BDI – Indikator budućnosti

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BDI – Indikator budućnosti

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ajde fino, iskoreno sam mislio da će do drugog mjeseca se cmoljiti i padati…. ali mašala, valjda je svega onog padanja dosta

što će bit tek idući tjedan

Podaci iz Thomson Eruters Eikon pokazuju kako oko 100 bulkera čeka na ukrcaj ugljena na obalama Kalimatana a još 400 do 500 njih čeka na iskcaj tereta ugljena na kineske obale, većinom u blizini Šangaja, Ningboa i Bohai Bay područja.

Više od 500 bulkera pogođeno zastojima na terminalima za ugljen

lega jasko a šta će bit drugi tidan?
jeli ti pratiš strane brodare sami kad ti gigic zalipi link?
ovo vami je bi fejkić i neki su danas lipo iskrcavali po bidu.
more se reć muški.
ali ni problem samo triba čikat još misec dani i sve će bit dobro.
ovi šta iskrcaju su znaš i sam.
jeli pripremaš šoldi?
svi ste pozvani i svi ćete dokapitalizirat.
ne triba se odmah pristrašit, vridna je to kompanija.
to je moja kugla pokazala,dilim na privat punu verziju gratis za prvih 10.

sretno svima na pučini,čujemo se posli 11.12.2018.

BDI raste a strani brodari u crvenom?
jeli to oni znaju nešto što mi neznamo?
da ni ovo ipak samo kako se tu voli rič fejkić?
lega gigc nami je neki dan pokaziva brodare kad su resli a bdi pada a danas
nami pokaziva bdi kada brodari u crvenom?
ja bi rika da to ni korektno da je to pristran i neobjektivno prenošenj činjenic.
more bit i sa nekom namirom.
a najsritniji je kad drugima drži lekcije kada ih vriđa sa
“swami136 nisi vidia širu sliku” i sličnim forami.
pa isto nedavno vako

” Vodite se zdravim razumom i zapitajte se, tko i iz kojih pobuda i razloga troši ovoliku energiju da bi Vam dokazao nešto nelogično.”

a to nelogično su teška pitanja na koje je ovdi napisa “da nema lakih i pametnih odgovora”

biće za nas koji nismo dosti pametni da razumimo njega?
bravo

a on ka ne troši puno energije.
lipo lipo,sve jedno lipše od drugog.
samo moje se briše gotovo sve a njegovo gotovo ništa.
neka neka sve ja sprimam pa će se vadit.

sretno svima na pučini,čujemo se posli 11.12.2018.

Kolega wodi – molim ako je moguće pišite na hrvatskom jeziku. Ja bih volio pročitati vaše komentare ali gotovo ništa ne razumijem pa odustanem od čitanja već na samom početku.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Kolega wodi – molim ako je moguće pišite na hrvatskom jeziku. Ja bih volio pročitati vaše komentare ali gotovo ništa ne razumijem pa odustanem od čitanja već na samom početku.

Bas tako…aj malo po svom ali wodi ga lipo zabrija

pepe7

Bulk rates soared in 2017 thanks to China
https://shippingwatch.com/carriers/Bulk/article10149613.ece

Next year, Bimco expects growth in demand to slow down, but it will still see growth of two to three percent while fleet growth will sit at one percent.

Dakle, za očekivati je daljnji rast vozarina u ovoj godini u odnosu na prošlu.

Jedna konzervativna prognoza koja jasno govori u prilog tome da se oporavak u sektoru prijevoza rasutih tereta nastavlja. Prosječne vozarine u 2018. će biti veće od onih u 2017., a za koliko to će vrijeme pokazati.
Baš ne kužim da ti i ja isto šprehamo.

