ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.04.2024. u 00:06
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
44,83
30.801
687
43,70
45,20
-1,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Pan Ocean: Trade Volume Recovery to Be Visible from 2021


 

Pan Ocean: Trade Volume Recovery to Be Visible from 2021

Kolega Lapad ja sam pronasao npr i podatke o prodaji 2 slicna panamaxa kao sto ima Atpl po 18 milja dolara pojedinacno. Sve ovisi o stanju broda.Za 6 milja dobijete karampanu i to svatko zna.

Iako je taj podatak po meni promjenljiv i irelevantan.

Brodari su cudljiva roba. Gdje moze posao procvjetati i cijena odletjeti opet na 700kn. Isto tako moze posao i pasti zbog losih ugovora i jake konkurencije pa cijena pasti na 100kn. U svakom slucaju smatram cijenu 150kn dugorocno dobrom jer ima vise indikacija ali i razloga za rast vozarina.





migmig, 08.12.2020. u 19:29



Kolega Lapad ja sam pronasao npr i podatke o prodaji 2 slicna panamaxa kao sto ima Atpl po 18 milja dolara pojedinacno. Sve ovisi o stanju broda.Za 6 milja dobijete karampanu i to svatko zna.

Iako je taj podatak po meni promjenljiv i irelevantan.

Brodari su cudljiva roba. Gdje moze posao procvjetati i cijena odletjeti opet na 700kn. Isto tako moze posao i pasti zbog losih ugovora i jake konkurencije pa cijena pasti na 100kn. U svakom slucaju smatram cijenu 150kn dugorocno dobrom jer ima vise indikacija ali i razloga za rast vozarina.



18 mil za ATPL panamaxe tesko, jako tesko. 11-14 mil usd max.

pa fino racunajte po trenutnom tecaju od 6,2 Kn za USD. dodajte sve ostale brodove u floti i cisto me zanima kojom matematikom se dolazi do 1,2 mlrd kn vrijednosti. Iskreno, vjerujem da im je vrijednost u bilanci barem 40 mil $ precijenjena. cak da i kojim slucajem postignu vrijednost od tih 18 mil $, opet racunica ni blizu ne stima. Skinite to i stavite u odnos s dugom firme i koju cete realnu vrijednost firme dobiti? koja je k tome stalno u gubitku i nedavno bila  u blokadi…

Na ovoj temi se vjeruje,sumnja ,tvrdi da je službeno izvješće netočno . Postoje institucije koje se time bave pa predočite dokaze i prijavite ih. Kako njih tako i druge. Neozbiljno je pisati šta tko vjeruje. Kao da ja napišem da im vrijednost u bilanci barem 60 mil $ podcijenjena. Naše vjerovanje je nebitno. A i ponavljanje da je firma bila u blokadi je dosta jeftino i dosadno već.

 

Crikva1, 09.12.2020. u 11:46

Na ovoj temi se vjeruje,sumnja ,tvrdi da je službeno izvješće netočno . Postoje institucije koje se time bave pa predočite dokaze i prijavite ih. Kako njih tako i druge. Neozbiljno je pisati šta tko vjeruje. Kao da ja napišem da im vrijednost u bilanci barem 60 mil $ podcijenjena. Naše vjerovanje je nebitno. A i ponavljanje da je firma bila u blokadi je dosta jeftino i dosadno već.

 

 

Gle, transparentnost ovoj firmi vec duze vremena nije jaca strana. I u tome ce se mnogi samnom sloziti.

Firma moze provesti revalorizaciju imovine, ali to vec duzi niz godina ne cini. Ranije kada je to cinila ta je vrijednost znala oscilirati za po parsto mil kn od izvjesca do izvjesca, stvarajuci ogromnu racunovodstvenu dobit ili gubitak. No, tada je bilo poprlicno zaliha i takve operacije nisu izazivale tektonske poremecaje u bilanci. Danas je u potpunosti drugacija situacija. No, to se vec neko vrijeme ne radi, a da se kojim slucajem napravi, realna vrijednost te stavke materijalne imovine bi bila daleko niza nego sto to stoji u izvjescu. To zelim istaknuti.

Nakon jučerašnjeg rasta Panamaxa i Supramaxa i današnji rast.

Panamax +3.71% to $11,158
Supramax 58k tons +0.53% to $11,188
Handysize +0.12% to $9,975


 

Kolega Palindrom, pa ne morate kupiti 🙂

Zna li se na koncu zasto je surkovic expresno dobio nogu ?

Feniks, 10.12.2020. u 08:50

Zna li se na koncu zasto je surkovic expresno dobio nogu ?

Koliko znam NIJE expresno dobio nogu nego vise sporazumno. Mije se mogao naci s novom ekipom i hvala dovidjenja.

evo, vak je i Todoric krenuo kad vise nije imao od koga dobit novce pa svi znamo kako je prica zavrsila…

a i on je to proglasavao velikim uspjehom, bas kao i ovi.

 

https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/35052

I tek ste sada to kolega vidjeli? Objavili su to u petak😅

The Baltic Dry index is down 0.2 percent to 1,323 points on Monday, according to The Baltic Exchange.



  • Capesize climbs 1.0 percent to $ 15,085
  • Panamax is down 2.0 percent to $ 11,059
  • Handysize flat development to $ 10,239
  • Supramax drops 0.3 percent to $ 11,596

The Baltic Dry index is up 0.5 percent to 1,330 points on Tuesday, according to The Baltic Exchange.



  • Capesize rises 2.6 percent to $ 15,469
  • Panamax is down 2.0 percent to $ 10,833
  • Handysize has a flat development and stands at 10,238 dollars
  • Supramax drops 0.6 percent to $ 11,528

Zanimljivo razmišljanje Norvežanina

– Shipping companies are pure fraud

– Being an equity investor in shipping has been a sad story – mostly because 60 to 80 percent of the listed shipping companies are pure fraud, says Hunter top Arne Fredly.

CRITICAL: – They “rap” the money and they take management fees. And they make stupid decisions so that the money just disappears, says Arne Fredly about listed shipping companies.

[i]Freedom' just another word for nothing left to lose[/i]

Slozio bih se. S tim da se to primarno odnosi na firme koje su odgulile hrpu dokapa i na kraju opet zavrsile na nuli.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

New Report

Close