Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ivana, jeste se riješili IGH kad sam Vam ono rekao ili ste jos unutra?

– nisam na žalost, samo to mi spada u sporedne investicije pa nije niti bitno.
– i pet šest takvih sporednih investicija mi lijepo spuste portfelj.
– ali i u ovom današnjem padu mojih 5-6 dionica u plusu.
– ali kada pada crobex pada i moj portfelj, znaći nisam na pravom putu da dođem na onaj put koji je o.k.
– jednim djelom sam se ukeširala, a u ovakvim situacijama dionica ht-a zlata vrijedi.
– tako da večeras gledam što kupovati, a kako imam viška slobodne love planiram kupovati i neke investicijske fondove, ilirike – još ih neman, možda i malo nekih pbz, a možda i siću u onaj gold toliko da ga pratim, znam to nije pametno.
– i sada analiziram što sutra kupovati, eto tu bi mi pripomogli i vaši savjeti.

– u ovom pada sam dobro i prošla, gubitak minimalni, osnova i dalje ht+jnaf+kodt, na brodarima napravila velike minuse, ali me je zato zaba oduševila, a nije loša ni pbz.

– u slućaju daljnjeg pada burze isprodati ću cijeli ht.

– I love this game.
Pozdrav !

mnogi bi htjeli da ptkm ode u stecaj ali sam 99.9pct siguranda se to nece desiti sad ako se vi nalazatie u onih 0.1pct svaka cast jednostavno smatram da je tu preveliki interes banaka i mirovinskih fondova za tako sto korekcija na nize vrlo izgledna sa obzirom na katastrofalne rezultate ali tu je vecenski vlasnik drzava koja ce ju prodati skoro ili dokapitalizirati i sa strateskim partnerom ici u dalje razvijanje posla ova grana industrije tek ceka zamah



Ivana, jeste se riješili IGH kad sam Vam ono rekao ili ste jos unutra?

– nisam na žalost, samo to mi spada u sporedne investicije pa nije niti bitno.
– i pet šest takvih sporednih investicija mi lijepo spuste portfelj.
– ali i u ovom današnjem padu mojih 5-6 dionica u plusu.
– ali kada pada crobex pada i moj portfelj, znaći nisam na pravom putu da dođem na onaj put koji je o.k.
– jednim djelom sam se ukeširala, a u ovakvim situacijama dionica ht-a zlata vrijedi.
– tako da večeras gledam što kupovati, a kako imam viška slobodne love planiram kupovati i neke investicijske fondove, ilirike – još ih neman, možda i malo nekih pbz, a možda i siću u onaj gold toliko da ga pratim, znam to nije pametno.
– i sada analiziram što sutra kupovati, eto tu bi mi pripomogli i vaši savjeti.

– u ovom pada sam dobro i prošla, gubitak minimalni, osnova i dalje ht+jnaf+kodt, na brodarima napravila velike minuse, ali me je zato zaba oduševila, a nije loša ni pbz.

– u slućaju daljnjeg pada burze isprodati ću cijeli ht.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Po meni je jor prerano za ulaz, mjerkam ernt probat ću ga dočekati još koji postotak niže.
Sta kupiti? LRH, da je sutra smak svijeta ona ne ide ispod 2250 koliko Ostoja nudi, a niti jedna druga dionica nema ni približne mogoćnosti multpliciranja u skorije vrijeme kao LRH. Možda KSST ali po meni je tu i rizik ulaska veći,obzirom da se radi o dugogodišnjem gubitašu i izrazito nelikvidnoj dionici.
Trenutno mi je u portfoliu najviše zastupljena LRH sa prosjekom ulaza 2000, KODT isto 2000 I HT.
Imam nešto slobodnog casha, i svaki mjesec prisitže novi,a za sada uzevši u obzir cijelu kako lokalnu i globalnu situaciju zanimljivi mi je na ovim razinama jedino ERNT.

Pa kad čovjek malo razmisli, onako bez filozofiranja, čisto seljački, shvati da ono što vrijedi u ovoj krizi jesu dionice koje imaju veze sa hranom i turizmom, ne kažem da će rasti ali padati sigurno neće… Da smo u SAD-u tu bi bile i tehnološke dionice ali toga kod nas i nema, bar ne sto bi meni bilo atraktivno…

Sad mi je baš Todorić pao na pamet, zapravo Agrokor općenito, mislim, Puljička dobila nagradu… Sve bi bilo super kad on nebi bilo toliko dužan, naravno da nitko nema točnu percepciju ali mislim da EBRD nije u vlasnistvu davno bi to sve popadalo kao domine, zasto? Pa čovjek je kupio sve sto je mogao kupit, a sve to sto je kupio, kupio je na kredit… Jamnica jamac Ledu, Ledo jamac Konzumu, Konzum Belju itd… Bit će veliko sr*nje ukoliko Čobi odluči malo smanjit te poticaje što ih djeli šakom i kapom, ipak Agrokor ubire preko polovine svih tih poticaja…