ja bi rika da je to realna prognoza od koji neće imat puno korist ovi šta im bankari rasprodaju flotu od 10 brodi u vlasništvu.more bit da će imat korist oni koji od njih kupuju te brodove šta se rasprodivaju.
u 2017 je atlaska bija najveći rasprodivač brodi u svitu ako se uzmi % brodi šta su prodali.
ja bi se kladia da more bit da su i ove godin favorit za prvo misto.
nima veze šta bi rika direktor pravo je vrime za prodaju “I think we have sold at the right point in time.”(kulaš)
jeli i pravo vrime za prodat dionice?
ja bi rika da je pravo vrime za dokap da virni dioničari nadile ove šta su kupovali dionice u prošlom esopu po 30 kuni.a di su im šoldi kad su ih prodavali po 3000?
jeli vrime i za novi esop?
a nebi htia grišit dušu pari mi se skupština kaže da je vrime.
ispravi me ako grišin.

sretno svima na pučini,čujemo se posli 11.12.2018.

The Baltic Exchange has delayed the proposed revamp of the Baltic Dry Index, after facing strong and “emotional” opposition from handysize bulker market participants @LloydsList reports.

https://nytt.forum.hegnar.no/post/16557/thread

Australska vlada očekuje da će željezne rude cijene će pasti za 20 posto u 2018. u odnosu na prošlogodišnje razine, po prosjeènoj cijeni od 51.50 amerièkih dolara po toni, zbog poveæane globalne ponude i umjerenije potražnje iz Kine. Ona se pojavljuje u najnovijoj èetvrt aktualizacije s australskom industrijske, inovacije i ministarstva znanosti ponedjeljak, prema CNBC. „Iron cijena rude Oèekuje se da æe doživjeti neke volatilnost poèetkom 2018. godine, kao i na tržištu odgovara na neizvjesnosti u odnosu na utjecaj zimskih ogranièenja na zahtjev željezne rude”, piše Ministarstvo u odnosu na kineske potražnje. Željezne rude buduænost u Dalian burzi u Kini trguje ponedjeljka do oko 85 dolara po toni.

http://www.glas-slavonije.hr/352589/7/Kina-postaje-najveci-uvoznik-plina
jeli naši brodari imaju puni brodi za privozit plin kada im cine tako restu.
ups opit tiško pitanje na koje neće bit odgovori?
ako je neka se briše ka i do sadi.

sretno svima na pučini,čujemo se posli 11.12.2018.

Kolega woodiron možda je vrijeme da krenete objavljivati pozitivne vijesti, npr. BDI porastao na 1.385.

Što se tiče pitanja, ako se ne varam ULPL je nešto šuškala oko tog plinskog biznisa, ostala mi neka obavijest sa ZSE onako u sjećanju, al ne znam da li je to realizirano

http://www.hegnar.no/Nyheter/Boers-finans/2018/01/Ratene-stiger-aksjene-stiger-og-Hermanrud-er-bull

tebi možda smišno lega prorok jeli znaš zašti paduju vozarine sa 1750 na 1385(1250) i dalje će padat još misec dana a more bit i duže. kinezi se pribacivaju na plin velikom brzinom,ruski plin priko plinovoda brodi se ne tribaju za plin još manje za ugljen.to je budućnost koja će smanjivat upotribu uglja.
http://www.glas-slavonije.hr/352589/7/Kina-postaje-najveci-uvoznik-plina
nimam ja ništa protiv pozitivnih visti ali ja ne zanemarivam negativne visti kao jedan orkeštar ovdi koji se na javlja kad bdindex ne reste i kada su brodari vanka u crvenom.
jeli po tebi postoji neki rizici za brodare?

sretno svima na pučini,čujemo se posli 11.12.2018.

kolega drvo/željezo, želim Vam zahvaliti na dobrom savjetu (i već sam počeo pisati poruke sam sebi, jer na ovom forumu iste nestaju kao rukom odnešene, poput lanjskog snijega), i preporučam Vam, baš kao i sebi, da počnete pisati (ili čitaj kopiraj-zalijepi) i na drugim forumima, jer ovdje se bojim da ne postanem autističan, čitaj počnem razgovarati sam sa sobom , a što ću bidan onda?
p.s. čekam da me obrišu (ali sam isto kopiraj-zalijepio).

New Report

Close