

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


best buy podr …….bez konkurencije…….jer netko mora nahraniti gladni narod…..a kao što znamo nema besplatnog ručka….. [smiley]

– PODR je katastrofa od proizvodnje, jedino što ih s dobiti izvlaći Belupo.
– puno više o tom fenomenu imate na blogu gospona xy.
– a vi gospon Volksbank ako već imate neke potrebe za drukanjem probajte drukati bar za neke pametnije investicije.

– I love this game.
Pozdrav !



best buy podr …….bez konkurencije…….jer netko mora nahraniti gladni narod…..a kao što znamo nema besplatnog ručka….. [smiley]

– PODR je katastrofa od proizvodnje, jedino što ih s dobiti izvlaći Belupo.
– puno više o tom fenomenu imate na blogu gospona xy.
– a vi gospon Volksbank ako već imate neke potrebe za drukanjem probajte drukati bar za neke pametnije investicije.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Ivana7,
da li je i HT pred katastrofom…
550-630 ljudi je na listi za odstrel…Tehnološki višak za 2012.
Manageri idu na savjetovanja kako čovjeku objasnit da mora dobit nogu…
kupit ili prodat

– I love this game. i DT
Pozdrav !


best buy podr …….bez konkurencije…….jer netko mora nahraniti gladni narod…..a kao što znamo nema besplatnog ručka….. [smiley]

Meni se cini da bi ova dionica mogla biti medu boljima u 2012-oj, pogotovo ako ne dode do oporavka europske ekonomije.

– Ovo je vrlo defanzivna industrija, hrana i lijekovi. Potraznja za njihovim proizvodima pada jako malo u krizi. S druge strane cijene njihovih inputa u krizi padaju znacajno sto otvara mogucnost povecanja zarade cak i uvjetima kada prodaja ne raste.

– Podravka je pod izuzetno negativivnim pritiskom politike i kriminalnih struktura vec dugo vremena. Sada je vec gotovo izvjesno da HSS i Josip Friscic postaju politicka proslost. Sadasnji CEO Vitkovic dolazi iz HSS-a. Ako zeli zadrzati poziciju morat ce se puno vise oslanjati na stvaranje profita, a puno manje na politicku podobnost.

– Mirovinski fondovi zbirno sada imaju vise dionica nego drzava. Blok mirovinaca je puno vise zainteresiran za profitabilnost investicije od drzave koja je prvenstveno zainteresirana za kupovanje glasova. Stoga je za ocekivati pojacanje pritiska na uprvu da reze troskove i poveca profitabilnost.

– Postoji mogucnost da se kompanija razdvoji na dvije komponente, hrana i lijekovi. Po mom misljenju to bi pozitivno dijelovalo na dionice obaju komponenti i povecalo vjerojatnost preuzimanja.

– Ivka je bila na praksi u Podravci i taj nemjerljivi intelektuani kapital koji je ostavila tamo trziste nikada nije ukljucilo u cijenu dionice [wink]

Ja mislim da na ovim cijenama dionica ima znacajano veci upside nego downside. Naravno ako dode do znacajnog oporavka ekonomije ova i slicne dionice ce rasti sporije nego ciklicne industrije.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

– Mirovinski fondovi zbirno sada imaju vise dionica nego drzava. Blok mirovinaca je puno vise zainteresiran za profitabilnost investicije od drzave koja je prvenstveno zainteresirana za kupovanje glasova. Stoga je za ocekivati pojacanje pritiska na uprvu da reze troskove i poveca profitabilnost.

Nemoj samo Uprave – trebaju vršiti pritisak na Vladu da se smanji opterećenje gospodarstva pa da kompanije postanu prorfitabilnije a time i fondovi puniji love, mirovine veće – treba nam rast u ovom segmentu posebice.
Nema kruha od državnih obveznica.

Za one koji investiraju na NYSE za danasnji best buy kadidirao bih dionicu
PPO (Polypore International)

Cijena je pala 6.67% na vijest da se zapalio jedan Chevy Volt, i to na parkiralistu 3 tjedna nakon crash testa. Firma proizvodi separatore za, izmedu ostalog, i Lithiumske baterije. PPO otvara 2 nove tvornice u 4Q i izvjestaji su bili bolji od ocekivanja u zadnjih 10 tromjesecija.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


– Mirovinski fondovi zbirno sada imaju vise dionica nego drzava. Blok mirovinaca je puno vise zainteresiran za profitabilnost investicije od drzave koja je prvenstveno zainteresirana za kupovanje glasova. Stoga je za ocekivati pojacanje pritiska na uprvu da reze troskove i poveca profitabilnost.

Nemoj samo Uprave – trebaju vršiti pritisak na Vladu da se smanji opterećenje gospodarstva pa da kompanije postanu prorfitabilnije a time i fondovi puniji love, mirovine veće – treba nam rast u ovom segmentu posebice.
Nema kruha od državnih obveznica.
[/quote]

Sava,

sada cete imati 4 godine priliku da vrsite pritisak na vladu. Ja cu vas sigurno podrzati ako se budete zalagali za smanjenje opterecenja gospodarstva.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Za one koji investiraju na NYSE za danasnji best buy kadidirao bih dionicu
PPO (Polypore International)

Cijena je pala 6.67% na vijest da se zapalio jedan Chevy Volt, i to na parkiralistu 3 tjedna nakon crash testa. Firma proizvodi separatore za, izmedu ostalog, i Lithiumske baterije. PPO otvara 2 nove tvornice u 4Q i izvjestaji su bili bolji od ocekivanja u zadnjih 10 tromjesecija.

ne znam……ne znam…..pitati ću ivanu pa se javim…..nego jesu li zaradili i jedan dolar ili su ko petrica u minusu do koljena……
a ne bi volio ni da propadnu ko solindra…. [lol]

bacio oko na slikicu…….ide to na 40 usd dok si reko lithium….. [huh]
ali javi Novotnyu on ulaže u baterije svake vrste….a možda se i ljubo zainteresira iako je on bio u biznisu uvoznije žarulja

New Report

Close