Atlantic, treba vidjet što će bit s tim, uzeli su zalogaj točno onako na "knap", ako bude loše bit će veliko sr*anje, a ako bude dobro bit će da će se sve pušit, ja svejedno nebi dao 16kn za Cedevitu u kafiću koliko forsiraju ali mi je Argeta odlična pašteta…

Adris, imaju taj uzgoj ribe i riblje prerađevine, i tu su stvarno veliki novci, samo da malo ojačaju, da se brend razvije, ali brine me to pušenje, to bi ih moglo malo zeznut, oko turizma zapravo nema problema…

Valamar, toga ja imam, pa sam vjerojatno subjektivan ali ukratko, odlična ponuda hotela, više manje svi obnovljeni, firma bi trebala počet zarađivat ogromne pare ali imate Austrijanca kao vlasnika koji želi sve ostale naguz*t i sve uzet sebi, i tu leži potencijalna opasnost…

LRH, ista stvar kao i kod Valamara samo što tu Ostoja želi naguz*t ove u LRH, mislim da će se tu dobra lova okrenut ako bude bilo sve po zakonu, nešto kao Galinec i INDG, ali kome se da zaj*ebavat moze ogromne novce zaradit, sad je na cca 2500kn a ponuda bi trebala bit preko 6000kn, pa sad tko voli neka izvoli…

KORF, tu mi puno stvari nije jasno, Dom Holding je uvijek bio jači od Valamara ali na ovom biseru zvanom ZSE, eto pa nije, zapravo, mislim da tu fondovi igraju neke igrice(koliko god već ovo bila isprana fraza), ima ogroman potencijal, ali jednostavno stoji tu gdje je, i iskreno, čini mi se da to nikome i ne smeta…

HG Spot, mislim da bi čak i možda moglo bit od njega, očekivao sam da ga već neće bit, ali svakako ne preporučam ulaganje u njega, sve je to još tu negdje fifty-fifty, ali mora se priznat da Prpić zna posao!

Eto malo mog razmisljanja…

uf, malo ovo predugačko, k’o lektira! [lol]

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.




Po meni je jor prerano za ulaz, mjerkam ernt probat ću ga dočekati još koji postotak niže.
Sta kupiti? LRH, da je sutra smak svijeta ona ne ide ispod 2250 koliko Ostoja nudi, a niti jedna druga dionica nema ni približne mogoćnosti multpliciranja u skorije vrijeme kao LRH. Možda KSST ali po meni je tu i rizik ulaska veći,obzirom da se radi o dugogodišnjem gubitašu i izrazito nelikvidnoj dionici.
Trenutno mi je u portfoliu najviše zastupljena LRH sa prosjekom ulaza 2000, KODT isto 2000 I HT.
Imam nešto slobodnog casha, i svaki mjesec prisitže novi,a za sada uzevši u obzir cijelu kako lokalnu i globalnu situaciju zanimljivi mi je na ovim razinama jedino ERNT.

– ERNT, već sam o tome pisala na ovoj temi, i ja ga čekam niže, trenutno nemam niti jednu dionicu ernt.
– iduće godine najvjerovatnije neće biti dividende zbog Kazahstana te mi se stoga niti ne žuri ući u ernt, ali trenutno rade o.k.

– LRH, na ovim cijenama mi je i više nego skup.

– KSST, tu ne ulazim ni u ludilu, a ima ga na prodaji mislim na 640kn, tu je gospon Lopina u par dana zaradio 30% kupujući ga na ovim cijenama.

– KODT tu ću se sutra staviti na kupnju, sitno, par dionica serije p.

– HT, možda ću ga prodavati, ali kasnije kada se i ako se burza ili dionice koje kupim oporave, to prodajem i opet kupnja ht-a, možda i po većim cijenama, ali sve je to burza.

– I love this game.
Pozdrav !


LRH, ista stvar kao i kod Valamara samo što tu Ostoja želi naguz*t ove u LRH, mislim da će se tu dobra lova okrenut ako bude bilo sve po zakonu, nešto kao Galinec i INDG, ali kome se da zaj*ebavat moze ogromne novce zaradit, sad je na cca 2500kn a ponuda bi trebala bit preko 6000kn, pa sad tko voli neka izvoli…
uf, malo ovo predugačko, k’o lektira! [lol]

– volim čitati lektire ovoga tipa, nida nisu predugačke ako su dobro napisane.
– i što više čitam, nadam se kako ću praviti manje grešaka na burzi.
– i vaše razmišljanje, plus moje razmišljanje i možda dođe koja ideja.

