Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Drugi problem je da ti iz mnogih svojih investicija ne mozes izaci ako stvari krenu lose. Samo taj rizik je dovoljan da ih ne mozemo zvati sigurnim investicijama.

– tu ste potpuno u pravu.
– zahebavala sam gospon Lopinu za BRIN, a sada malo po malo sve dionice postaju kao BRIN.
– to je taj rizik nelikvidne burze.
– zbog toga trenutno imam veću keš poziciju iako je puno toga i više nego jeftino.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

a što je to tzv. … skupo, jeftino, ili navodno povoljno…
… ponovo citiram, nekog meni nadalje nepoznatog forumaša… sa nekog drugog w3…
"…Za bottom fishing – nemam dovoljno znanja, usto praksa govori da i znalci mogu pogriješiti. Dobar primjer za to je pad cijena Enrona sa 100 na 15 dolara – tada su uletjeli obični igrači. Pad se nastavio na 1 dolar i tada su kupovali znalci – pravi bottom fisheri. Dno je bilo na 6 centi… "



Drugi problem je da ti iz mnogih svojih investicija ne mozes izaci ako stvari krenu lose. Samo taj rizik je dovoljan da ih ne mozemo zvati sigurnim investicijama.

– tu ste potpuno u pravu.
– zahebavala sam gospon Lopinu za BRIN, a sada malo po malo sve dionice postaju kao BRIN.
– to je taj rizik nelikvidne burze.
– zbog toga trenutno imam veću keš poziciju iako je puno toga i više nego jeftino.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Dakle trend je zaBRINjavajuci [smiley]

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Dakle trend je zaBRINjavajuci [smiley]

– imte temu komentari trgovanja pa tamo slobodno pišite crnjake.

– ali budimo realni.
– vani su se burze i digle te imaju prostora za padati.
– kad bi mi padali na velikom prometu tada je i više nego zabrinjavajuće.
– ali promet je nikakav.
– burza se je dobro očistila od ovih kockara koji su došli tu zaraditi bogatstvo.
– nema više ni margina koji bi dodatno rušili tržište.
– ovaj promet od par milijuna kuna sami mirovinci će održavati, ipak su im tu glavne investicije.

– I love this game.
Pozdrav !


– burza se je dobro očistila od ovih kockara koji su došli tu zaraditi bogatstvo.

Burza se moze dobro ocistiti od kockara jedino ako se zatvori.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



S obzirom na vašu reputaciju na ovom forumu loša je pouka za investitore .

– moja reputacija, jel se vi to šalite ???
– pa ja sam samo dno dna ovoga foruma.
– pogledajte ocjene mojih zadnjih 20 postova, sve čvrsto potvrđene jedinice.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Ne šalim se .
Vi ste mentor mnogim investitorima , ako se ne varam i gospodinu Twixeru .
Pišete analize dosta objektivno ,korisno ,realno i znalački .
Normalno da vas ocjenjuju s jedinicama , gubitnici su vam jalni.

Pozdrav !




S obzirom na vašu reputaciju na ovom forumu loša je pouka za investitore .

– moja reputacija, jel se vi to šalite ???
– pa ja sam samo dno dna ovoga foruma.
– pogledajte ocjene mojih zadnjih 20 postova, sve čvrsto potvrđene jedinice.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Vi ste mentor mnogim investitorima , ako se ne varam i gospodinu Twixeru .

[/quote]

I vise od toga. Istetovirao sam je na ledjima.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


I vise od toga. Istetovirao sam je na ledjima.

U to bi volio vidjeti….mislim nju na leđima [thumbsup] [thumbsup]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa



I vise od toga. Istetovirao sam je na ledjima.

U to bi volio vidjeti….mislim nju na leđima [thumbsup] [thumbsup]
[/quote]

– ovo nije tema, a ni forum za pisanje postova ovakvog tipa !!!!!
– ako vam se moji postovi ne sviđaju imate zakonsko pravo svakodnevno uvaliti 2 jedinice a možete me staviti i na ignore.

– I love this game.
Pozdrav !

Informanka.

– prošli tjedan portfelj mi je bio u plusu cca 1.5%, ali napisala sam kako je to bio više virtualni nego realni plus.
– ovaj tjedan portfelj mi je završio na zanimljivom prinosu od 0 (nula kuna), to je za ovu godinu, točno nula, nema ni plusa ni minusa.
– zavraga sam buljila u gledalicu, kupovala i prodavala, čitala, analizirala….

– ali opet kada vidim kako su radili naši fondovi, moj rad je daleko najbolji od svih tih fondova.
– ovaj tjedan je doslovno sva naša fondovska industrija u minusu (0.29 – 41.8), srednjak im je cca -15%.

