ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.05.2024. u 03:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,41
106.393
2,030
52,40
52,80
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

400 kuna pred padom.

Ignore: KressoM, delux

…krenulo je trgovanje po 400 kn.

Ignore: KressoM, delux

a muke li juce me nakitise sa ovim brodarom na 376 i na 375 po 200 komada sad sam ih htio nehtio skupio skoro 2K i to mi prodadose sve u zadnjim sekundama e pa hvala im ljepa

snupy, 10.06.2021. u 18:32

a muke li juce me nakitise sa ovim brodarom na 376 i na 375 po 200 komada sad sam ih htio nehtio skupio skoro 2K i to mi prodadose sve u zadnjim sekundama e pa hvala im ljepa

Znaci kolega, opet ste ALL IN (ili blizu njega)…cestitam, ovaj put ste uz dobru investiciju uboli i dobar timing…bravo za vas…

Rastimo zajedno...

ovako to izgleda pri meni http://i.prntscr.com/nBfXVucASx_I_V2AxZSXpg.png da nebu zabune 10 000komada zaba

razlog ulaska nije samo povecana potraznja za rasutim teretom vec Indija od koje ocekujem da ce biti novi driver za suhi teret polako ali sigurno se pocinju oporavljati od corone za 2 mj ocekujem Supre na 40 k Panamaxe na 60 k a capeove na 60-65k zivi bili pa vidjeli krajem kolovoza inace dobar dio dionica je kupljen po 260 -275 nesto sam bezuspijesno trejdo pa me opeklo ali svaka skola kosta

Koliki je trenutačni minus ATPL? Jel zna tko bilancu? Hvala

Nasao sam hvala .sveobuhvatni gubitak na dan 21.3.2021 iznosi -92 878000 kuna. Riječima minus 92 milijuna kuna . Plus dug od 600 miliona za brodove. Ne kužim zasto pomama za ovom dionicom.

zvonar, 11.06.2021. u 23:14

Nasao sam hvala .sveobuhvatni gubitak na dan 21.3.2021 iznosi -92 878000 kuna. Riječima minus 92 milijuna kuna . Plus dug od 600 miliona za brodove. Ne kužim zasto pomama za ovom dionicom.

Do ovog trenutka smo bili neupućeni. Ali hvala tebi što si se ukazao i oči nam otvorio. Mora da si veliki dobrotvor.

 

Nasao sam hvala .sveobuhvatni gubitak na dan 21.3.2021 iznosi -92 878000 kuna. Riječima minus 92 milijuna kuna . Plus dug od 600 miliona za brodove. Ne kužim zasto pomama za ovom dionico

 

ne branim ni ne kudim atpl, hoću samo ukazati da vi izgleda ne razumijete pojam sveobuhvatna dobit. sveobuhvatna dobit uključuje neto dobit/gubitak iz poslovanja TE PROMJENE U DUGOTRAJNOJ IMOVINI NPR BROD VRIJEDI 10 MILJA USD PO TEČAJU 6 KN. ONDA 3 ILI 6 ILI 9 MJES POSLIJE ISTI BROD VRIJEDI OPET 10 MILJA USD ALI SAD PO TECAJU 5,5 KN – DAKLE U KUNAMA – 5 milja manje

 

znači li to da brod vrijedi manje. ne znači. znači li to da je atpl napravila 5 milja gubitka, ne znači

 

neke stvari iz knjigovodstva i mi buregdžije moram znati ili truditi se naučiti jer ako ništa ne znamo, možemo samo drukati i baljezgati

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Kako raste vrijednost imovine tako se i omjer duga naspram kapitala smanjuje. Plus sto se generira cista lova. Dobre stvari su u tijeku.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Jel tko zna koliki je trenutni P/E?

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Kako sam i ocekivao, nitko ne zna ili ne smije reci P/E ili dug/EBITDA ili dug/kapital itd.

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Vjerujem da je to jako tesko i izracunati zbog netransparentnosti uprave. Sumnjam da ce se i u novom FI vidjeti kolike kamate na kredite oni stvarno placaju.

A na forumu vecina to niti ne zna izracunati niti im je to vazno. Objavi se neki post, npr da raste cijena zeljeza, i druka na rast.

Veselo kao i uvijek.

BudFox3, 14.06.2021. u 00:29

Kako sam i ocekivao, nitko ne zna ili ne smije reci P/E ili dug/EBITDA ili dug/kapital itd.

Tvrtke koje posluju sa gubitkom nemaju definiran P/E

Iako  se on može iskazati i u negativnom obliku

Cijena dionice = 415

Gubitak = -92.000.000

Broj dionica = 1.400.000

P/E = – 65 k

Ako to ikome išta  znači

[i]Freedom' just another word for nothing left to lose[/i]

New Report

Close