– evo zašto me ne zanima LRH.
– da je točno to što pišete 6.000kn, danas bi bila cijena minimalno 5.000kn.
– zači sve to spada u špekulacije.

– I love this game.
Pozdrav !


– tako da večeras gledam što kupovati, a kako imam viška slobodne love planiram kupovati i neke investicijske fondove, ilirike – još ih neman, možda i malo nekih pbz, a možda i siću u onaj gold toliko da ga pratim, znam to nije pametno.

Prema SEC izvjestajima koje je svaki fond sa 100M + miliuna morao predati do jucer vecina fondova u US je razala pozicije u zlatu. Sto naravno ne znaci da su u pravu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Ivana, jeste se riješili IGH kad sam Vam ono rekao ili ste jos unutra?

kako radim ??????

– kupila sam IGH na cca 1.500kn.
– TA je ukazivala na rast, ali probilo klin pa veliki pad, griješim ja, a griješi i TA.
– trebala sam ga prodati s -10%, stop loss, ali nisam, sitne investicije obićno ne pratim detaljno.
– tako vam je kada imate previše dionica u portfelju.
– a uspavalo me je to što sam ga zadnji put kupila na 1.500k i prodala na 3.000kn.
– ali ovaj put se povijest nije ponovila.

– i sada je glupo koristiti taj stop loss kako ga koristi gospon Splićo na -50%.
– sada se tu opet pojavila nova formacija (klin), morao bi ići neki odbijenac, potpora je na 1.000kn, ali može i to probiti, ma može ići i na 500kn, ovo je rizik posla.
– po meni bi sada mogao ići na 1.400kn, ali na ovo ne gledajte ozbiljno jer sam loša za tu TA.
– ipak je za mene puno važnija FA, koja uz TA daje dobre rezultate.
– sama TA je malo zahebana za ovo plitko tržište, daje dosta pogrešnih signala.

– I love this game.
Pozdrav !



– tako da večeras gledam što kupovati, a kako imam viška slobodne love planiram kupovati i neke investicijske fondove, ilirike – još ih neman, možda i malo nekih pbz, a možda i siću u onaj gold toliko da ga pratim, znam to nije pametno.

Prema SEC izvjestajima koje je svaki fond sa 100M + miliuna morao predati do jucer vecina fondova u US je razala pozicije u zlatu. Sto naravno ne znaci da su u pravu.
[/quote]

Ma zlato je balon samo takav, ako mislite kupovat zlato onda odite do najblize zlatarne i uzmite si nesto za svoj gust, nesto za nosit… Ne dajte vise od 220kn/g za 585, iako ja bi na vasem mjestu otisao u Egipat na tjedan dana pa uzeo nesto 750 za duplo manje love s usput se i dobro odmorio! [thumbsup]

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.



– a možda i siću u onaj gold toliko da ga pratim, znam to nije pametno.

Prema SEC izvjestajima koje je svaki fond sa 100M + miliuna morao predati do jucer vecina fondova u US je razala pozicije u zlatu. Sto naravno ne znaci da su u pravu.
[/quote]

Zlato.

– vi ste na drugom kotinentu pa vam nije jasno kako se u RH ne može kupovati zlato, ne mislim na nakit.
– nije ni meni jasno zašto je to tako ?????
– valjda oni budalaši u saboru misle kako smo mi previše blesavi za tako nešto.

– a u svakoj normalnoj državi to je isto kao da kupujete bilo koju valutu.

– i sada mora tu doći slovenski fond da nam prodaje dionice zlata.
– stvarno ne da smo jadni, ovo je prežalosno za našu zemlju.

– ali i taj fond ne kupuje fizičko zlato.
– kupuje i trguje papirima o zlatu, rudnici… i puno toga, u prospektu.

– i to mi je zbilja nevažna investicija, tu mislim ući s cca 2.000kn, i nije me briga da padne i 90%.

– I love this game.
Pozdrav !

INGRA.

– neki dan se hvalili kako su to kupovali po 17kn.
– pogledajte malo unazad što sam o tome pisala.
– ali krenulo krdo, ovce željne zarade, ali to tako ne ide.
– treba raditi suprotno od krda.

