Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



– možda i jesam truba ali ne pušim lovu na burzi.

Komentar trgovanja.

– evo jučer i danas i ja očito pušim lovu na burzi.
– jučer smo padali na velikom prometu, danas na malom, ali padamo kao trula jabuka s stabla.
– očito da je nešto trulo u RH.

– ali kako mi je osnova portfelja HT+JNAF+KODT, a to baš i ne pada nešto naročito.
– a dobro mi se drže ZABA+INA.
– ali zato ostalih 15 dionica pada li ga pada, ali toga i nemam nešto puno, ali dostatno da lijepo sruši portfelj.
– i sada zaradite vi na ovoj burzi.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Ja na virtualnoj u plusu [thumbsup]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa


Ja na virtualnoj u plusu [thumbsup]

Informanka.

– ja na ovoj uživo danas u minusu 0.20% .

– I love this game.
Pozdrav !

….ništa od burze… ja stvaram novac u ovom cirkusu na svoj način…. sa strane..
Jučer završila jednu malu korinu investiciju..nešto ću i napisati na općenito- možda..
Danas ugvoorila detalje kupoprodaje lokala … a još danas, stigla dogovoriti lokaciju i izmjene Prostornog plana za jednu potpuno novu poslovnicu…hoće li biti pogodak ili odbijenica MZRH
vidjet ćemo…

Dok dionice padaju, best buy , definitivno je OTVARANJE NOVIH POSLOVA…novih pozicija
za poslove, kupnju jeftinih nekretnina- slaganje – odličnih zemljišta za prodaju građ. parcela itd.itd.
Ma, posla preko glave…

Kad sve padne na povoljne cijene- ma, naravno da ćemo kupovati….

Dok čitam poslovni- vinograd od 12 ha…priprema se za sadnju..to mi je usput.Ma, koje dionice…..
Portfelj nek stoji- ako se potrudim za 6-12 mjeseci- bit će sve o.k….Ova godina je izvrsna ..
šteta , što dani kratko traju…..

Kako vidite, po pisanju moj radni dan je od 6.30- 17.00 i duže.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

ovo je burza strave i užasa…..dosta toga je best buy samo je pitanje kada če se to moči dobro prodati……

http://www.seebiz.eu/hr/fondovi/fondovi-cetiri-bric-fonda-medu-deset-najboljih,97493.html


– ja na ovoj uživo danas u minusu 0.20% .

Možda, kad ti je Varteks jučer roknuo 30%, da ne govorim o ostalima.

26.11.2010 - Dan D

BEST BUY:

VALIDUS 6,5kn
TISAK 115kn
INGRA 11kn
JDPL 105kn
ATPL 550kn
VDKT 150kn
DLKV 175kn
IGH 750KN

…..dalje neću nabrajati….

26.11.2010 - Dan D

u je.ote … pa onda bu i ht-a po 200 [pray]

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica


u je.ote … pa onda bu i ht-a po 200 [pray]

130 je bio target, ako se dobro sjecam

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



– ja na ovoj uživo danas u minusu 0.20% .

Možda, kad ti je Varteks jučer roknuo 30%, da ne govorim o ostalima.
[/quote]

Evo za našega Spliću po stoti put, a što ćete kada slabo shvaća.

– kada ti imaš np. 3 dionice u portfelju tada ti je taj VART 33% portfelja i jedan takav pad uzrokuje pad portfelja od cca 10%, a znaš i sam kako je to bilo kada ti je taj Varteks i na 35kn bio o.k.

– ali kada je portfelj zastupljen s cca 70% HT+JNAF+KODT+ZABA+INA.
– a u ostalih 30% je dobar dio brodara ATPL+TNPL+JDPL, e ti su me srušili.
– a imam u tih 30% i o.k. dionica JMNC+PBZ+CEBA+AUHR+ADPL+LURA kojima cijena i nije nešto pala.
– ali u tih 30% ima i IGH+LVCV+i još nekih gluposti tipa VART kojima je cijena pala.

– e tada se i dođe do tog podnošljivog dnevnog minusa od -0.20% .

– a sada nam ti Splićo objasni kako je kod tebe došlo do onoga prvog bankrota ????

– I love this game.
Pozdrav !


ovo je burza strave i užasa…..dosta toga je best buy samo je pitanje kada če se to moči dobro prodati……

– samo neka ovako ide i dalje.
– tada će biti sve više i više dionica s dividendnim prinosom preko 10%.
– na bankarsku kta. nisu loše ni one koje u ova vremena djele 5%.
– tada se stvarno ne trebate brinuti kada će te te dionice moći dobro prodati.

