ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.04.2024. u 07:42
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
43,56
80.062
1,838
43,10
44,10
2,56%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

vidi se po trgovanju da nema snage/volje za nastavak rasta. zato očekujem stagnaciju cijene i stabilizaciju oko 400 kn do fin.izvješća pa ćemo onda znati idemo li gore ili dolje

budapest !

Prodao danas sav ATPL, meni dosta. Sretno kupcima.

Ignore: KressoM, delux

avax10, 14.06.2021. u 10:46

Prodao danas sav ATPL, meni dosta. Sretno kupcima.

RESPECT!

Treba poštovati 15-godisnje iskustvo!

[i]Freedom' just another word for nothing left to lose[/i]

BudFox3, 14.06.2021. u 00:29

Kako sam i ocekivao, nitko ne zna ili ne smije reci P/E ili dug/EBITDA ili dug/kapital itd.

Kad Vi izracunate forward fumdamente (2021.) za TPNG ja cu izracunat za ATPL…posteno?

Rastimo zajedno...

prenaglo je atpl porasla pod pretpostavkom odličnih rezultata za 2q…zato očekujem smirivanje cijene i vraćanje cijene na oko 390-400 kn dok se ne vidi što donosi FI

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Previse se bavite kratkorocnim predvidjanjima kretanja cijene.

Ono sto je ovdje bitno je koliko ce kostati firma kad 2022 napravi 250-300 mil dobiti.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Ocekujete vi svi jeftiniji dokup ali iz dana u dan vam je i kupnja sve skuplja. Prosjecan bdi 2021 ce biti minimalno 2500, a 2022 i 2023 ce biti preko 3500, nema novogradnje, bit ce unistavanja, a potraznja sve bolja. Ovdje ce se gledati dvogodisnji rast, cak ni porez necete trebati platiti ;).

Sredinom veljače je počela(i nastavlja se u ožujku, travnju, svibnju, lipnju) najveća prilika u povijesti Atlantske za super jeftino poduplavanje flote, tj.skok s 12 na 24 broda u kratkom vremenu(cca 6 mjeseci).

To se je moglo napraviti sa samo 100-njak mil usd kredita ili sa 100%-im lizingom. I prethodna refinanciranja brodova AP su napravljena sa 100%-im lizingom, tj.bez učešća same AP.

Stotine brodova od 28.000(handysize-type Imabari),drugih handy, do supri, je Prodano za cijene od 7-12 mil $, g. 2007-2013.

Post-panamaxa cca 93.000 dwt 2010-2013.za 11-15 mil $,dobar dio s BWTS fitted i prošlim SS i DD.

Sve to na dobrim vozarina ma od 20-30k i odličnim outlook-om za 2021-24.

Rezultat na današnji dan 15.6.2021. je Nula brodova umjesto 10-12 dodatnih brodova.

Nadalje, potencijal ATPL je trenutno puno puno iznad 500 kn, zbog nedostatka novogradnje sljedece dvije godine cemo gledati i vise vozarine nego sto su sad, a sad su predobre.

Samo sacekajmo FI za Q2.

Nakon njega ce mnogi cekaoci CnB biti pametniji.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

kicancro, 16.06.2021. u 11:22

Nadalje, potencijal ATPL je trenutno puno puno iznad 500 kn, zbog nedostatka novogradnje sljedece dvije godine cemo gledati i vise vozarine nego sto su sad, a sad su predobre.

Samo neka raste iako sam ja izašao neki dan oko 425, ali nastavkom rasta ATPL generirat će se novi keš što je dobro za burzu u cjelini.

Ignore: KressoM, delux

Pa nek mi netko veli da se trejd na ovoj dionici ne isplati.

Pa jedino se ovdje i može ostvariti najveći trejd na ZSE.

Zse je barem puna onih koji reagiraju na najsitniju promjenu, BDI npr. raste 5-6 dana 10%, i onda čim jedan dan padne za 1%, krene prodaja bez obzira što je i dalje npr. 9% viši.

Ali tako je na svim dionicama na ZSE. Zato neki stalno ostaju ošišani.

Ajde još malo niže pa da vratim bar 500 komada 😃

Ignore: KressoM, delux

Inace ne volim komentirati nekakvo trejdanje jer nije moj stil ali vidim neki su izasli (mittko, ajax), neki usli (forumas) ali mogu dati moj pogled na atpl. BDI trenutno prati kretanje u supwrciklusu 2003 – 2008, skoro u istu decimalu, ali trenutno oko 10%vecim razinama u odnosu na mjesece u 2003. Cak i ovaj pokusaj kocenja cijena sirovina se dogodio 2003 i rezultirao je BDI rasto preko 4000 u 11. Mjesecu 2003. Atpl ima novu upravu s investitorom na celu sto ce dodatno uciniti dionicu vrlo uspjesnim ulaganje. Ako ste usli, vrijeme je za ljeto, gasiti komp. I cekati daljnji razvoj od 9. Mjeseca…. Nekad tesko ali cekati par mjeseci moze biti najbolja strategija. Veliki ulagaci ulaze u bulk i predvidjaju supercycle, (danas citam u norveskoj se pokrece 800 mil$ fond za ulaganje u bulk), a ako se to obistini atpl nece zaostajat, dapace..  Sretno!

New Report

Close