ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.05.2024. u 14:17
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,20
10.753
206
52,20
52,60
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Vidim da su se neki forumaši uhvatili i teorija zavjere, a sve zbog straha zbog nastavka pada bdi-a i padanja brodskoga sektora nakon ove stanke.
To vam neće pomoći dok ne proďe kriza u brodarskom sektoru.
Pozdrav.


Hugh

Nemoj se uznemiravati tek dolazi ovdje rokanje bdi-a i panamaxa, a onda će biti ovdje bežanija , plus kada Ameri krenu u očekivanu korekciju moglo bi biti stvarno gadno.
Pozdrav.

uopće se ne uznemiravam zbog vašeg debelog minusa na belju.,pa nisu to moji novci.,

Vidim da se dosta licitira s tezama “kriza i dalje traje” te “nema krize, gotovo je, idemo gore” i sl. To je sve dosta paušalno i ne znači mnogo.
Ono što je većini najvažnije, kakve će biti vozarine danas i preksutra, to ne može predvidjeti nitko tko nije totalni insajder.
A što se tiče roka od 3 do 12 mjeseci, pa lijepo se vidi iz FFA da će se cijelu 2014 voziti na prosjeku ne manjem od 10 250 USD, i to po bidu. Ajde, i to oscilira, ali ne mnogo, razine su više nego prije. Znači cca. 10 500 USD prosjek aska i bida. To je vožnja bez gubitaka! Sve više od toga, a bit će jakih skokova na spotu, kao npr. ovaj zadnji, je čista dobit. Ne znam kolika, ali nekakva dobit jest. Kraj priče.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

serislave, u 2012 su napravili priličan gubitak s prosječnom vozarinom 11.683 i prodajom brodova, kako misliš da bi vozarine od 10.xxx značile vožnju bez gubitka?

doduše nema šanse da prosječne vozarine sljedeće godine budu 10.xxx, ali ipak me zanima kako si došao do tog rezultata?


Danas i jučer je bilo ovdje lijepog šamaranja i po bidu i po asku. Vidjet ćemo tko će imati više snage.
pokusavalo se probit 360 ,ali se slilo dosta toga u prodaju..
nekome izgleda odgovara izlaz oko 360 [emo_naivan]

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial


Isto kao sto je inverter zmajki….
Prijavljuju se zavisno u kojoj su poziciji..a moderator je tu nemocan jer se prijavljuju sa dvi ip adrese..tako da je tesko dokazivo…ali meni je bas simpatican..
Pozdrav zmajki..:)

[emo_palacg]

free flow information

očito za prvu transakciju danas ćemo morati sačekat BDI 🙂


serislave, u 2012 su napravili priličan gubitak s prosječnom vozarinom 11.683 i prodajom brodova, kako misliš da bi vozarine od 10.xxx značile vožnju bez gubitka?

doduše nema šanse da prosječne vozarine sljedeće godine budu 10.xxx, ali ipak me zanima kako si došao do tog rezultata?

Evo ti linkovi:
http://www.platou.com/dnn_site/LinkClick.aspx?fileticket=ZnBbaCW2nD4%3d&tabid=540
http://www.platou.com/dnn_site/EconomicResearch/RSPlatouMonthly/2012.aspx

Odi na “Data and graphs” i na “Previous reports” i odaberi recimo December 2012. Ne znam zaista otkud ti prosjek od 11 683 USD za cijelu 2012?!? Sve je to debelo ispod 10 000, koji god graf i tablicu da gledaš. Oko 8 200 USD ti je mjesečni prosjek spota za 2012, a 9 300 za TC 12 mjeseci. Pogledaj Excel na “Data and graphs” ako meni ne vjeruješ.

Pozdrav!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Taj prosjek od 11683 je iz biljeski financijskog izvjestaja za 2012

Može link? U cijelom izvještaju za 2012 nisam našao taj podatak.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Idi na javnu objavu na stranice fine i skini pdf dokument prilog revizorskom izvješću i na stranici 18 pod točkom 10 ljepo piše: “Svi brodovi dani su u poslovni najam pod različitim uvjetima ovisno o pojedinom ugovoru. Naj movi su ugovoreni na vrijeme od 1 mjeseca do 12 mjeseci uz prosječnu dnevnu najamninu od oko 11.683 USD”
Za usporedbu 2011 godine su bili 16470

Vratio se zmajki….
Pozdrav zmajki..
Hoces li postat danas ako bude crveno 🙂

A BALVANA!!! :) :) :)

New Report

Close