Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Što se tiče događanja ovih dana , LIKVIDNOST na pojedinim dionicama pomogla je brzom rastu dionica, ali ne i kapitalizaciji dobiti na većini njih. Zbog toga , je dio novaca spreman za daljnje trgovanje.
Da bi daljnje trgovanje i porast indexa bio nastavljen, potrebno je upumpati još kapitala na
burzu. Upumpavanje kapitala ali i događaji oko INE. trebali bi biti SIGNAL fondovima, da je
OVO NAJBOLJI NAČIN IZLASKA IZ KRIZE cijele Hrvatske.
Bojim se da to još nismo shvatili – jer da jesmo- kupovali bi INU već prije.

Samo kad državi zagusti – onda se diže tržište kapitala, a to nije dobro.

Dakle, upumpavanje KAPITALA…MORA SE NASTAVITI !

Na pojedinim dionicama – nije teško postići fantastične cijene već sa nekoliko transakcija-
NO, BEZ SKLADNE POLITIKE INVESTITORA i DRUŽELJUBIVOG KAPITALA ……to nije moguće
na ostatku tržišta.

Otkup dionica se mora nastaviti , kako bi se na višim razinama mogla donijeti BOLJA
STRATEGIJA I ULAGAČA I SAMOG TRŽIŠTA.

Ja ne mislim da fondovi kupuju INA-u zato sto misle da je potcijenjena ili zato da bi obranili nacionalni interes. Jednostavno oni koriste situaciju da poprave svpoj polozaj. S jedne strane je drzava koja nema novaca da obrani INA-u od MOL-a, s druge strane je MOL kome treba 50% dionica.

Mirovinski fondovi mogu pokupovati free float i onda ga skupo preprodati bilo drzavi, bilo MOL-u. Od drzave mogu dobiti dionice firmi koje ih zanimaju i to sa vjerojatno dobrim discountom. PTKM, PODR, KOEI, JNAF, CROS, HPB,…. su samo neke od firmi kojima bi cijena skocila kada bi drzava izasla iz njih i kada bi dosao vlasnik kojeme je prioritet profit, a ne socijalna politika. Ako drzava ne pristane na razmjenu i na uvjete tu je uvijek MOL koji ce dobro platiti dionice da bi presao 50%.

Ja stvarno ne vidim razloga da OMF-ovi kupe dionice INA-e i dugorocno stave ogroman kapital u firmu na cije poslovanje mogu imati vrlo malo utjecaja. Za njih je ovo jednostavno dobra prilika da istisnu sa trzista drzavu koja realno i jeste najveca prepreka razvoja trzista kapitala. Oni su se morali dogovoriti o cijeni ove "usluge" prije nego sto su krenuli u kupnju dionica INA-e. Sto su dogovorili saznat cemo uskoro ?

Inace mislim da nije funkcija niti jednog fonda, pogotovo ne mirovinskog, da pumpa trziste. Svaki fond bi trebao raditi na dobrobit svojih udjelnicara odnosno kupovati kvalitetne dionice po sto je to moguce nizoj cijeni.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

A bio im je zadatak da sruše tržište?

nace mislim da nije funkcija niti jednog fonda, pogotovo ne mirovinskog, da pumpa trziste. Svaki fond bi trebao raditi na dobrobit svojih udjelnicara odnosno kupovati kvalitetne dionice po sto je to moguce nizoj cijeni.

Danas je Samodol izjavio da su špekulacije na burzi dozvoljene , štoviše i poželjne.


nace mislim da nije funkcija niti jednog fonda, pogotovo ne mirovinskog, da pumpa trziste. Svaki fond bi trebao raditi na dobrobit svojih udjelnicara odnosno kupovati kvalitetne dionice po sto je to moguce nizoj cijeni.

Danas je Samodol izjavio da su špekulacije na burzi dozvoljene , štoviše i poželjne.


Špekulaniu naprijed!.Ostali stoj!

Dobro, majku mu staru, čija je onda funkcija da pumpa burzu? Valjda ne moja… [yawn]


nace mislim da nije funkcija niti jednog fonda, pogotovo ne mirovinskog, da pumpa trziste. Svaki fond bi trebao raditi na dobrobit svojih udjelnicara odnosno kupovati kvalitetne dionice po sto je to moguce nizoj cijeni.

Danas je Samodol izjavio da su špekulacije na burzi dozvoljene , štoviše i poželjne.

Spekulirati zanci pretpostaviti nesto na osnovu nedostatnih dokaza. U osnovi spekuliranja je zelja da se zaradi uzimajuci odredeni rizik.