– evo ja nisam prodavala HT koji sam kupila na 190kn, KODT na 900kn, JNAF na 1.800kn .
– i zbog toga se stvarno ne brinem, mogla sam tu još dodatno zaraditi ali nisam.
– ali sam prodala HT koji sam kupovala na 230kn pa naviše, pa KODT 1.300 – 1.500 , JNAF 2.100 – 2600, a kupovala sam tog JNAF-a i po 3.000kn pa do 3.500kn ali po dionicu dvije, isto kao i HT-a po 320 , sada sam se nakrcala KODT po cca 2.000kn.

– bit je sada kupovati dobre i dividendne firme.
– a možete i kao Lopina, to i ja radim, ali s manjom lovom dionice tipa VART.
– sada se to može trejdati i tržiti 5-10% zarade ili gubitka ili čekati i kapitalizirati 200 – 500% zarade.
– samo što će neke od tih dionica i u bankrot pa ste tu popušili svu lovu, ali nadam se da neće sve završiti u bankrotu, cca 50% takvih investicija da vam uspije a 50% poropadne opet će te zaraditi veliku lovu.

– evo, gospon Antiša tipuje samo na OPTE, ili Ivano na JDPL, to je veliki rizik, ali ako uspije zarada fenomenalna.

– na onih 5 dionica koje meni čine 70% portfelja nema nekog većeg rizika te neće biti ni neke zarade.
– uostalom ove godine niti nemam neku zaradu jer tipujem na sigurnost.
– a opet se kockam s 30% portfelja koji je u rizičnijim dionicama.

– I love this game.
Pozdrav !

I još jedna jakooooo važna sitnica.

– za slučaj većeg pada Crobexa potrebno je imati barem 20% slobodne love.
– sada to može biti keš na brokerskom, mogućnost ubacivanja dodatne veće love na brokerski iz nekih investicija koje nisu dionice, mogućnost kreditnog zaduženja.
– i uvijek vam ostaje mogućnost margin kredita, ali nikako većeg od 20% portfelja.
– tada se kupuju dionice np. kada je bio zadnji veliki pad HT na 190kn i niže, a dividendni prinos 16%.
– e to su prave investicije za margin kredite.

– ili np. tržište je palo cca 30% i više, a neke dionice tipa HT nisu imale neki pad.
– tada se prodaje taj HT i kupuju dionice koje imaju veće mogućnosti rasta.
– ali takve stvari raditi tek kod preokreta trenda.

– ovako ja radim, i ovo nikako nije nagovor da i vi ovako radite.
– za većinu vas ipak je najbolja opcija kupnja INGRE.

– I love this game.
Pozdrav !


– ovako ja radim, i ovo nikako nije nagovor da i vi ovako radite.
– za većinu vas ipak je najbolja opcija kupnja INGRE.

– I love this game.
Pozdrav !

Da li je ulazak Lopine u Ingru signal da je ova dionica napokon postala atraktivna agresivnijem tipu ulagaca ? Kako ta grupa cini ogroman dio ulagacke populacije na ZSE kako ce se to odraziti na cijenu ove dionice ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



– ovako ja radim, i ovo nikako nije nagovor da i vi ovako radite.
– za većinu vas ipak je najbolja opcija kupnja INGRE.

– I love this game.
Pozdrav !

Da li je ulazak Lopine u Ingru signal da je ova dionica napokon postala atraktivna agresivnijem tipu ulagaca ? Kako ta grupa cini ogroman dio ulagacke populacije na ZSE kako ce se to odraziti na cijenu ove dionice ?