– nekada sam se veselila Splićinim gubitcima.
– ali kasnije mi ga je bilo žao kada sam izračunala koliko je love popušio na burzi.
– a isto tako je i na toj INGRI.
– nemojte biti blesavi.
– ostavite se te glupe dionice.
– puno njih s ovoga foruma je danas kupovalo Ingru, ali se ne hvale zbog očitog gubitka.
– a kako stoje stvari mogla bi roniti do 12kn po TA.
– samo i ja sam ista kao i većina vas, te ću zbog kockarskog nagona pratiti tu dionicu,
– ako krene odbijenac možda nešto i kupim.
– ali to nikako nije pametno.

– I love this game.
Pozdrav !




– a možda i siću u onaj gold toliko da ga pratim, znam to nije pametno.

Prema SEC izvjestajima koje je svaki fond sa 100M + miliuna morao predati do jucer vecina fondova u US je razala pozicije u zlatu. Sto naravno ne znaci da su u pravu.
[/quote]

Zlato.

– vi ste na drugom kotinentu pa vam nije jasno kako se u RH ne može kupovati zlato, ne mislim na nakit.
– nije ni meni jasno zašto je to tako ?????
– valjda oni budalaši u saboru misle kako smo mi previše blesavi za tako nešto.

– a u svakoj normalnoj državi to je isto kao da kupujete bilo koju valutu.

– i sada mora tu doći slovenski fond da nam prodaje dionice zlata.
– stvarno ne da smo jadni, ovo je prežalosno za našu zemlju.

– ali i taj fond ne kupuje fizičko zlato.
– kupuje i trguje papirima o zlatu, rudnici… i puno toga, u prospektu.

– i to mi je zbilja nevažna investicija, tu mislim ući s cca 2.000kn, i nije me briga da padne i 90%.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
,,,,,,,sad i u zalto ulazete????
pa ima li igra koju Vi ne volite????
pofuk
p.s. ajoj sto ja volim ovu igru!!!!!!!

Gdje ulagati, a ne pogubiti novce ???????

– kod mene su to tvz. glavne investicije koje mi čine cca 70% kapitala.
– a s ostalih 30% se kockam.

HT.
– dosta vas me je konstantno zahebavalo zbog te preglupe investicije.
– a je li glupa, procjenite sami ???????

JNAF.
– lijepo sam vam pisala kako sam ga prodavala i rušila cijenu.
– e sada je došlo vrijeme za kupnju.
– idealna kupnja bi bila na cca 2.500kn, ako ga bude na toj cijeni.

KODT.
– idealno bi to bilo kupovati sada na cca 900kn.

ZABA.
– nemam pojma zašto se cijena ovako dobro drži, a nije loša ni PBZ.
– a danas mi legla i velika dividenda od te ZABE.

BRODARI.
– dosta su pali, ali to već spada u kocku.

INA i ADPL.
– a možda su i to dobre investicije.

JMNC.
– kupila bih je na 36.000kn, ali nitko neće da mi je proda na toj cijeni.

LKPC.
– dosta je pala, možda je dobro sada tu ući.

– ima još dosta toga, ali ovo je ono glavno.

– I love this game.
Pozdrav !

p.s. ne kupujte dionice jer će te sigurno pogubiti novce.
– jer ova igrica nije nikako za one slabih živaca.


INGRA.

– neki dan se hvalili kako su to kupovali po 17kn.
– pogledajte malo unazad što sam o tome pisala.
– ali krenulo krdo, ovce željne zarade, ali to tako ne ide.
– treba raditi suprotno od krda.

– nekada sam se veselila Splićinim gubitcima.
– ali kasnije mi ga je bilo žao kada sam izračunala koliko je love popušio na burzi.
– a isto tako je i na toj INGRI.
– nemojte biti blesavi.
– ostavite se te glupe dionice.
– puno njih s ovoga foruma je danas kupovalo Ingru, ali se ne hvale zbog očitog gubitka.
– a kako stoje stvari mogla bi roniti do 12kn po TA.
– samo i ja sam ista kao i većina vas, te ću zbog kockarskog nagona pratiti tu dionicu,
– ako krene odbijenac možda nešto i kupim.
– ali to nikako nije pametno.

– I love this game.
Pozdrav !


imam jedno pitanje
gledajte …i ja imam kockarski nagon ali nisam siguran da li mi je pametno pratiti tu dionicu jer mi se sve vise cini da nemam nogon za prezivljavanje
molim savjet
unaprijed hvala
pofuk


Gdje ulagati, a ne pogubiti novce ???????

To ovisi od osobe do osobe. Najbolje je ulagati u nesto u cemu si dobar i sto ima potencijal rasta. Nije burza za svakoga. Najsigurnije i najisplativije je ulaganje u sebe i svoju obitelj.

U tvom slucaju najbolje ulaganje bi bilo u obrazovanje.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close