Svaka kupnja i prodaja na burzi je spekulacija. Kupnja bilo koje asset klase je spekulacija. Ljudi su prije tri godine kupovali stanove jer su spekulirali da ce sutra biti skuplji, danas ih ne kupuju jer spekuliraju da ce sutra biti jeftiniji. Orocenje u eurima je spekulacija da bi kuna mogla pasti u odnosu na euro.

Rijec spekulirati u Hrvatskoj ima negativnu konotaciju jer je vezana za trziste kapitala, odnosno kapitalizam. Ogromna vecina ljudi u Hrvatskoj je odrasla i izgradila svoje poglede u komunizmu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Dobro, majku mu staru, čija je onda funkcija da pumpa burzu? Valjda ne moja… [yawn]

Ekonomije

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Dobro, majku mu staru, čija je onda funkcija da pumpa burzu? Valjda ne moja… [yawn]

Ekonomije
[/quote]
I konkurencija.



Dobro, majku mu staru, čija je onda funkcija da pumpa burzu? Valjda ne moja… [yawn]

Ekonomije
[/quote]
Ponuda-potražnja uglavnom pumpa..
Ekonomija je samo razlog za veću potražnju od ponude ili obrnuto

sijem žito raste grahorica

Ne vjerujem da itko ozbiljan misli da su FM OMF neovisni u krupnim pitanjima, oni ušićare neku siću od nekoliko desetaka milijuna godišnje po svojoj volji za sebe i svoje, ali načelno rade što vladajuća garnitura želi. Da li itko zna kako se bira tj. određuje FM nekog OMF??? To je sada najbolje mjesto u državi. I sve ove logike, tehnička analiza, fundametalna vrijednost firme, pozitivno poslovanje, u ovo plitkom tržištu bez konkurentnih ozbiljnih igrača ne drže vodu. Mi mali možemo samo špekulirati i pokušati pogađati koju će dionicu dizati vrli FM-i. IGH je dobar primjer, s tom dionicom se to dogodilo već više puta, do 07.12 prosječna cijena cca 1.260 kn, jučer 15.12. prosječna cijena 1795 kn, promet 1.601.000 kn što znači da bi osoba koja je imala informaciju mogla u tjedan dana na milijun uloženih kuna zaraditi cca 400.000 kn, i tako ponoviš desetak puta godišnje na raznim dionicama eto 4 milijuna… Ovo je samo banalan primjer mogućnosti što FM rade

Pravo je pitanje

Zašto stranci kojima su svi ovi naši prometi sića, ne dođu i ne ulože par stotina milijuna dolara, jer je sve bagatela i u kratkom vremenu ostvare velike zarade???

Odgovor je vjerojatno jer oni imaju puno boljih i manje rizičnih mogućnosti…

Jer smo mi banana država, bez reda i bez zakona, bez snage, bez moći, to je kao da nama sad neko ponudi ulaganje u temo nekom npr. Kirgistanu ili kako li se već zove….

Mi jednostavno ne valjamo kao narod, nismo u dvadeset godina iznjedrili ni jednog poštenog političara, ako usporedimo Njemačku 1945, bila je agresor, poginulo mislim 8 milijuna muškaraca, srušena do temelja, zamislite samo koji su PTSP imali njihovi preživjeli borci ( npr. Staljingrad ), i nas u obrambenom ratu, s 30 000 poginulih, i minimalnim razaranjima, oni su za 20 godina bili vodeća sila u Europi, a mi za 20 godina uništili sve što smo imali, zadužili se za 60 milijardi dolara i prodali sve što smo imali…

Aleluja… zar treba još što reći

Sve je jasno, jednostavno ne valjamo kao narod, a vladajuće garniture prvenstveno HDZ, a i SDP koji nije previše bolji su elementarna nepogoda…

Ne ponosim se tim što sam Hrvat, ni prošlošću, ni sadašnjošću ni budućnošću, nemam s čim….

