ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 03.05.2024. u 22:00
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,41
106.393
2,030
52,40
52,80
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Marielena

vjerujem u vasa predvidanja. ajmo ovako jedno pocetnicko pitanje, ali da ne trazite po netu. koliko je trenutna tonaža tj nosivost svih brodova za rasute terete? Ako to znate mozemo razgovarati o predviđanjima. Bio je jedan gigic. i mitko. i brodolomac. i maratonac. svi su imali predviđanja. sad ih nema. ne mogu se ulogirati

 

Ja sam programer, a ne ing brodogradnje.

Spomenuti su aktivni na temi na drugom forumu. Ne znam zasto ih tu nema. Koliko se sjecam oni su tvrdili kada je ATPL natukao 2 milje gubitka u 2019 da je to ustvari pozitivno poslovanje. Inace, mislim da je od vjernika jedino BudFox iskren u tome sto pise.

Vidjeti cemo. Ja kazem da ce godisnji gubitak biti od 50 do 100 milje. Ne vjerujem da drugi dio godine moze biti gori od prvog.

P.S. To ovisi o kategoriji broda. Nosivost za brodove kakve ima ATPL bi bila izmedju 35 i 55000 t.

Jos da napisem da smatram da je odluka da ne ugrade scrubbere bila dobra odluka uprave. Imaju staru flotu i to ne bi bila opravdana investicija.

Baš me zanima na osnovu čega sada raste ako je izvještaj katastrofa? Zar ne bi trebala na 160 kn?

Tko je rekao da je izvjesce katastrofa?

Smanjili su gubitak u Q2 na pola onoga u Q1, a Q3 ce biti jos bolji, dakle popravljaju se.

 

BV je 392 kn sto je 50% iznad trenutne cijene

EBITDA pozitivna i raste

Cijena duga je i dalje problem, ali reprogramirali su skoro cijeli kratkorocni dug u dugorocni.

 

Smjene pomoraca napravljene gotovo u cijelosti bez ekscesa, sto su jedini od Hrv. brodara uspjeli napraviti, koliko znam.

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Samo me zanima na čemu to temeljite da će Q3 biti bolji od Q2, a nitko ne govori kakav će biti Q4….

I kako ste došli do ovog broja za BV od 392 kn?

nije katastrofa…nije…bit će godišnje izvješće za 2020.

ajmo zatvarat oči, ne skidat ružičaste očale pred onim što se događa, pred brojevima iskazanim u izvješću…i svemu onome što se očekuje da će biti na jesen i do kraja godine…

BDI…vrlo uskoro prema razinama 600-700 bodova…

marcipan, 31.07.2020. u 22:29

Samo me zanima na čemu to temeljite da će Q3 biti bolji od Q2, a nitko ne govori kakav će biti Q4….

I kako ste došli do ovog broja za BV od 392 kn?

nije katastrofa…nije…bit će godišnje izvješće za 2020.

ajmo zatvarat oči, ne skidat ružičaste očale pred onim što se događa, pred brojevima iskazanim u izvješću…i svemu onome što se očekuje da će biti na jesen i do kraja godine…

BDI…vrlo uskoro prema razinama 600-700 bodova…

 

Vozarine su porasle pocetkom 6. mjeseca, pa ce i rezultati za Q3 biti bolji shodno tome. Za Q4 ne znam kakve ce biti vozarine, ali tesko da itko to moze sada predvidjeti. Ako uskoro krene koristenje cjepiva protiv Korone, ocekujem da ce biti puno bolje nego se moglo naslutiti u 3. mjesecu ove godine. Ne moze ni Korona vjecno trajati… Pogledajte sto je Korona napravila turistima… RIVP gubitak -320 milijuna kuna za H1, najveci korisnik drzavne pomoci u Hrv., a tamo na temi nitko ne predvidja katastrofu kao ovdje.. Jedina je razlika sto RIVP placa kamatu na kredite 2% (ove godine cak imaju i pocek, jer ih ne mogu placati, a ATPL 8,99%, koje uredno placa/reprogramira. Kad bi ATPL imala takvu kamatu automatski bi bio zaokret za 180, ali otom potom…

 

Ima BVPS na moje dionice:

 

https://www.mojedionice.com/dionica/ATPL-R-A

 

 

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

bojim se da je marcipan puno bliže istini, ako bacite pogled na petogodišnji graf….. 800-900 izgleda vrlo realno pogotovo ako se kina i sad opet malo spačkaju. što je opet vrlo izgledno.

