ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.04.2024. u 03:20
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
43,87
23.468
535
43,30
44,80
-3,13%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Pricekajmo kao i na OPTE pa cemo biti jos pametniji!!

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Pa i ja sam kupio optimu za jednog klijenta na 1,6. Ali mi o optimi nikad nisamo raspravljali. Raspravljali smo o adpl-u. tu sam pogodio. o seceru. tu sam pogodio. o autosektoru i peugeotu. tu sam pogodio. O te tri dionice smo mi raspravljali i ti si za svaku fulao. cekaj ovu četvrtu

Stari, koliko si zaradio zadnjih par godina? Ja sam kupovao Opte na 1.6 za sebe, i to solidnih 6 digits komada. Lijepo sam ti rekao, nebitno je sto znas ili mislis da znas. Bitno je sto napravis.

A ti mi ne djelujes od onih koji fokusirano djeluju nego sole pamet drugima. Rasipas energiju na krivim mjestima.

Doci ce Bozic, kao i onaj 2017. I onda cemo vidjeti gdje ce Atpl. Ja tipujem na 400. A ti ako mislis da ce na 50 ili 100 slobodan si pozicionirati se i eto, svi sretni i zadovoljni.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Ali stvarno, ozbiljno, bez hebe, ako tipkas toliko na topicu dionice koja te ne zanima… Ja bih se zamislio nad sobom da to radim… 🙂

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

@percepcia

 

ne znam šta uopće raspravljaš s ovim likovima…vrijeme će pokazati kuda će…ja sam rekao svoj target…gdje vidim cijenu atpl u 2, mjesecu iduće godine…bit će bliže 100 kn nego 200…

budfox je nakon silnog  pumpanja u 3. mjsecu ove godine izjavio kako je rasprodao jedan dio na 150 kn…jedan dio na 200 kn…ne znam št se od onda promijenilo da mu je opet dobra atpl…

sad opet nekog vraga pumpa…znači opet je unutra…opčet će prodavat s gubitkom…

nitko od ovih papaka ovdje se ne usudi reći jedan target…znaju samo stavljat linkove na mišljenja analitičara i drže se toga ko pijan plota…

marcipan vam je rekao kud ide bdi…kad vas je uhvatila na onom valu rasta histerija…i dok je probio 2000 bodova….tresnuli ste natrag na 600 bodova…a i opet ćete…a onda natrag u mišje rupe…i rasprodaja portfelja…

Ajmo krenut od pocetka. Čika Marcipan sve zna i nasladjuje se kad netko proda s gubitkom, jer je tada sretan u svojoj tuzi i žalosti, jer je zdravlje i zdrav razum izgubio na burzi, pa sad svima soli pamet, a pogotovo na ovoj temi. Sta ste toliko navrli crnjačiti ovdje, ako vas dionica ne zanima? Ili sinkronizirano drukate kako bi mogli kupiti jeftinije kao marcipan koji se pod drugim nickom hvalio kako kupuje na 150 – 160kn i govorio kako je puno bolje kupovati po 150 nego po 450 kao mi ostale bu.dale. Prokusana sinktonizirana taktika drukanja i crnjačenja se ponovno koristi, ali si malo uranio druškane. Vozarine rastu i jos ce rasti, a ti si trebao poceti crnjačiti kada počnu padati, bar si tako do sada radio…. jednom kada cijena pocne rasti podvit ces rep i nestati na neko vrijeme, dok ne osjetis da opet treba crnjačiti i drukati kako bi srusio cijenu sto uopce nije velik problem na ovom nelikvidnom trzistu.

