ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.05.2024. u 12:08
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,96
3.813
72
52,40
53,00
0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

nije mi jasno zakaj masa vas polaže tolike nade u IB!!!?? kaj mijenja na stvari ako tnpl bude imao 75% glasova na GS? a pošto je dotični blizu peći mislite na se nije ili neće biti namiren na ovaj ili onaj način? za posudbu atpl je imao keša, a za dokap nije? dajte najte, molim vas, biti toliko naivni.

bug0, 13.02.2024. u 20:22

A to ste vi, ali budemo pametniji kad vidimo novu knjigu dionicara, i izvjesce, dva. Di je presa 😎

Kako sam prije napisao na Lencu mi je bilo bilo cudno da je netko prodavao dosta ispod talijana, i sam sam tada dvojio dali da pokupim sta se uspije sa drugima koji su usli, jer talijani imaju dalekoooo  vise nego ce tankerska skupiti, srecom jesam, sad je cijena oko 27kn, oko 5-6 puta na te ulaze u 3-4 godine, a tek se super rezultati ocekuju u sljedecem razdoblju.

Talijani su mogli isto maknuti Lenac sa ZSE, kao i drugi talijani ZABU, ali oni su ocito puno inteligentniji od tankerske ovdje, pa i znaju zasto su ostavili

Naši su naši a talijani su talijani. Kad su god u igri bili naši, mali su loše prošli.

Ako je CERP prodao, prodao je i Bilbo.

Zašto? Zato jer s CERPovim paketom dionica bez imalo truda naprave masivni dokap i razvodne sve to Kingdom come… samo totalna naivčina i amater bi ostao unutra kao ovca za klanje, a taj tip sigurno nije došao to tolikih para koje ima zato jer je naivan.

Već sa preko 60% se bez previše truda postigne 75% na GS, a kud s više od toga…

Pod hitno trebamo osnovati novu Udrugu dioničara s ciljem da imamo na skupštini 25+% dionica.

Ako to ne napravimo Tankerska će i s 60% vlasništva na skupštini imati 75+ % dionica i može krenuti odmah u smjenu uprave i novo razvodnjavanje vlasništva.

Već početkom ožujka to mogu napraviti.

 

lapad, 14.02.2024. u 16:34

Pod hitno trebamo osnovati novu Udrugu dioničara s ciljem da imamo na skupštini 25+% dionica.

Ako to ne napravimo Tankerska će i s 60% vlasništva na skupštini imati 75+ % dionica i može krenuti odmah u smjenu uprave i novo razvodnjavanje vlasništva.

Već početkom ožujka to mogu napraviti.

 

To je jedini način da vas ne pregaze.

Mene neka pregaze sa 85€ i da se raziđemo ko prijatelji. 🙂

“Donesena je Odluka o prodaji 56.154 dionica prihvatom ponude u postupku preuzimanja društva ATLANTSKA PLOVIDBA d.d., Dubrovnik.” kaže vijest za CERP, a imali su 103.146 komada, znači prodali su tek nešto više od pola od koliko su imali, ne sve – a to je oko 2.5% ukupnog kapitala.

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.

randopph, 14.02.2024. u 15:03

nije mi jasno zakaj masa vas polaže tolike nade u IB!!!?? kaj mijenja na stvari ako tnpl bude imao 75% glasova na GS? a pošto je dotični blizu peći mislite na se nije ili neće biti namiren na ovaj ili onaj način? za posudbu atpl je imao keša, a za dokap nije? dajte najte, molim vas, biti toliko naivni.

Pa mozda mu je dovoljna kolicina, ne drze se sva jaja u istoj kosari.
Nije sve u zivotu ATPL, meni se nekako cini da ce ovo biti super prica na kraju, ATPL ce dobiti vecinskog vlasnika koji ce drzati glavnu rijec, i dalje idemo fino ploviti, samo neka vozarine ostanu na ovim ili visim razinama, sad ce smanjiti i BE po brodu, pa ce biti jos vise $$$$, a na ZSE ima kompanija gdje vecinski ili njih 2-3 imaju daleko vise vlasnistva pa su super prilike za investiranje.

Sad je napokon prosla obvezna ponuda i to su odradlili sto su zakonski morali, ovi koji su bili uplaseni, nesigurni i vidjeli bolju priliku su izasli. Sto je ist OK, uvijek se mogu vratiti.

Cak i CERP nije prodao sve, pametno su odigrali, nemogu ih prozivati da su se rjesili jeftino, a imaju jos za zaraditi na rastu i divki. Sad ostaje za vidjeti koliko su skupili….

CERP si je taj ostatak ostavio za zabijanje cijene…

Ostao sam unutra i mislim ( za sada ) da sam pogriješio, ali vidjet ćemo. Trenutno mi ovdje nema niti jedne dobre vijesti, osim što očekujem u narednom periodu rast vozarina. U dopisu koji smo dobili od Tankerske lijepo piše “dividende više NEMA” a i kroz neko vrijeme niti ATPL više neće biti na ZSE.  Za osnivanje sam udruge Dioničara, definitivno, javite što i kako. Imam cca 1000kom.

ja sam zaboravio izaći, nadam se da će biti još koji dodatni krug ili možda direkt kontaktiraju… da li imate neku info koliko bi sad TNPL sad mogla imati % ?

Ako i bude iduća dokapitalizacija..cijena ne može biti manja od 53,60..zato smatram da ce se ovdje cijena vrtiti od 48-53 eur jos neko vrijeme

Prvo se tvrdilo da neće skupiti 51% pa su skupili.

Sad smo na kojoj točno tezi? Da neće imati za još jedan dokap? Imaju možda već sad, a ako ne sad, onda uskoro.

Kako ovi iz uprave placaju porez na dionice koje su dobili kao bonus? Kako se to inace placa? Na kompletan iznos 12% ili nesto vise,manje?

Ili placaju prilikom dobivanja dionica?

Sjela lova. Nadam se, da će se dio love ponovno investirati na burzi…

New Report

Close