Budimo realni, jednostavno ne valjamo…


Ne vjerujem da itko ozbiljan misli da su FM OMF neovisni u krupnim pitanjima, oni ušićare neku siću od nekoliko desetaka milijuna godišnje po svojoj volji za sebe i svoje, ali načelno rade što vladajuća garnitura želi. Da li itko zna kako se bira tj. određuje FM nekog OMF??? To je sada najbolje mjesto u državi. I sve ove logike, tehnička analiza, fundametalna vrijednost firme, pozitivno poslovanje, u ovo plitkom tržištu bez konkurentnih ozbiljnih igrača ne drže vodu. Mi mali možemo samo špekulirati i pokušati pogađati koju će dionicu dizati vrli FM-i. IGH je dobar primjer, s tom dionicom se to dogodilo već više puta, do 07.12 prosječna cijena cca 1.260 kn, jučer 15.12. prosječna cijena 1795 kn, promet 1.601.000 kn što znači da bi osoba koja je imala informaciju mogla u tjedan dana na milijun uloženih kuna zaraditi cca 400.000 kn, i tako ponoviš desetak puta godišnje na raznim dionicama eto 4 milijuna… Ovo je samo banalan primjer mogućnosti što FM rade

Pravo je pitanje

Zašto stranci kojima su svi ovi naši prometi sića, ne dođu i ne ulože par stotina milijuna dolara, jer je sve bagatela i u kratkom vremenu ostvare velike zarade???

Odgovor je vjerojatno jer oni imaju puno boljih i manje rizičnih mogućnosti…

Jer smo mi banana država, bez reda i bez zakona, bez snage, bez moći, to je kao da nama sad neko ponudi ulaganje u temo nekom npr. Kirgistanu ili kako li se već zove….

Mi jednostavno ne valjamo kao narod, nismo u dvadeset godina iznjedrili ni jednog poštenog političara, ako usporedimo Njemačku 1945, bila je agresor, poginulo mislim 8 milijuna muškaraca, srušena do temelja, zamislite samo koji su PTSP imali njihovi preživjeli borci ( npr. Staljingrad ), i nas u obrambenom ratu, s 30 000 poginulih, i minimalnim razaranjima, oni su za 20 godina bili vodeća sila u Europi, a mi za 20 godina uništili sve što smo imali, zadužili se za 60 milijardi dolara i prodali sve što smo imali…

Aleluja… zar treba još što reći

Sve je jasno, jednostavno ne valjamo kao narod, a vladajuće garniture prvenstveno HDZ, a i SDP koji nije previše bolji su elementarna nepogoda…

Ne ponosim se tim što sam Hrvat, ni prošlošću, ni sadašnjošću ni budućnošću, nemam s čim….

Budimo realni, jednostavno ne valjamo…

Kao prvo: ako ti ne valjaš onda je to tvoj problem, ne govori za svih i ne generaliziraj.
Kao drugo: imaju Hrvati se čime ponositi u prošlosti, sadašnjosti, a za budućnost ćemo vidit.
Kao treće: na ovakvo razmišljanje, normalno je ako se ne ponosiš samim sobom.

i kao četvrto : kakve ti ovo ima veze sa temom na kojoj pišeš.

P.S
Kolegice reagiraj, što se ovo počelo pisat na tvojoj omiljenoj temi.

Korkyra


Mi jednostavno ne valjamo kao narod, nismo u dvadeset godina iznjedrili ni jednog poštenog političara, ako usporedimo Njemačku 1945, bila je agresor, poginulo mislim 8 milijuna muškaraca, srušena do temelja, zamislite samo koji su PTSP imali njihovi preživjeli borci ( npr. Staljingrad ), i nas u obrambenom ratu, s 30 000 poginulih, i minimalnim razaranjima, oni su za 20 godina bili vodeća sila u Europi, a mi za 20 godina uništili sve što smo imali, zadužili se za 60 milijardi dolara i prodali sve što smo imali…

Postoji jedna bitna razlika. Zapadna Njemacka nije imala komunizam, Hrvatska jeste. Istocna Njemacka bi bez masivne pomoci zapada danas izgledala vjerojatno kao i Hrvatska.

Hrvatska je po mnogo cemu jos uvjek komunisticka zemlja. Drzava trosi skoro pola GDP-a i od drzavne potrosnje ovisi gotovo citava populacija.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Mi jednostavno ne valjamo kao narod, nismo u dvadeset godina iznjedrili ni jednog poštenog političara, ako usporedimo Njemačku 1945, bila je agresor, poginulo mislim 8 milijuna muškaraca, srušena do temelja, zamislite samo koji su PTSP imali njihovi preživjeli borci ( npr. Staljingrad ), i nas u obrambenom ratu, s 30 000 poginulih, i minimalnim razaranjima, oni su za 20 godina bili vodeća sila u Europi, a mi za 20 godina uništili sve što smo imali, zadužili se za 60 milijardi dolara i prodali sve što smo imali…

Postoji jedna bitna razlika. Zapadna Njemacka nije imala komunizam, Hrvatska jeste. Istocna Njemacka bi bez masivne pomoci zapada danas izgledala vjerojatno kao i Hrvatska.

