ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.03.2024. u 22:52
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
44,00
2.200
50
43,50
44,70
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Čudi mene da je Bilbija tako baš falio,valjda ima neke indicije da će bdi index naglo porasti,inače,nije mi jasno zašto je tako agresivno ulazio u atpl,i to čak po cijeni od 700 kn,biće ga je korona iznenadila?Ako im je materijalna imovina fer vrednovana onda ova cijena i nije loša,aj budi pametan..Oni se jedino mogu izvući iz ove nezavidne situacije ako bdi naraste preko 3000 bodova i tako ostane najmanje godinu ili dvije,vidit ćemo za mjesec ili dva kad se otvore sve ekonomije hoće li bdi poletjeti,ako ne poleti morat će prodavati brodove..ili stanove..hmm

alt666, 05.01.2021. u 20:14

Čudi mene da je Bilbija tako baš falio,valjda ima neke indicije da će bdi index naglo porasti,inače,nije mi jasno zašto je tako agresivno ulazio u atpl,i to čak po cijeni od 700 kn,biće ga je korona iznenadila?Ako im je materijalna imovina fer vrednovana onda ova cijena i nije loša,aj budi pametan..Oni se jedino mogu izvući iz ove nezavidne situacije ako bdi naraste preko 3000 bodova i tako ostane najmanje godinu ili dvije,vidit ćemo za mjesec ili dva kad se otvore sve ekonomije hoće li bdi poletjeti,ako ne poleti morat će prodavati brodove..ili stanove..hmm

Tri broda su prodali pred Božić nekom američkom fondu.
A uoči Nove Godine prodali su i garažu u postojećoj poslovnoj zgradi (Atlant centar) braći Slezak.
Stanova više nema za prodati.
Poslovnog prostora još ima nešto malo, te će navodno prodati/rentati i vlastiti poslovni prostor kojeg su koristili do prije dva mjeseca, jer su se sada preostali radnici preselili/grupirali u sjevernom dijelu tog prostora.
Gradilište novih stanova (Batala) je također navodno već prodano (braća Slezak).

[i]Freedom' just another word for nothing left to lose[/i]

alt666, 05.01.2021. u 20:14

Čudi mene da je Bilbija tako baš falio,valjda ima neke indicije da će bdi index naglo porasti,inače,nije mi jasno zašto je tako agresivno ulazio u atpl,i to čak po cijeni od 700 kn,biće ga je korona iznenadila?Ako im je materijalna imovina fer vrednovana onda ova cijena i nije loša,aj budi pametan..Oni se jedino mogu izvući iz ove nezavidne situacije ako bdi naraste preko 3000 bodova i tako ostane najmanje godinu ili dvije,vidit ćemo za mjesec ili dva kad se otvore sve ekonomije hoće li bdi poletjeti,ako ne poleti morat će prodavati brodove..ili stanove..hmm

Imovina(brodovi)im nije fer vrednovana.

Sa drugog foruma informacija da čelik ide oštro gore, što poskupljuje gradnju novih brodova, a ionako nikad manji orderbook To su odlične vijesti, što bi (konačno) moralo rezultirati rastom brodara. Naravno, to vrijedi za normalno tržište dionicama.

gta1, 06.01.2021. u 15:46

Sa drugog foruma informacija da čelik ide oštro gore, što poskupljuje gradnju novih brodova, a ionako nikad manji orderbook To su odlične vijesti, što bi (konačno) moralo rezultirati rastom brodara. Naravno, to vrijedi za normalno tržište dionicama.

