ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.04.2024. u 13:29
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
44,84
10.673
238
44,20
45,00
1,35%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Trenutni bvps je negdje 450 kn ? a do  kraja godine će prihod/dobit još nešto porasti pa ako uz ova 4 naručena broda koji dolaze 2023/24 ako najave dobili mogli bi uz sve peripetije imati reli

Ako najave difku  onda bi mogli imati reli

A ako najave dokap zbog kupovine 4 nova broda mogli bi imati reli prema dolje.

Kolega lapad je nekoliko puta govorio o propuštenim prilikama  nabavke nekoliko second-hand brodova.
Te prilike se praktički nestale, a brodovi se kupuju u “najgorim” vremenima (npr lani), a prodaju u “najboljim” vremenima (velikih vozarina), npr. sada.
Kakvo će biti tržište kad ove 4 novogradnje dođu za par godina ne zna ni baba-gatara.
A ne znamo sa sigurnošću niti koliko su plaćene.

[i]Freedom' just another word for nothing left to lose[/i]

Strani brodari ocito ne dijele optimizam koji vlada na ovoj temi. U petak su brodari vani gotovo svi redom pali, bez obzira na rast Cape-ova (Panamaxi i Supre su isto pali u petak), a DSX ispod 4$ i ispod SMA200 po prvi put nakon koliko ono?! Mozda oni vide nesto na horizontu ili je obrnuto!?

 

https://finance.yahoo.com/quotes/gogl%2Cgnk%2Csalt%2Cinsw%2Cnmm%2Cpanl%2Csb%2Csblk%2Cgrin%2Cdrys%2Cdsx%2Cegle%2Cesea%2Ciwm/view/v1?ltr=1&bypass=true

 

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Moglo bi danas biti 2 mil kn prometa

[i]Freedom' just another word for nothing left to lose[/i]

Zašto baš 2 milijuna kn prometa?

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Ne znam kakvu igru igra ali kako se ne boji da ga poklope.

Jer osim njega bid je sav ispod 380, a on pak ništa ne kupuje nego stoji.

Kakve su to igre tu to nije normalno …

Ima tu svega nažalost…I wash trading-a i trgovanja između povezanih osoba u rastu i u padu..

i držanja ljestvi između prijatelja, dok se jedan iskrcava drugi drži bid…. a kada treba srušiti

cijenu obrnuto…vuk sa wall streeta je mala beba za ove…nije ni čudo da sitna boranija uvijek

strada..

 

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

forumas., 22.11.2021. u 12:35

Ne znam kakvu igru igra ali kako se ne boji da ga poklope.

Jer osim njega bid je sav ispod 380, a on pak ništa ne kupuje nego stoji.

Kakve su to igre tu to nije normalno …

njegov problem…sad su ga fino nakrcali, a tko se iskipao na ovim cijenama-taj se iskipao…više sreće drugi put

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

taj sa 600 komada je vjerojatno imao nalog na prodaji pa je pokušao tim velikim nalogom na kupnji navući druge da mu kupe dionice, ali je na kraju završio sa još 600 skupo plaćenih dionica na računu. kad atpl ode na 300 kn biti će to gubitak da boli glava

Dogovorna ekonomija/burza i čim dalje od ovoga sve mi je izglednij  čin.

BudFox3, 22.11.2021. u 10:51

Zašto baš 2 milijuna kn prometa?

kad sam vidio na 10 naloga bida preko 1.000 komada pomislio sam da slijedi buran dan

[i]Freedom' just another word for nothing left to lose[/i]

Svako nekoliko dana svratim na ovaj forum i jednostavno ne mogu vjerovati kolikovse vrti jedna te ista prica o promasenosti ulaganja, “iznimnog” znanja o ulaganju, brodarstvu etc.

Ali idemo malo dati pregled suhih cinjenica:

Na kraju 11. Mjeseca 2020 BDI je bio oko 1200 bodova.

Na kraju 12. Mjeseca oko 1800 bodova.

Na kraju 11. Mjeseca 2021 ce biti oko 2000 bodova.

Na kraju 12 mjeseca se moze ocekivato oko 3000 bodova.

U toku 2021 je BDI dosegnuo oko 3 puta vecu vrijednost od pocetka godine a ATPL cijenu oko 550 kuna.

Ako se obrazac ponovi, u 2022 BDI ce dosegnutioko 8000 bodova a cijena ATPL oko 800 kuna.

Naravno ovako ne mora biti!

Ali svi mi izaberemo u sto vjerujemo, proucavamo i na temelju toga investiramo. Neki vjeruju da se supply brodova moze popuniti u par mjeseci, nakon 10 godina krize u brodarstvu da slijedi jos 10…., da ulaganja u us i zelenu infrastrukturu nece zahtijevati dodatne kolicine sirovina… da Hannisdahl crta rakete pa najavljuje pad, pa rast pa…, mittko s drugog foruma koji je izasao iz JDPL pa ceka ulazak i ATPL ce dati dobar smjer…. Ja vjerujem drugacije kako sam napisao kolegi Aliasu prije 11 mjeseci… Usao u atpl s oko 5000 dionica s cijenom oko 223 kune i NMM 8000 dionica s 9, 56 dolara i cekam….. 2026….

Pozdrav

Evo kad me se spominje da se malo javim. Inace mi je drugi nick Alias. Napravio sam analizu brodara, tj. bit ce gotova za nekih 4 dana, pa ako nekog zanima može se javiti na private. Radi se o 10 stranih brodara i ATPL. Toliko. Poz

New Report

Close