[/quote]
Velika volatilnost bi bila logična i bilo bi pametno skupljati na 18 jer bi bilo realno očekivati da će
preuzimanje biti po 20 pa gubitka nebi trebalo biti.Sadašnji prosjek od 23.09. do danas/sjednica o
dokapitalizaciji 22.12.2009-tri mjeseca/od nešto oko 21 kn bi trebao pasti na oko 20.I po 20 bi trebala biti i obvezujuća ponuda.Kupnja na 17 i niže bi bila izvrsna i mislim da INGRA nebi trebala
ići niže.Već sam jedanput okrenuo lovu u Ingri uz netto dobit 6% i tu dobit/cca 1.700 kn/upucao u gubitnika dana koji je tresnuo gotovo 25%/
Međutim,u Ingri ima jedan veliki problem,veliki igraći, velike muljaže i može se izgoriti i možda će
se dionica zauzdati pa trejdanja nema.A ja sam Brzi Gonzales iako mi brzina puno i ne pomaže
jer što god kupiš uglavnom pušiš.Ako se izvućeš bezt gubitka_super.
Evo LVCV _nakon dividende pobjega na 220 i pokrija se.Tko je čeka spušija je.
Na Vupiku zaradio jer sam pobjega na vrijeme,ZNTJ uteka,LCDS stoji na mjestu,BRIN se vraća,KOES
čami na 250 a moga bi i niže,u ELPR ću za koju godinu postati većinski,Badel lagano pušim ali čekam
model C,Varteks pobiga sa zaradom,ULPL pobiga sa negativnom nulom,u HDEL spušija 5%,u VLHO
izaša sa negativnom nulom, Validus uteka sa gunitkom od 1 do 2% i namjeravam se vratiti-opasno je ali bez rizika zarade nema.
Sve u svemu zadnjih mjesec dana loše.
Sve gore navedene firme imaju uglavnom veliki BV,pa čak i u slučaju stečaja postoji šansa da se
izvuće vlastiti ulog.

Na ZSE ne teće med i mlijeko,ali zadanja dva dana počelo mediti zahvaljujući Ingri!

– samo neka ovako ide i dalje.
– tada će biti sve više i više dionica s dividendnim prinosom preko 10%.
– na bankarsku kta. nisu loše ni one koje u ova vremena djele 5%.
– tada se stvarno ne trebate brinuti kada će te te dionice moći dobro prodati.

– evo ja nisam prodavala HT koji sam kupila na 190kn, KODT na 900kn, JNAF na 1.800kn .
– i zbog toga se stvarno ne brinem, mogla sam tu još dodatno zaraditi ali nisam.
– ali sam prodala HT koji sam kupovala na 230kn pa naviše, pa KODT 1.300 – 1.500 , JNAF 2.100 – 2600, a kupovala sam tog JNAF-a i po 3.000kn pa do 3.500kn ali po dionicu dvije, isto kao i HT-a po 320 , sada sam se nakrcala KODT po cca 2.000kn.

– bit je sada kupovati dobre i dividendne firme.
– a možete i kao Lopina, to i ja radim, ali s manjom lovom dionice tipa VART.
– sada se to može trejdati i tržiti 5-10% zarade ili gubitka ili čekati i kapitalizirati 200 – 500% zarade.
– samo što će neke od tih dionica i u bankrot pa ste tu popušili svu lovu, ali nadam se da neće sve završiti u bankrotu, cca 50% takvih investicija da vam uspije a 50% poropadne opet će te zaraditi veliku lovu.

– evo, gospon Antiša tipuje samo na OPTE, ili Ivano na JDPL, to je veliki rizik, ali ako uspije zarada fenomenalna.

– na onih 5 dionica koje meni čine 70% portfelja nema nekog većeg rizika te neće biti ni neke zarade.
– uostalom ove godine niti nemam neku zaradu jer tipujem na sigurnost.
– a opet se kockam s 30% portfelja koji je u rizičnijim dionicama.

– I love this game.
Pozdrav !

Ne znam da li Ivana stvarno radi ono sto pise, ali se s nacelnim stvarima koje napise skoro se uvijek slazem, sto mislim da ne mogu reci za pisanje ikog drugog na ovom forumu.
Na ovu situaciju bi trebali gledati kao na jedinstvenu priliku produzene rasprodaje dobrih firmi (onih dividendnih i sigurnih ili onih s kontinuirano dobrim poslovanjem i perspektivom veceg rasta bez vidljivih oblaka na horizontu ili kod nekih oboje), a ne zasto sam jos uvijek u minusu ili u nuli ili zasto mi se portfelj vec nije novcano udvostrucio. Umjesto krcanja na kratkom kriznom dnu koje se moze i ne mora dobro uhvatiti (mozda ste ispucali municiju ranije, mozda cekate nize koje nikad ne dodje), imate sansu polaganog krcanja u produzenoj krizi (mislim sad vec oko dvije godine od kad je crobex prvi put pao ispod 2000, a jos nije gotovo). Za one koji stvaraju portfelj kao ja tako da novce iz stvarnog zivota prebacuju u dionice kako se visak pojavi to je prilika, mislim barem desetljeca.

New Report

Close