Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Starino moja pa ko to još gleda na našem tržištu majku mu staru.
Nego vidim ne pišeš srcem i dušom, a vidim da bi mogao.

Neuspjeh je najbolji lijek za umišljene i prepotentne

haha…

u nas starce postoje i stare navike (onih stvari koje nikad nismo niti naučili)

a srce i duša u starijih je malo manje upečatljiva i treba je znati čitati [smiley11]

nema mi druge nego se zae..ti

Ti si elvare moj uzor. All time high igrač. Vidim kupuješ srcem a prodaješ dušom.

Neuspjeh je najbolji lijek za umišljene i prepotentne

s time se slažem haha

već samo jednom objasnio razmišljanje: ako u tome uspijem zaraditi što će se desiti tek kad i tu priču preokrenem [smiley2]

nego zato mi i treba onaj FAST što već…

nema mi druge nego se zae..ti

Tržište ode dolje i odmah se zapostavi ova tema.
– danas je skoro sve u plavom u dobrom plusu, mislim da se sada i lakše diše.
– za inu nam je sve manje više jasno ili nejasno ovisno kako se gleda.
– molila bih komentare u koje dionice ulagati, nema veze da su i navlačenja jer kad je dobro tržište sve raste, a imam osjećaj da će ovako ostati do ine ovisno koliko će građani uspiti upisati, ako fondovi ne vidu svoju šansu u ini ovo drugo će se sigurno dići.
– molila bih komentare i analize.
Pozdrav !

Prije svega mislim da je dobra kupnja onih dionica koje u vrijeme najvećeg “potresa” nisu zabilježile znatniji pad (kao LVCV npr.) ili su čak rasle (kao CKML npr.)
Zatim kupnju likvidnih izdanja dionica koje su pale samo zbog opće panike a imaju dobre fundamente (mislim na dionice kao što je ADRIS)
I dionice koje imaju veliki potencijal (kao KOEI npr)
Za one koji vole špekulirati sa preuzimanjem banaka idealna je prilika za kupnju JDBA
Naravno za najokorjelije špekulante pravi izbor je PTKM i BLJE

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Prije svega mislim da je dobra kupnja onih dionica koje u vrijeme najvećeg “potresa” nisu zabilježile znatniji pad (kao LVCV npr.) ili su čak rasle (kao CKML npr.) Zatim kupnju likvidnih izdanja dionica koje su pale samo zbog opće panike a imaju dobre fundamente (mislim na dionice kao što je ADRIS) I dionice koje imaju veliki potencijal (kao KOEI npr) Za one koji vole špekulirati sa preuzimanjem banaka idealna je prilika za kupnju JDBA Naravno za najokorjelije špekulante pravi izbor je PTKM i BLJE

LVCV se nemilosrdno skida svaki dan na 500 kn. Sve što se pojavi na prodaji. Vrlo zanimljiv slučaj. Pitanje je vremena kada će nestati ponude na 500 i idemo na next level. Počelo sa Montmontažom, nastavljeno sa Ingrom, nastavak slijedi.

I love the smell of napalm in the morning...


LVCV se nemilosrdno skida svaki dan na 500 kn. Sve što se pojavi na prodaji. Vrlo zanimljiv slučaj. Pitanje je vremena kada će nestati ponude na 500 i idemo na next level. Počelo sa Montmontažom, nastavljeno sa Ingrom, nastavak slijedi.

Ne bih ja baš uspoređivao Ingru i Montmontažu.
Ili da se bolje izrazim Montmontažu bi teško bilo usporediti sa bilo kojim poduzećem koje kotira na burzi.

Nadam se da ulagaći koji ulažu u Montmontažu imaju informacije o tom poduzeće – prvenstveno kako je nastala tko stoji iza nje i koje su moguće opasnosti kad je ona u pitanju.
Dobro je jedino to što cijena dionice ne mora uvijek ovisiti o krvnoj slici poduzeća – dobar primjer za to je Petrokemija. Ali kad malo bolje razmislim – kad tad sve dođe na svoje.[smiley2]

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]