– a to znači kako je velika većina vas u dobrim minusima, a osjeti se ta frustracija na ovome forumu.
– evo i moj prijatelj Splićo je bankrotirao, ali kada skupi 10.000kn evo njega opet s novim nickom.
– gospon Lopina nije bankrotirao, ali mu se očito smučilo sve ovo počev od BRIN-a, meda i mlijeka.
– a i gospođa Miami je pogubila dobru lovu, dobra vijest je što će ona dokupljivati.
– i gospon xy je poprilično izgubio u ovom zadnjem padu na svojim miljenicama.
– takva je burza, tu opstaju oni najjačih živaca.

– I love this game.
Pozdrav !

Zanimljivosti iz fondovske industrije.

– ima jedan fond VB Smart koji garantira 80% uloga, ali i ti su napravili 9.29% minusa.
– imamo i jedan fond koji se bavi zlatom Ilirika gold, ali i ti u minusu 4.26%, očito nije zlato sve što sja.
– BRIC fondovi, to su ta tvz. brzorastuća tržišta, ali koliko vidim raste im samo minus.
– a i mirovinci koji kupuju većinom obveznice osim AZ svi u minusima, a većina vas je pisala kako je AZ najbezvezniji fond, ali očito nije.
– od svih fondova trenutno su najbolji HPB fondovi, najmanje gube.

– I love this game.
Pozdrav !

Keš pozicija.

– pazite da vam ta pozicija na brokerskom ne prelazi 150.000kn ,
– ako vam je to problem rađe otvorite još jedan ili dva brokerska računa .
– dobro je staviti višak love u novčani fond, tu je godišnja kta. cca 2%, ali nema provizije ni ulaza ni izlaza.
– nećete tu ništa zaraditi, ali novac ste sklonili od brokera koji vam mogu taj novac ukrasti.

– I love this game.
Pozdrav !

Blog gospona xy.

– kad bi barem imali više takvih tipova na našem tržištu kapitala.
– stvarno piše pozitivno o TK.

– nemam ništa protiv što druka svoje investicije, ali postaje kao gospon Lopina jer na tom blogu možemo pozitivno pročitati samo o njegovim investicijama a neke investicije poprilično napada kao da ja ne znam koliko je ulagao u DKVS i što su o tome pisali on i gospon Lopina.

– cca 50% njegovih investicija je o.k., ali trenutno na tržištu imamo dosta dobrih investicija.
– pitam se zašto gospon xy ne napiše neki post o nekoj dionici u pozitivnom smislu i napiše ova investicija je o.k.ali ja ju trenutno u portfelju nemam jer sam preinvestiran u nekim drugim dionicama.

– i one tablice gdje se diči s svojim prinosom.
– pa nema te dionice na našem tržištu osim (HT, ADRS, ATGR, ERNT) koju s 20 milijuna kuna nećete podići 100%.
– a na ovom prometu od 5-8 milijuna toga rasta jednostavno ne može biti.
– dobro je to što ovaj mali promet jamči i mali pad, na velikom prometu bi vam išao strašno veliki pad.

– I love this game.
Pozdrav !

Dionice kao obveznice.

– trenutno na našoj burzi imamo cca 5 dionica koje pružaju tu sigurnost.
– prva sam u RH pisala o tome dionice kao obveznice za HT.

– ali trenutno na ovoj cijeni HT jednostavno to nije.
– zašto ?????
– uzmimo za primjer dionicu ATGR, ovih dana je tu bio i milijunski promet, ali tu mali ne trguju.
– dosta dugo je bio na cca 800kn dok ga je neki mirovinac branio, od kada ga ne brani cijena je pala na 500kn.
– isto tako je i s HT-om, kad bi ga RBA prestao kupovati cijena bi momentalno pala na 220kn, a potom bi klizila na 200kn.
– na cijeni od 170 – 190kn HT bi bio fenomenalno dobra dionica puno bolja investicija nego bilo koja obveznica.

– HT je dobar zbog svoje likvidnosti.
– zna to jako dobro gospon xy, jer kada bi on sada želio izići iz svojih perjanica tu bi se cijena srušila 50%, a sigurno i više, jer kada imamo velikog koji izlazi čeka ga se na niskim cijenama.
– a onda ne bi imao ni tih virtualnih prinosa koje trenutno ima na svojim investicijama.

– I love this game.
Pozdrav !


Dionice kao obveznice.

– trenutno na našoj burzi imamo cca 5 dionica koje pružaju tu sigurnost.
– prva sam u RH pisala o tome dionice kao obveznice za HT.

Koje su to dionice ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


– zna to jako dobro gospon xy, jer kada bi on sada želio izići iz svojih perjanica tu bi se cijena srušila 50%, a sigurno i više, jer kada imamo velikog koji izlazi čeka ga se na niskim cijenama.

zato je bolje ulagati u likvidne poput KODT. Ako kupiš deset dionica, za tri do pet mjeseci možeš van bez nekog većeg rušenja cijene…

New Report

Close