BDI – Indikator budućnosti

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BDI – Indikator budućnosti

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ja bi reka da ste blizu peaka za ovu godinu….vrlo brzo povratak na razine 1200-1300 bodova…


Kolega,
Jedan ste od rijetkih koji nikad nije general poslije bitke, uvijek se javite u rastu i predvidite potop, kontra svih…
Cestitka na tome i nadam se da ce te ovaj put biti u krivu jer sam pun ATPL-a…

Rastimo zajedno...

Marcipan,ukoliko si do sad bio siguran u prognoziranje svojih predviđanja…e brate sad sam i ja siguran da BDI prelazi 2000 bodova i dolazi vrijeme ubiranja plodova kao i dividende.👌

Evo ja bi volio da napokon probije BDI tih 2.000.

Ne toliko zbog cijene ATPL ili ULPL već zato što bi to napokon pokazalo trend da za brodare kreću ljepši dani u sljedećim godinama.

Lp

https://www.tradewindsnews.com/dry-cargo/baltic-dry-index-at-highest-level-in-over-half-a-decade/2-1-637776

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!


Marcipan,ukoliko si do sad bio siguran u prognoziranje svojih predviđanja…e brate sad sam i ja siguran da BDI prelazi 2000 bodova i dolazi vrijeme ubiranja plodova kao i dividende.👌

Ja sam svoje reka…gledajući u odnosu na prošlu godinu, ova je već podbacila…ovo kratkotrajno dizanje bdi-ija neće pomoći…slijedi spuštanje na razine koje sam naveo…svidjelo se to nekome ili ne…
Pitanje je dana kad će opet nešto puknut na relaciji USA – Kina…sve u režiji…a onda opet hlađenje…indeksa, cijena vozarina itd…
Vi ste rekli svoje….pa ajmo promatrat…nije prvi put da zazivate prelazak 2000…pa ste zavrsili na 600…

Ajmo promatrat marcipan…ajd mi navedi glavni i krucijalni razlog zbog cega smatras da ce bdi kao i cijene vozarina ponovno potonuti.

Capesize gains spread to other segments
“Fronthaul and transatlantic trades remain the brightest spots, where a shortage of available early units has forced major Brazilian exporters to split capesize stems destined for China into panamax lots at high cost to secure tonnage,” the brokerage said in a note.
“The Atlantic still shows no sign of slowing,” the Baltic Exchange said of the panamax market.
“Panamaxes fixing for minimum durations within the Atlantic on prompt positions are setting the bar ever higher as the limited tonnage supply continues to cause charterers problems,” it said in a note, adding that South America has recently witnessed an upturn in rates, as had the Pacific region, with period interest strong in all areas.

https://lloydslist.maritimeintelligence.informa.com/LL1128368/Capesize-gains-spread-to-other-segments

Ocean Rate Report: Bulker bosses explain freight price resurgence
According to Norton, Capesize operators were afraid to ballast (sail empty) toward Brazil because of the Brucutu mine closure, “so there is a significant shortage of Capes in the Atlantic Basin, and all of the VLOCs controlled by Vale have already been loaded up and are laden and heading east.”
This “almost guarantees high Capesize rates for the next 50 days,” he maintained. In other words, it will take 50 days’ sailing time for enough Capesizes to ballast their way to Brazil and bring down rates.
The next reason for dry bulk strength involves the consequence of the Capesize shortage in the Atlantic Basin for smaller vessel classes. When Capesizes are not available, shippers will split bulk cargo lots in half and employ two smaller ships instead, such as Panamaxes and post-Panamaxes (90,000-100,000 DWT).

Bulker bosses explain freight price resurgence

Ima toga za promatrat…

Ovih 50 dana potencijalnog rasta Cape- ova zvuči brutalno…

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.



Marcipan,ukoliko si do sad bio siguran u prognoziranje svojih predviđanja…e brate sad sam i ja siguran da BDI prelazi 2000 bodova i dolazi vrijeme ubiranja plodova kao i dividende.👌

Ja sam svoje reka…gledajući u odnosu na prošlu godinu, ova je već podbacila…ovo kratkotrajno dizanje bdi-ija neće pomoći…slijedi spuštanje na razine koje sam naveo…svidjelo se to nekome ili ne…
Pitanje je dana kad će opet nešto puknut na relaciji USA – Kina…sve u režiji…a onda opet hlađenje…indeksa, cijena vozarina itd…
Vi ste rekli svoje….pa ajmo promatrat…nije prvi put da zazivate prelazak 2000…pa ste zavrsili na 600…
[/quote]

marcipan -ajmo okladu bacit -svatko stavlja svoje dionice na stol -pobjednik nosi sve
ja tvrdim da ovaj tjedan bdi prelazi 2000, vi vjerojatno stavljate na to da neće -ajmo vidjet 🙂
p.s. a već sam se pitao gdje ste




Marcipan,ukoliko si do sad bio siguran u prognoziranje svojih predviđanja…e brate sad sam i ja siguran da BDI prelazi 2000 bodova i dolazi vrijeme ubiranja plodova kao i dividende.👌

Ja sam svoje reka…gledajući u odnosu na prošlu godinu, ova je već podbacila…ovo kratkotrajno dizanje bdi-ija neće pomoći…slijedi spuštanje na razine koje sam naveo…svidjelo se to nekome ili ne…
Pitanje je dana kad će opet nešto puknut na relaciji USA – Kina…sve u režiji…a onda opet hlađenje…indeksa, cijena vozarina itd…
Vi ste rekli svoje….pa ajmo promatrat…nije prvi put da zazivate prelazak 2000…pa ste zavrsili na 600…
[/quote]

marcipan -ajmo okladu bacit -svatko stavlja svoje dionice na stol -pobjednik nosi sve
ja tvrdim da ovaj tjedan bdi prelazi 2000, vi vjerojatno stavljate na to da neće -ajmo vidjet 🙂
p.s. a već sam se pitao gdje ste
[/quote]
Dionice ATPL ili sve dionice?

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.

marcipan -ajmo okladu bacit -svatko stavlja svoje dionice na stol -pobjednik nosi sve
ja tvrdim da ovaj tjedan bdi prelazi 2000, vi vjerojatno stavljate na to da neće -ajmo vidjet 🙂
p.s. a već sam se pitao gdje ste

perice, perice…drž se ti kladionice i tamo se kladi…
marcipan je rekao da ste blizu peaka…dal će otić još 100 bodova gore..svejedno…ali uskoro kreće pullback do razine 1200-1300 bodova…a onda ćemo vidjeti…
tu sam ja…ali nemam potrebe komentirati na dnevnoj razini…a ne biste trebali ni vi…ako znate da se cijene vozarina gledaju ipak malo dugoročnije….

kejpovi u Kini odlično stoje i danas.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

i panamaxi i supre..

Cape?

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.

Capeovi +4.3%, 28.579$

😀👌😉🤞👋😎✌👏💪

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋

New Report

Close