Da..pratim malo i strane medije..dosta analiticara očekuje u 2021.oj najveci skok Bdi a u zadnjih 10 godina..pogotovo kad se odjednom na proljece otvore sve ekonomije odjednom..Bit ce zanimljivo pratiti..zato kažem;:Ne vjerujem da je Bilbija naivan ulagač..očito je nešto nanjušio..a i dionice koje mu je zaba uzela u zalog vratio je..

klackalica, 06.01.2021. u 12:20

 









alt666, 05.01.2021. u 20:14



 



 

Tri broda su prodali pred Božić nekom američkom fondu. A uoči Nove Godine prodali su i garažu u postojećoj poslovnoj zgradi (Atlant centar) braći Slezak.
Stanova više nema za prodati.
Poslovnog prostora još ima nešto malo, te će navodno prodati/rentati i vlastiti poslovni prostor kojeg su koristili do prije dva mjeseca, jer su se sada preostali radnici preselili/grupirali u sjevernom dijelu tog prostora.
Gradilište novih stanova (Batala) je također navodno već prodano (braća Slezak).

 

Ne znam što će biti, ovo gore navedeno pokazuje da su u dosta lošem položaju.

Gospari su tijekom povijesti bili u svakakvom položaju, ali su dokazano žilavi.

Niste još zakasnil na povoljnu kupnju.

Ova godina je godina oporavka ove branše. Ode Trump.

starigrac, 07.01.2021. u 10:05

Gospari su tijekom povijesti bili u svakakvom položaju, ali su dokazano žilavi.

Niste još zakasnil na povoljnu kupnju.

Ova godina je godina oporavka ove branše. Ode Trump.

Slažem se.Sve  do 300  je na akciji

https://finansavisen.no/nyheter/shipping/2021/01/07/7605097/syvende-strake-dag-med-oppgang-i-torrlast

BDI +1,6% 1448

Dsx u par mjeseci narastao 50%..ovdje neko koči rast..

Znamo svi kad ova dionica krene,da ide strelovito bilo to u jednom ili drugom smjeru.

A znamo da su ovo najnize razine.

diokidina, 07.01.2021. u 19:46

Znamo svi kad ova dionica krene,da ide strelovito bilo to u jednom ili drugom smjeru.

A znamo da su ovo najnize razine.

Dno je bilo 130 kuna.

@Marielena

Duplo dno.

Prema mom izracunu njima su potrebne vozarine za panamaxe cca 15 000 u kontinuitetu 2 godine. Neka svatko sam zakljuci hoce li to biti.

Moguce da ih netko i dokapitalizira. Misljenja sam da bi to bilo najbolje.

Mislim da ce biti jos prilika za povoljni dokap. Ja sam strpljiva i cekam.

klackalica, 06.01.2021. u 12:20

 





alt666, 05.01.2021. u 20:14



 

Čudi mene da je Bilbija tako baš falio,valjda ima neke indicije da će bdi index naglo porasti,inače,nije mi jasno zašto je tako agresivno ulazio u atpl,i to čak po cijeni od 700 kn,biće ga je korona iznenadila?Ako im je materijalna imovina fer vrednovana onda ova cijena i nije loša,aj budi pametan..Oni se jedino mogu izvući iz ove nezavidne situacije ako bdi naraste preko 3000 bodova i tako ostane najmanje godinu ili dvije,vidit ćemo za mjesec ili dva kad se otvore sve ekonomije hoće li bdi poletjeti,ako ne poleti morat će prodavati brodove..ili stanove..hmm

 



 

Tri broda su prodali pred Božić nekom američkom fondu. A uoči Nove Godine prodali su i garažu u postojećoj poslovnoj zgradi (Atlant centar) braći Slezak.
Stanova više nema za prodati.
Poslovnog prostora još ima nešto malo, te će navodno prodati/rentati i vlastiti poslovni prostor kojeg su koristili do prije dva mjeseca, jer su se sada preostali radnici preselili/grupirali u sjevernom dijelu tog prostora.
Gradilište novih stanova (Batala) je također navodno već prodano (braća Slezak).

 

Znači, po ovim informacijama sve su prodali da prežive ovu godinu i još im je ostalo 6 brodova sa skupim kamatama od 12% godišnje, a kada i to prodaju poslije samo mogu pjevati borbene. Istina je što se priča po gradu da nije dobro, a kriza je preduga i preteška. Ne pričam o ovoj korona krizi, već o brodarskoj krizi koja traje već cijelo desetljeće i nema joj kraja.

New Report

Close