Inace, u zadnjih 4 – 5 godina nisi nista pozitivno napisao o nicemu i nisi nikakvu preporuku dao. Ah da, zaboravio sam, za preporuke koristis druge nickove 🙂

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Nije tema ATPL, ali da li je moguce da gospon Klemenc sam sebi odgovara 😀

Budfox,

Mislim da ni jedan njegov nick nije kupovao dionice ni po 100 kuna.

jes jes…imam 100 profila kao i ti i tvoji razno razni kopanjoni…reko sam ti da pišem pod jednim i to iz 2006…i zaboli me jel ti vjeruješ u to ili ne…izvuci ti svojim profil iz 2006. pa piši pod njim…

a tu sam da prokažem tebe i tvoju ekipicu koja uvaljuje papiriće na osnovu svojih piskaranja ostalim druškanima…nisam da se naslađujem, ali bilo bi fair da nam možda objasniš svoju rasprodaju iz trećeg mjeseca…jesi prodavo il nisi? ili je to bio jedan od spinova?

šta ti nisu rasle vozarine i prije? šta se promijenilo?

vi ionako dugoročno vjerujete u atpl…i koliko god bilo crno…vama će uvijek biti ružičasto…da su izbacili 100 milja gubitka na polugodištu…i to bi vam bilo odlično…i da cijena padne na 100 kn…i da debelo pušite…i dalje bi pisali kako vam je to super….isto kako vam je bila super na 600 kn…a danas je eto na 200…ali nema veze…vama je to sve super….jer sada možete kupiti još jeftinije…isto kako ćete raditi i na 150 kn…i na 100 kn…vi imate neograničeno znanje i pristup golemim količinama casha…pola ovdje vas na ovom forumu ste neki brokeri, analitičari…mešetarite ko zna čijim parama…i uvaljujete papiriće jedni drugima ili nekom naivcu koji ovdje zaluta…maloih dioničara odavno nema na zse…kao što rekoh…tu i tamo neka naivčina kojoj se onda trudite ovaljat svoje papiriće ne bi li zaradili za burek i digli neku proviziju…

reci…a šta je bilo pozitivno zadnjih 4-5 godina na ovoj sirotinji od burze? pola tvrtki izlistanih bi trebalo u stečaju biti…a ne da ti i tvoji pajde zarađujete na njima…

rekni neki target…ajde…kolki ti je na atpl…ili reci za bdi gdi ga vidiš na jesen do kraja godine…svejedno…

brate mili…pun mi vas je klinac s tom rektorikom i crnjačenjem…stalno jedno te isto…daj nešto gdi si pogodio…daj nešto konkretno…nemoj nam tu pamet prodavat…o oporavku vozarina…o tome kako je ovo podcjenjeno….

Mozete naravno imati i 100 profila. Ne smeta.

Mene samo fascinira to stalno pisanje na dionici koja vas navodno uopce ne zanima. Mi ostali kakvi god da jesmo, ipak nesto trgujemo sa ovom dionicom.

Ok, dionica ne valja, a vi ovdje godinama pisete, pisete komentare od pola sata u tri ujutro nama neznalicama samo i jedino zato jer nam zelite pomagati.

Toliko naivna ni ja nisam.

Meni je jedino logicno objasnenje da i vi trgujete sa dionicom, ili ono drugo koje je meni nepristojno izreci a ukljucuje neke lijecnike.

Ja sam uvjerena da je ovo prvo u pitanju.

Kolegice, kad muhe krenu gristi znaci da ce uskoro kisa. Tako je govorio kolega migra. Ne znam sto se desilo s njim..

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

@Marielena

 

Ne pišem u 3 ujutro…ti se javiš u 1 nakon mene i držiš prodike…

Ajde nam i ti rekni targete svoje ovdje…

Tumači moje postove kako želiš…ja sam ti reko da će u 2.mjesecu iduće godine cijena dionice biti bliže 100 kn nego 200 kn…ti si to sad tumači i svi ostali kako želite…

A dajte vi recite meni koliku vi cijenu do onda očekujete…pa da se čujemo onda da vidimo tko je bio u pravu…jel imate petlje napisati neki broj?

