ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Po danasnjoj objavi izgleda da netko zeli zauzeti IB mjesto jer on je prodao 5000 komada prosli tjedan.

Ovo i nije neka vesela vijest.

https://zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/ATPL_stjecanje_otpustanje_2020__2482020161935.PDF

 

Smjernica ostalima u dionici ???

 

Ovisi tko kupuje od njega i da li IB izlazi potpuno ili djelomicno. Kad bi usao netko s svjezim i dostupnim kapitalom, idealno iz branse, cijena bi se poduplala u tjedan dana. Steta, IB je dobar investitor i nadam se da ce ostati u dionici.

Lupale se su neke tisucice tamo oko 210 i sad su neka nadigravanja oko te cijene. IB izgleda ili izlazi ili skracuje, a netko se odmjereno ukipava.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

kupoprodaj, 24.08.2020. u 18:02

Lupale se su neke tisucice tamo oko 210 i sad su neka nadigravanja oko te cijene. IB izgleda ili izlazi ili skracuje, a netko se odmjereno ukipava.

Ma IB je tamo oko 160kn-180kn prebacivao dionice na Slatinsku banku i bio u margin call-u (pretpostavljam)…tu je zestoko kupovao/(branio cijenu) pa mislim da sad krati tu neplanirano ku pljenu kolicinu…odokativno mislim da se radi o cca  15k komada

Rastimo zajedno...

Kolege, netko je stavio, danas pred kraj trgovanja, naloge od ukupno 25000 komada na kupnju iznad 200kn! Tko je to ako je IB u petak prodao 5000 dionica, jel moguće da imamo novog jakog kupca?

Nije mi jasno što se tu zbiva, a uskoro će se, ako se ova kupnja novog kapitalca nastavi,

pretpostavljam vidjeti promjene u top 10… a do tada možemo samo nagađati…

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Uzalud vam trud

IB prodaje, sve ostalo je nebitno.  U 90% slučajeva dionica pada.

vidim da nekima nije jasno je li ovo dobra ili losa vijest o otpustanju dionica pa traze neku logiku i pozitivu u svemu tome. to ikako ne moze biti dobra vijest iz vise razloga. prvi je svakako sto se osoba dobro upucena u poslovanje rjesava svojih dionica. ne treba biti prepametan da se iz toga donese zakljucak. argument da ce uci u strukturu isto netko jos bolji od IB je labav jer da zeli uci krenuo bi s time jos puno ranije i te bi promjene bile vidljive u top10. ovako svjedocimo osipanju highly leveraged udjela vodeceg dionicara vjerojatno pod pritiskom vjerovnika. drugi je razlog da je struktura ocito postala jako nestabilna i bili kakav novi poremecaj na trzistu sigurno ce dovesti do margin calla i nove ponude dionica iz tog portfelja koju trziste nece moci apsorbirati. a vi i dalje samo trazite pozitivu u svemu ovome.

Meni se cini da danas guraju trejderi. Vidjeti cemo.

lojtra, 25.08.2020. u 10:20

Uzalud vam trud

IB prodaje, sve ostalo je nebitno.  U 90% slučajeva dionica pada.

 

Uzalud vam trud, rastu vozarine pa raste i dionica.

 

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

lojtra, 25.08.2020. u 10:20

Uzalud vam trud

IB prodaje, sve ostalo je nebitno.  U 90% slučajeva dionica pada.

užasno loš znak kad najveći pojedinačni dioničar počne rasprodavati dionice….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Loš znak je ako nastavi i dalje prodavati dionice, jer će onda cijena pasti.

Ako je prodao tih 5000 dionica jer mu je hitno trebala lova za nešto drugo,

onda po meni nije loš znak za dionicu, jer je netko i kupio tih 5000 dionica,

a tko je to bio vidjet ćemo uskoro.

 

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Koliko sam vidio to je bila dogovorena transakcija na kraju trgovanja u petak kada je netko stavio 5000 komada na kupnju, a IB 5000 komada na prodaju i tko bi rekao čuda: Prošla transakcija 🙂

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Bas me zanima hoce li danas onih 25000 komada biti odigrano. Cak je i cijena manje bitna.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Evo ga na 213 opet, čini se kao skriveni kupovni nalog od 13 000 komada

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

New Report

Close