ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.05.2024. u 16:03
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,40
17.449
333
52,40
52,80
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

ja sam danas prodao sav ATPL, sretno kupcima

Ukupni konsolidirani prihodi u 1Q22 (155 M) su pet puta manji od ukupnih konsolidiranih prihoda 4Q21 (800 M).   Pa nisu brodarine baš toliko pale od svog vrhunca krajem prošle godine.

Radili su revalorizaciju imovine.

Što se tiče vozarina, Q12022 kao tradicionalno najlošiji kvartal jači je od Q42021.

Ako se uopće može gledati tradicija u ovim ludim vremenima.

NAV kompanije trenutno cca 930kn i raste svaki kvartal minimalno 50 kn.

Cini se da nas je ovaj izvjestaj iznenadio objavom nekih informacija, a jos vise njihovim iznosima.


Iz izvjestaja:  Vrijednost flote na dan 28.04.2022. iznosi 245,93 mil. USD, što daje NAV osnovne djelatnosti 119,22 USD po dionici. Trenutno se dionicom trguje po 538 kn.


Iz izvjestaja: Prosječna dnevna vozarina AP u prvom tromjesečju 2022. godine iznosila je 21.021 USD.


Iz objavljenih vozarina u izvjestaju na dan 28.04.2022. vidljivo je da je prosjek vozarina oko 23 tis $, sto nam govori da ce rezultat 2q biti jos bolji od prethodnog.


Ispod je pregled prvih kvartala posljednje tri godine po tri parametra (poslovni prihodi; rezultat; financijski rashodi). Vidljivo je da prihodi znacajno rastu te da refinanciraju obveze i da su financijski rashodi sve nizi. Jako dobro i s prihodovne i s rashodnovne strane.


S pravom se nadamo dividendi.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Sprema se majka svih oluja i vremena nisu dobra. Recesija krajem ove ili najkasnije pocetkom iduce godine.

 

počeli su izlaziti i prvi podaci kako gospodarstva snažno usporavaju, a ponegdje i već zaranjaju u recesiju.

 

Kada bi taj najcrnji scenarij mogao najranije nastupiti?


Neki mali obrisi toga vide se već sada, ali već koncem ove godine ili početkom 2023. – pod pretpostavkom da se situacija razvija kako je sada projicirano – to je izgledan scenarij. Čini mi se da su rizici za takav scenarij jasni i prilično snažni.


 

Do kraja ove godine mogla bi izbiti ‘majka svih kriza’

 

 

Ima neka poanta zbog cega je ovaj clanak na temi Atlantska plovidba?

Valjda vas je FI za 1Q neugodno iznenadio.

Ima li danas promjena vozarina?

Capesize rates rise 0.5 percent to $ 17,804, panamax is up 0.6 percent to $ 25,255 while supramax rates are down 0.1 percent to $ 30,058. 

mislim da je vrijeme za kvalitetne pomake jer ako novci stoje u čarapama svi propadamo ali kada ulažemo onda je svima dobro samo naprijed vozarine nikad bolje

obzirom na jake padove USA burzi jučer kao i dizanje kamatnih stopa te zatvaranje luka u kini i pad svjetske trgovine zbog rata u ukrajini ne vidim da bi atpl mogla nastaviti s rastom nego bi mogla ići jača korekcija cijene od 10-15% do kraja mjeseca

Ja sam i danas dokupila. Pa sta bude….

Konstantno dokupljujem; sad sam isla provjeriti, prve sam kupila po 171,50kn. Svojevremeno sam dokupljivala i po 406 (slika ispod) pa se i tada cinilo preplaceno. Mozda je danas bas prilika.

Prema podacima vozarina iz izvjestaja, 2q bi trebao biti bolji od 1q koji je izvanredan. Rashodi se smanjuju. Ovaj brod bas ide u dobrom smijeru. Jos ako bude dividende, bit ce mi ovo top investicija.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

gospon tovarish sve to smanjuje raspolozivost brodova i povecava ton milje.Sto se drugog kvartala tice ocekujem minimalno 70kn dobiti po dionici i vjerujem 30kn dividende.Order book je mali i nema znatnijih novogradnji do 2026godine jer su svi slotovi zauzeti prvenstveno zbog gradnji LPG brodova i tankera tako neka vas ne brine recesija, stagflacija i slicni bakaraci jer naredne 4 godine osim ako ne bude nuklearnog rata ali ce nam tada biti svejedno ovu firmu i dionicu cekaju vrhunski izvjestaji i jos bolje obilata dividenda

Ovo je tek početak problema, a teški dani tek slijede.

 

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/ekonomisti-tvrde-vrhunac-inflacije-je-tek-pred-nama-ne-moze-se-iskljuciti-industrijska-recesija-foto-20220428

 

 

Puno sumornih članaka, a BDI svaki dan raste, danas + 4,2% na 2.831 što je najveća vrijednost ove godine, a dionica se prodaje kao da je sudnji dan. Možda se čekao Putinov govor danas, a na kraju ništa.

Ma vani su brodari jako volatilni.

Sutra ce bit opet 10% u plusu, tako da se ne treba zamarat s njima.

Vozarine stalno rastu, a sad je i Cape započeo rast koji će potrajati duže vremena jer se kina sad počinje otvarati.

New Report

Close