Marcipanu ste na Vrapču karton otvorili…a žmirite pred promašenim investicojama i tješite jedni druge kako je ovo bomba…bit će da vam je to isto neka terapija ovde…kad tad mora ovo na 400…mora na 600…1000…pa kupite, evo ima po 200 i kusur kolko hoćete i čekajte…ne treba nas ostale uvjeravati svakodnevno u oporavak vozarina i cijena brodara…

Meni je dovoljno da pogledam graf…pa da vidim gdje su cijene u proteklih 5 godina…a imam stakelnu kuglu i vidim gdje će biti i u narednom periodu…do 2024. neće biti prevelikih pomaka…malo s većim minusom, malo s nulom…malo smalim minusom…s plusom vrlo malo ili nikako….

Samo bez ljutnje. Evo javljam se u pristojno vrijeme.

Ja sam vec napisala da mi ova dionica sluzi za trejdanje. Znaci, cekam veci pad pa udem i izadjem sa 10 posto dobiti. Kada nije Atpl, ima drugih prilika.

Gledajte, jasno da Atpl ne posluje perfektno. Imaju sve manju flotu, rasprodaju brodove, krpaju se sa prodajom hotela itd. Ali da ce prezivjeti vjerujem da hoce.

Sto ce biti sa brodarima u iducih 5 godina ne znam i ja nemam niti zelim imati kristalnu kuglu.

Sto ce biti veljaci? Pa vi brodare pratite puno dulje i profesionalnije nego ja pa znate da vozarine sezonalno rastu i padaju i da tamo od sijecnja do sredine veljace padaju.

P.S. gospon Klemenc je bio puno manje zivcan od ostalih nickova 😉

https://edition.cnn.com/2020/08/08/economy/china-food-economy-flooding-intl-hnk/index.html

Bez velikih prica, ne treba biti Sherlock Holmes da bi se zakljucilo sto stoji iza rasta vozarina za panamaxe. I sto ce izgleda stajati u narednom periodu.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Svatko bira za sebe. Meni Atpl nije privlacna nakon ova 2 izvjesca. Podsjeca na Viro na 200kn pa znamo kako je to zavrsilo.

Imovina se rasprodaje…brodova manje..gubici ove godine ogromni…a neki ocekuju rast do 400kn.

Ja bi stavio ruku u vatru da ce cijena uskoro biti 130kn.

Ako vozarine nastave rasti (pogotovo Panamaxi kao prosli tjedan) i ne padnu previse na jesen i zimu, govorim o dnu BDI oko 900 -1000 stvari ce biti dobre za brodare. Oni bi s trenutnim vozarinama mogli za Q3 i Q4 izbaciti bolja izvjesca nego za Q1 i Q2 i cijena dionice bi mogla poslije toga porasti, pretpostavljam, jer je neopravdano toliko pala (od vrha prosle godine jos uvijek za 60% u minusu). Kljucna je jesen, cjepivo za Koronu, 2. val hoce nece biti, tako da je tesko trenutno bilo sto predvidjati ovako odokativno ili bubati cifre i ostati ziv. Vidim da neki imaju kristalnu kuglu i znaju tocno sto ce se desiti i kud ce vozarine i cijena dionice, ali ja stvarno ne znam, jer nazalost nemam moc predvidjanja.

 

Evo zanimljiv clanak o narudjbama novih brodova. U svakoj krizi bude nesto dobroga, a ova Korona kriza je iznjedrila najmanje narudzbe novih dry bulk brodova u zadnjih 16 godina. Kroz slijedecih godinu dvije uz primjeren rast potraznje i smanjenu isporuku novih brodova, svasta je moguce.

 

https://www.maritime-executive.com/article/dramatic-decline-in-2020-shipbuilding-orderbook-increased-demolitions

 

Looking at the orderbook for commercial shipping consisting of container ships, dry bulk, and tankers, BIMCO reports in total orders have declined by 50 percent. Hardest hit has been the dry bulk sector followed by container ships.

 

In the first seven months of 2020, orders for dry bulk vessels were down by 65 percent versus the prior year. At just over 63 million DWT, the dry bulk order book is at its lowest level in sixteen years according to BIMCO.

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

New Report

Close