BDI – Indikator budućnosti

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BDI – Indikator budućnosti

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





BCI -4.4% $7561

ovo miriše na armagedon….bit će masovan pomor brodara
[/quote]
treba prodati dionice i kupiti brod, bit će jeftini
[/quote]

a što će ti brod ako voziš s gubitkom?
[/quote]
ma ne voziš, usidriš ga i čekaš oporavak vozarina

BCI -3.1%

https://www.hegnar.no/Nyheter/Boers-finans/2019/02/Slik-gaar-det-med-toerrbulk-aksjene3

BDI u +

Još kad Cape okrene…

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Lijepo za vidjet

https://finance.yahoo.com/quotes/gogl%2Csalt%2Cnmm%2Cnm%2Csb%2Csblk%2Cship%2Cdrys%2Cdsx%2Cegle%2Cesea%2Cgnk/view/v1?ltr=1&bypass=true

zna li netko kakav je bio BDI pred godinu dana u odnosu na danas? hvala

Znaš i ti, samo se praviš mutav… evo ako te zanima, i misliš da plove po tim trenutnim vozarinama .. a ti sad zaključi dali ćeš moći kupiti jefitnije brodare.. ja sam to obavio .. neke 2016.. a neke sad zadnjih par mjeseci, dok se gledalo dali će proći dokap ili ne

Na dan 09.02.2017 — Na dan 09.02.2017

BDI 707 — BDI 1129 — sada oko 600


zna li netko kakav je bio BDI pred godinu dana u odnosu na danas? hvala

Više nego duplo veći. Ali koga to briga, pogotovo ekipu na ATPL

Hehe koga briga… baš ste fino manipulativni.. ali evo da se dalje ne raspravljam s vama današnja cijena ATPL je 320 kn. Na datum 13.02.2017. cijena je bila:

13.2.2017. 638,00

DAKLE? Pala cijena duplo. A kad BDI opet bude na 1000, pogodite koliko će biti ATPL heheh…

Jel se razumijemo?

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

I još da nadodam. Cijena ATPL nikad ni ne bi pala na ove razine da nije bilo faktora Agrokor. Tako da je u cijenu ATPL trenutno uračunat i smak svijeta. Pratimo situaciju pa ćemo vidjeti tko je bio u pravu.

p.s. gore je lapsus… 638 kuna je dionica bila na današnji dan prošle (2018) godine, a ne 2017.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

BALTIC CAPESIZE-INDEKS -0,6%

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Je u pravu ste, ja sam manipulator jer se dam povući za jezik i to na temama koje me ne zanimaju…

Ja razumijem da ste vi malo naBiduAsku pa malo naAskuBidu te tako i pišete, nakon 1. dana minimalnog rasta BDI-a još kad cape okrene di nam je kraj…

Evo vam jedan dobronamjeran savjet: bolje bi vam bilo da počnete trgovati vani pa ćete i početi drugačije razmišljati i pisati. Ako vam treba pomoć pitajte na pp.

NHF, Lp


Je u pravu ste, ja sam manipulator jer se dam povući za jezik i to na temama koje me ne zanimaju…

Ja razumijem da ste vi malo naBiduAsku pa malo naAskuBidu te tako i pišete, nakon 1. dana minimalnog rasta BDI-a još kad cape okrene di nam je kraj…

Evo vam jedan dobronamjeran savjet: bolje bi vam bilo da počnete trgovati vani pa ćete i početi drugačije razmišljati i pisati. Ako vam treba pomoć pitajte na pp.

NHF, Lp

Ne treba hvala, već trgujem. Eno na WORX-u uzeo 20% u 2 minute jučer.

A na ATPL ću i više kroz mjesec dana.

p.s. argumentirao sam ti da je ATPL u odnosu na BDI jedanko pala. Nemoš pobijediti brojke. Čekamo okret.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.


Hehe koga briga… baš ste fino manipulativni.. ali evo da se dalje ne raspravljam s vama današnja cijena ATPL je 320 kn. Na datum 13.02.2017. cijena je bila:

13.2.2017. 638,00[/b]

DAKLE? Pala cijena duplo. A kad BDI opet bude na 1000, pogodite koliko će biti ATPL heheh…

Jel se razumijemo?
[/quote]


I još da nadodam. Cijena ATPL nikad ni ne bi pala na ove razine da nije bilo faktora Agrokor. Tako da je u cijenu ATPL trenutno uračunat i smak svijeta. Pratimo situaciju pa ćemo vidjeti tko je bio u pravu.

p.s. gore je lapsus… 638 kuna je dionica bila na današnji dan prošle (2018) godine, a ne 2017.

Dobro ti je komentirao kolega dindon, a ja ću biti malo žešći od njega jer lupaš li ga lupaš nemilice.

Dakle, kao prvo, cijena ne može “pasti duplo”, može samo narasti duplo. Pala je 50%.

Kao drugo, što se tiče “faktora Agrokor ” i utjecaja na cijenu ATPL, to ima veze isto kao ti sa burzom i trgovanjem, dakle nikakve. Da nema Bilbije i njegovog čuvanja cijene, ATPL bi bila tamo gdje i pripada, na max. 100 kn. Također, da nije bilo gospodina i njegove velike kupnje tog smeća od dionice putem burze, cijena nikad sa 100 kn nebi došla na tih 638 kn, već bi bila ispod ili oko 100 kn u proteklom periodu.

Pod 3. Kažeš, pratit ćemo situaciju pa ćemo vidjeti tko je bio u pravu? Dakle, ako je cijena otresla 50% a ti si u tom vremenu pisao samo hvalospjeve o ATPL, znači da si bio u krivu i da su npr. investitori na osnovi tvog predviđanja uložili 100.000 kn u ATPL tada, sada bi imali 50.000 kn. Znači, nema se šta čekati da se vidi tko je bio u pravu, jer ti nisi, a svi koji su pisali protiv u tom periodu, oni jesu!

Sve ovo o čemu pišem ovdje ukratko sam konkretno objasnio na temi ATPL prije par godina, kao i nedavno krajem prošle godine, priložeći sve moguće grafove koji potvrđuju moju tezu.

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

Pod duplo zna se na što sam mislio a ti budi math nazi ako baš želiš, nema problema.

Naravno da je faktor Agrokor pridonesao padu dionice jednako kako je rastu pridonesao gosp I.B. i to su činjenice… naravno da bez njega ova dionica nikad ne bi došla na 650 kn… i to je činjenica ali je i činjenica da je u ovu cijenu ugrađen AGROKOR, pad BDI-a i općenito nelikvidnost ove nakaradne burze.

I isto tako je činjenica koju ćete vrlo brzo uvidjeti da još NISU ugrađene činjenice poput ponovnog rasta BDI-a u dogledno vrijeme, završetak trgovinskog rata USA-KINA i prosjek ulaza dotičnog gospodina koji brani i obraniti će cijenu dionice na 300 kn.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

New Report

Close