Hrvatska je po mnogo cemu jos uvjek komunisticka zemlja. Drzava trosi skoro pola GDP-a i od drzavne potrosnje ovisi gotovo citava populacija.
[/quote]
imate prav……ali meni iskreno kao jednom mladom i neiskusnom coveku nesto nije jasno……………..pa kak su onda mogli tolko toga opljackati ak je hrvatska zbog komunizma bila totalno dno
od kud onda ta sva silna lova koja se opljackala???
pofuk

Mi jednostavno ne valjamo kao narod, nismo u dvadeset godina iznjedrili ni jednog poštenog političara, ako usporedimo Njemačku 1945, bila je agresor, poginulo mislim 8 milijuna muškaraca, srušena do temelja, zamislite samo koji su PTSP imali njihovi preživjeli borci ( npr. Staljingrad ), i nas u obrambenom ratu, s 30 000 poginulih, i minimalnim razaranjima, oni su za 20 godina bili vodeća sila u Europi, a mi za 20 godina uništili sve što smo imali, zadužili se za 60 milijardi dolara i prodali sve što smo imali…

***grijesis decko… ok ja zivim vani i ovdje je nas narod ponosan i cijenjen i nitko se ne srami sto je Hrvat… problem u domovini je sto u tih 20 godina nemaju ljudi za koga glasat skroz se vrte isti veleizdajnici iz hdz-a i protuhrvati iz sdp, a jedni i drugi kradu povremeno pojacani sa minornim strancicama i tipovima poput Kajina ili Cacica koji je jos za juge bio u Lepoglavi zbog gospodarskog kriminala, cak ga ni rodjeni otac nije toga spasio a bio je tada zastupnik u jednom domu Hrvatskog sabora… imas sad friski slucaj sa izborom predsjednika HNS-a gdje je jedini protukandidat lopini Markovicu jos veca lopina Stimac koji je Bilica, Boksica i Asanovica opljackao u zajednickom ulaganju kladionice sporttip kroz namjestanje utakmica… i to je vasa demokracija? demokratski izbori a redom lopov do lopova na listi? i sad mi reci jesi li uopce bolje zasluzio nakon rijeci da "se ne ponosis sto si Hrvat" da ti je "banana drzava" i da "ne valjamo kao narod"? Vjerojatno ni ne izlazis na glasovanje i bas te briga za sve, imas yutarnji i index.hr sindrom gdje je šik, kul i guba pljuvat po sebi, po svojoj domovini, najblizima i ljepotama drzave. Zbog gorenavedenih lopina i letargicnih tipova poput tebe je vise Hrvata u dijaspori nego u domovini.
Ako ti se neda nesto promjeniti u domovini onda spakiraj kufere i makni se otamo, domovina ce imati vise koristi kad vise nebudes tamo pljuvao po narodu, a ponekad ces i mami poslat koji euro ili franak koji ce pomoci ekonomiji. Da ne govorim kako ces tek tada shvatiti kakvu divnu domovinu imamo kojoj fale jedino pravi ljudi na pravim mjestima.
Nikad nebih mislio da cu na Best buy analize dionica forumu citat takve uvrede o Hrvatima, ne vrsim pritisak na moderatore, ali nebi smjeli dopustat takve postove koliko god taj korisnik bio popularan. Ovdje smo zbog dionica, a ne da nas neki "malo san maka" lik vrijedja od gena do teritorija samo zato jer je popljugo neku lovu. Hvala!

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!

imate prav……ali meni iskreno kao jednom mladom i neiskusnom coveku nesto nije jasno……………..pa kak su onda mogli tolko toga opljackati ak je hrvatska zbog komunizma bila totalno dno
od kud onda ta sva silna lova koja se opljackala???
pofuk

Prvih 5 godina se opljackala gotovo sva lova koju je dijaspora slala doma(Hrvatska bratska zajednica je procjenila na 10 milijardi dolara), ljudi su svaki mjesec uplacivali od place 100$ 100dem ili 100 chf ili 700ats, zatim su prodali gotovo svu humanitarnu pomoc pa kad je prestalo dolaziti i jedno i drugo onda su rasprodali vecinu imovine… to su ucinili s namjerom i svjesno i u tom djiru je desetak tisuca ljudi, a ne cijeli narod… problem je sto se oni samo smjenjuju na vlasti, a narod je letargican do te mjere da mozemo citati i ovakve uzasne izjave poput gore BorneST

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!

New Report

Close