BDI – Indikator budućnosti

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BDI – Indikator budućnosti

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dobro ti je komentirao kolega dindon, a ja ću biti malo žešći od njega jer lupaš li ga lupaš nemilice.

Dakle, kao prvo, cijena ne može "pasti duplo", može samo narasti duplo. Pala je 50%.

Kao drugo, što se tiče "faktora Agrokor " i utjecaja na cijenu ATPL, to ima veze isto kao ti sa burzom i trgovanjem, dakle nikakve. Da nema Bilbije i njegovog čuvanja cijene, ATPL bi bila tamo gdje i pripada, na max. 100 kn. Također, da nije bilo gospodina i njegove velike kupnje tog smeća od dionice putem burze, cijena nikad sa 100 kn nebi došla na tih 638 kn, već bi bila ispod ili oko 100 kn u proteklom periodu.

Pod 3. Kažeš, pratit ćemo situaciju pa ćemo vidjeti tko je bio u pravu? Dakle, ako je cijena otresla 50% a ti si u tom vremenu pisao samo hvalospjeve o ATPL, znači da si bio u krivu i da su npr. investitori na osnovi tvog predviđanja uložili 100.000 kn u ATPL tada, sada bi imali 50.000 kn. Znači, nema se šta čekati da se vidi tko je bio u pravu, jer ti nisi, a svi koji su pisali protiv u tom periodu, oni jesu!

Sve ovo o čemu pišem ovdje ukratko sam konkretno objasnio na temi ATPL prije par godina, kao i nedavno krajem prošle godine, priložeći sve moguće grafove koji potvrđuju moju tezu.

Amen…


Dobro ti je komentirao kolega dindon, a ja ću biti malo žešći od njega jer lupaš li ga lupaš nemilice.

Dakle, kao prvo, cijena ne može "pasti duplo", može samo narasti duplo. Pala je 50%.

Kao drugo, što se tiče "faktora Agrokor " i utjecaja na cijenu ATPL, to ima veze isto kao ti sa burzom i trgovanjem, dakle nikakve. Da nema Bilbije i njegovog čuvanja cijene, ATPL bi bila tamo gdje i pripada, na max. 100 kn. Također, da nije bilo gospodina i njegove velike kupnje tog smeća od dionice putem burze, cijena nikad sa 100 kn nebi došla na tih 638 kn, već bi bila ispod ili oko 100 kn u proteklom periodu.

Pod 3. Kažeš, pratit ćemo situaciju pa ćemo vidjeti tko je bio u pravu? Dakle, ako je cijena otresla 50% a ti si u tom vremenu pisao samo hvalospjeve o ATPL, znači da si bio u krivu i da su npr. investitori na osnovi tvog predviđanja uložili 100.000 kn u ATPL tada, sada bi imali 50.000 kn. Znači, nema se šta čekati da se vidi tko je bio u pravu, jer ti nisi, a svi koji su pisali protiv u tom periodu, oni jesu!

Sve ovo o čemu pišem ovdje ukratko sam konkretno objasnio na temi ATPL prije par godina, kao i nedavno krajem prošle godine, priložeći sve moguće grafove koji potvrđuju moju tezu.

Amen…
[/quote]Amenuješ ti od 100 kn.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.


… i prosjek ulaza dotičnog gospodina koji brani i obraniti će cijenu dionice na 300 kn.

Jednom sam tu “djelatnost” komentirao ovako…


…Branjenje cijene kupnjom nema nikakav smisao, jer ce cijena uvijek doci tamo gdje treba, a onog koji brani cijenu moze to kostati 5 miliona kn ili 50 miliona kn, ovisno kada skonta da to ne treba raditi…

Kako to znam? Jednostavno, uvjerio sam se u to osobno dok sam svojevremeno trgovao na burzi i vidio da sam pogriješio.

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

Baltic Dry-indeksen er ifølge The Baltic Exchange opp 1,7 prosent til 608 poeng, skriver TDN Direkt.

Capesize faller 0,6 prosent til 7.284. Handysize er opp 2,0 prosent til 4.372, mens Panamax stiger 1,9 prosent til 4.919.

BDI +1,7%

Capesize -0,6%
Panamax +1,9%
Handysize +2,0%

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Događa se preokret!!!


Događa se preokret!!!

da bi se govorilo o preokretu nakon ovolikih padova, BDI treba narasti barem 50%. šanse za to su minimalne

Ako BDI poraste 50% toliko će porasti i ATPL… imaš ranije post u kojem je očito da koleriraju. S tim da kod ATPL imate i tzv. bonus… a taj je da može porasti bez obzira na BDI. Već viđeno. Pozdrav ‘s palube’.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.



Događa se preokret!!!

da bi se govorilo o preokretu nakon ovolikih padova, BDI treba narasti barem 50%. šanse za to su minimalne
[/quote]
u tom slučaju, ukoliko se ostvarii ta minimalna mogućnost, ne vjerujem da će dionica biti na 320 kn

https://hrportfolio.hr/vijesti/trziste-kapitala/eu-trzista-otvaranje-burze-u-plusu-zbog-optimizma-u-vezi-americko-kineskih-pregovora-55283

Amenuješ ti od 100 kn.

Pa nije baš istina…
Odvrti si od kad amenujem…nemoj na pamet pisat…
Ali…vi napinjete pračku od kad je atpl na 600 i bdi na 1700…pa nikako…
A baš me zanima kako će to sada biti…vidim malo smo se okuražili…pa neki predviđaju da kad će bdi na 1000 da će atpl na 600…ajde da promatramo…

Neka se bdi vrati na >1200 i tabori tamo a ostalo bude došlo samo po sebi

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Godinama se baljezga o perspektivi brodarskog sektora i na samo mali pomak BDI indexa prema gore pišu se hvalospjevi i plaćeni članci, dok je stvarnost i realnost zapravo nešto potpuno suprotno od perspektive, a na što sam ja puno puta reagirao konkretno.

Baš me interesira zašto sada nema neki članak npr. tipa “BDI od početka 2019 godine u manje od mjesec i pol dana izgubio čak 53,5% vrijednosti”. Normalno da nema, jer nema tko da plati takav naslov, gdje je tu “perspektiva” jbga, tko će kupovati ovaj jad od dionice onda? Na koncu, šta znači uopće ta perspektiva koja se najavljiva već godinama? Možda to da ATPL jedva preživljava što je radila i prije BDI balona 50 godina. Ako je to perspektiva, aha onda ok, moja isprika, ide perspektiva onda opet, samo što nije.

Evo kako izgleda BDI i ta “perspektiva” od ATH razine pa nadalje, tj. u prethodnih 10tak godina!

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

Heh da.. ajde onda stavi kretanje BDI i unatrag 20, 30 godina, da vidmo koliko puta je bilo i naraslo 🙂

Iako realno i logicki gledano kad nesto, bilo sta padne zestoko sa ATH na ATL vrijednosti…. (a da to nisu HR firme :))) )… puno je logicnije da se i oporavi jednig dana …. ili mislis da ce sve otici na nulu, ili jos -50%, -80%… mozda i hoće.. ja mislim da neće,, ali svatko po svojoj percepciji radi 🙂 … bojao bi se kupovati i sigurno bi jakoo oprezno kupovao da je na ATH vrijednstima sada,, jer mislim da onda nebi imao kome prodati za vise, za par godina ako mi zatreba kapital

Cape okrenuo u blagi plus. +0,80%

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

New Report

Close