…ne znam što je u ovom izvješću dobro, 52 miliona kuna minusa za 6 mj,…pa kad se ovim usporediš TPNG oni su raketa za ovo..

randopph, 01.08.2020. u 16:20

bojim se da je marcipan puno bliže istini, ako bacite pogled na petogodišnji graf….. 800-900 izgleda vrlo realno pogotovo ako se kina i sad opet malo spačkaju. što je opet vrlo izgledno.

Kina i Sad su do sad spačkali sve što se moglo.Jedino još nisu zaratili a čisto i sumnjam da oće.Nakon ove prehlade i panike oko nje mislim da će se svijet otvorit konačno a to su dobre pretpostavke i za dobar bdi.Up…

Ma nema nikakve frke, kolege. Prodajte ako ste uvjereni u to sto pricate, kupaca ima, kupuju se na 205-210 blokovi od vise stotina pa i tisucicu komada. Stvarno nije problem izaci.

Ja tipujem na takav squeeze for tonnage iduce godine u odnosu na koji bi se ono 2007 moglo ciniti kao mala beba. Povecanje utilizacije flote od 10 ili vise je sasvim realno.

https://www.google.com/amp/s/www.drybulkmagazine.com/dry-bulk/08042020/dry-bulk-fleet-growth-and-utilisation-forecasts-offer-positive-insights/amp/

Po meni, ono sto pise na kraju je cak i konzervativno jer nece samo Kina vuci, povuci ce svi. Svi moraju neke ceste, mostove, stanove raditi, da se pomaknu s mrtve tocke. Americka infrastruktura je generalno stara 40-50 godina u prosjeku. Njemacka skoro isto. A o razvoju drugih da ne govorim slijedi uragan.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

BudFox3, 31.07.2020. u 23:12

 





marcipan, 31.07.2020. u 22:29



 

Samo me zanima na čemu to temeljite da će Q3 biti bolji od Q2, a nitko ne govori kakav će biti Q4….

I kako ste došli do ovog broja za BV od 392 kn?

nije katastrofa…nije…bit će godišnje izvješće za 2020.

ajmo zatvarat oči, ne skidat ružičaste očale pred onim što se događa, pred brojevima iskazanim u izvješću…i svemu onome što se očekuje da će biti na jesen i do kraja godine…

BDI…vrlo uskoro prema razinama 600-700 bodova…

 



 

 

Vozarine su porasle pocetkom 6. mjeseca, pa ce i rezultati za Q3 biti bolji shodno tome. Za Q4 ne znam kakve ce biti vozarine, ali tesko da itko to moze sada predvidjeti. Ako uskoro krene koristenje cjepiva protiv Korone, ocekujem da ce biti puno bolje nego se moglo naslutiti u 3. mjesecu ove godine. Ne moze ni Korona vjecno trajati… Pogledajte sto je Korona napravila turistima… RIVP gubitak -320 milijuna kuna za H1, najveci korisnik drzavne pomoci u Hrv., a tamo na temi nitko ne predvidja katastrofu kao ovdje.. Jedina je razlika sto RIVP placa kamatu na kredite 2% (ove godine cak imaju i pocek, jer ih ne mogu placati, a ATPL 8,99%, koje uredno placa/reprogramira. Kad bi ATPL imala takvu kamatu automatski bi bio zaokret za 180, ali otom potom…

 

Ima BVPS na moje dionice:

 

https://www.mojedionice.com/dionica/ATPL-R-A

 

 

puno wishful thinkinga kao i obicno. kao prvo, bvps u slucaju brodara, a POGOTOVO ATPL nije previse bitan nego NAV. a nav je daleko od te brojke budi uvjeren, odnosno puuuno blize trenutnoj cijeni.

sto se tice kamate, dovoljno si sam rekao. ATPL s razlogom ima toliku kamatu i sigurno nece na nize. sjecas se kako su Todorica krcali s 11+ posto pa znamo kako je zavrsilo. a ovdje situacija nije daleko. znamo kako su tamo dionicari prosli, a ovdje ce osim dionicara i sama firma slicno jer nema toliku vaznost kao nekadasnji Agrokor. Ne bi bio prvi brodar koji je tako zavrsio u Hrv u zadnjih 20 godina. Sjetite se Croatia line-a. Lagano osipanje flote podjeca upravo na tu pricu…

BudFox3, 31.07.2020. u 15:47

Tko je rekao da je izvjesce katastrofa?

Smanjili su gubitak u Q2 na pola onoga u Q1,

smanjili? nakon velikog gubitka u 1q, sad su ostvarili dodatni gubitak!

Prosjek ocijena nekih tu dovoljno govori o njima i njihovim postovima. Ili je i to teorija zavjere protiv njih?😂

 

Cijena pocne rasti kad komentari postanu pretezito negativni. Sto jos nije slucaj. Ali ce uskoro postati, pari mi se.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

New Report

Close