Znanac, što ti kažeš za Arenu, već milion i pol kuna prometa, da nije to već riješena stvar


qwe: ” LVCV se nemilosrdno skida svaki dan na 500 kn. Sve što se pojavi na prodaji. Vrlo zanimljiv slučaj. Pitanje je vremena kada će nestati ponude na 500 i idemo na next level. Počelo sa Montmontažom, nastavljeno sa Ingrom, nastavak slijedi. ” Ne bih ja baš uspoređivao Ingru i Montmontažu. Ili da se bolje izrazim Montmontažu bi teško bilo usporediti sa bilo kojim poduzećem koje kotira na burzi. Nadam se da ulagaći koji ulažu u Montmontažu imaju informacije o tom poduzeće – prvenstveno kako je nastala tko stoji iza nje i koje su moguće opasnosti kad je ona u pitanju. Dobro je jedino to što cijena dionice ne mora uvijek ovisiti o krvnoj slici poduzeća – dobar primjer za to je Petrokemija. Ali kad malo bolje razmislim – kad tad sve dođe na svoje.[smiley2]

Pomaknuta granica na 520 [smiley2]

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.


Tržište ode dolje i odmah se zapostavi ova tema.
– danas je skoro sve u plavom u dobrom plusu, mislim da se sada i lakše diše.
– za inu nam je sve manje više jasno ili nejasno ovisno kako se gleda.
– molila bih komentare u koje dionice ulagati, nema veze da su i navlačenja jer kad je dobro tržište sve raste, a imam osjećaj da će ovako ostati do ine ovisno koliko će građani uspiti upisati, ako fondovi ne vidu svoju šansu u ini ovo drugo će se sigurno dići.
– molila bih komentare i analize.
Pozdrav !

Evo da te i ja malo navučem na dionicu koju sam danas dokupio a to je LLRB. Cijena u prodaji 290, što je po meni izuzetno povoljna prilika jer je knjigovodstvena iznad 400, a ima i puno potencijala zbog nove uprave. Smatram povoljnom sve do 400 kn

Molila bih gospodina znanca da mi odgovori, može i ostali ako znate odgovor.
– gospodin znanac je pisao da preko ilirike ulaže na istok, provjerila sam i rekli su mi da ulažu na istok samo dio svoga fonda, a portfelj ako hoću kod njih onda su to samo ulaganja u hr.
– koliko znam ni jedna brokerska kuća osobni portfelj ne vodi osim u dionicama hr, neki su mi rekli da će to uskoro raditi, ali zasada ništa.
– preko hipo banke se može ulagati na istočnim tržištima osobno samo su provizije puno veće od uobićajenih.
– gospodin znanac je najavio da je tamo poćeo ulagati pa bih ga molila da reće neke interesantne dionice da se i tamo okušam.
Pozdrav !

Evo malo pojašnjenja gđice Ivana:

Kontakt Vam je: 00381 11 3301 000

gdin Damir Ruksanović

Transakcijski račun možete otvoriti najbolje ( ako ste u Zagrebu ) u NLB u Krškom jer je NLB vlasnik srpske RHB banke.

Provizije su Vam cca ovakve:

1.2 % broker, 0.12% burza, 0.1% SDA, 0.35% porez na prenos prava

Ukupno cca 1.7% Kupnja, 2.0% Prodaja

Porez na kapitalnu dobit 20% ( Hrvati ne plaćaju )

Burza radi od 10-13h i 11.55-12.00h.

Trguje se dinarima naravno. ):

Preporuka za kupnju: Agrobanka ( dokapitalizacija )

Evo za početak mislim da je dovoljno. Za ostale informacije najbolje se obratiti na kontakt telefon.

Može se voditi portfelj ali ne na klasičan način kao kod nas.

Pozdrav gđice Ivana !


Preporuka za kupnju: Agrobanka ( dokapitalizacija )

Ne nasjedajte ne preporuke za kupnju.

Agrobanka ima izuzetno mali ROE 3,06, a BV = 2,90, EPS = 251,78, P/E = 138,96, PPS = 35.000

Kupnja na 30.000 je bila zicer, ali sada na 35.000 je i više nego lutrija koja može, ali i nemora prevagnuti prema gore.
Nakon gluposti s Tankerskom, ne treba nam sad neka agrobanka, tvoje preporuke su oduvijek bile sablasno loše.

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica


Nakon gluposti s Tankerskom, ne treba nam sad neka agrobanka, tvoje preporuke su oduvijek bile sablasno loše.

na preporuku znanca kupio sam ARNT dok je bila 270, i TNPL dok je bila 2700.
ne vidim tu nista sablasno, dapace…

“Please, God, Just One More Bubble.”

New Report

Close