ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Izvjesce nije dobro. Gubitak. I cijena nece rasti koliko god neki to prizeljkivali. Moze samo lagano pasti do 180kn  i to je to.

Dok se Biblija igrao…onda je cijena skakala na preko 600 kn…a bdi je bio na nižim razinama nego li je danas…

to je samo dokaz da je cijena bila manipulirana i neopravdana…

ova cijena na razini od 200 kn je puno realnija u odnosu na trenutne cijene vozarina…ali s obzirom na iskazani gubitak…cijena bi trebala biti i niža…a pogotovo kad je u pitanju sve ono što možemo očekivati na jesen…iz dana u dan se nižu rekordi oboljelih od corone…cjepivo je još vrlo upitno…Indija danas 50k novooboljelih…

ono što će se dogoditi na jesen u odnosu na sad…da će biti još veći broj oboljelih…vrlo vjerojatno s malo žešćim kliničkim slikama nego što imamo dans…s puno više ljudi na respiratorima, s puno više umrlih na dnevnoj bazi…

SAD i Kina…stvari su daleko od idelanih…prvo su napucali jedni drugima carine…ali rat se nastavlja dalje…pogledajte što se događa s Huaweiom…Kina zarvorila konzulat u Houstonu, ovi naredili zatvaranje američkog konzulata u Chengduu…

Netko je tu napisao…da su sprčkali što su mogli…i da po tom pitanju može biti samo bolje…ne bi se baš složio…može biti puno puno gore…krenulo se i žestoko na Kineze izlistane na WS…za očekivati je da će dosta njih ići na izlistavanje u HK…

a sve to će se reflektirati na jedno i na drugo gospodarstvo i ekonomiju…što se vrlo brzo prelijeva na ostatak svijeta…

isto tako…kažete…treba se graditi…ulagati u infrastrukturu…je…samo izgleda da će se svatko okrenuti sebi…i oslanjati će se sve manje na uvoz…a tu će se brodari naći u jednoj vrlo nezavidnoj situaciji…mislim da su na putu…

a interesantno je kako više nitko ne spominje onaj poslovno-stambeni kompleks…koji se tu svojevremeno uzdizao kao pravi pogodak i investicija….eto…koliko turista ima u Dubrovniku? jel ima zainteresiranih za kupovinu skupih nekretnina?

nema žive duše….

a tu su onda i predsjednički izbori u SAD-u…kakva takva varijanta koja pruža nekakvo poboljšanje odnosa između Kine i SAD-a je da Trump ne dobije izbore…ali ni to ne garantira neki uspjeh i optimizam…corona je u fokusu…a onda sve ostalo…

Da sam ja investitor trenutno bih odgodila gradnju stanova jer ocekujem pad cijena stambenih nekretnina u iducoj godini. Znam da ekonomska kriza ne utjece puno na luksuzne nekretnine, ali cijene ce svima pasti. Mislim da ne bi ostvarili trenutno planiranu zaradu.

Ali za ATPL je to sekundarni posao. U fokusu treba biti core business. Mene vise zabrinjava da se rasprodaju brodovi i to meni nije dobra poruka.

P.S. Za Trumpa se ne bih slozila, covjek je cijeli zivot bio uspjesan businessman. Njega klaunom predstavljaju samo intelektualci indoktrinirani na drustvenim fakultetima.

Svim silama se ovdje trudi spustiti cijena dionice, ali uz rastuce vozarine, to ipak ide malo teze, zar ne?

 

Cape vessels FFA Aug up 15% to $21.5k/day, Sept up 10% to $22k

 

Freight futures am update

Capesize up ~8%

Panamax up ~2%

 

Uskoro i vani ide zelenilo na brodarima, a danas se vec lagano budi trziste.

 

Netko je pitao sto se prepolovilo u Q2 u odnosu na Q1 od ATPL…. Odgovor je: gubitak se prepolovio, a Q3 ce biti pozitivan (Naravno uz gubitak H1, koji je apsolviran).

 

Sto se tice Korone koja moze sve unistiti. Slazem se da je rizik jos uvijek tu, ali cim za 2-3 mjeseca najkasnije dodje cjepivo i taj rizik ce se otkloniti, a onda neka cvjeta tisucu cvjetova…

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

stalno se spominje u svakom kontekstu to svemuguće cjepivo! da li biste  vi primili to cjepivo stvoreno na bezbroj pretpostavki sa nepoznatim nuspojavama i bez kliničkog pravog testiranja?? ja ne bih, hvala.

znate li koliko traje razvoj bilo kakvog cjepiva i njegovo ispitivanje prije puštanja na tržište? opet će netko pobrati masnu paru, a još više će ljudi trebati med pomoć zbog mogućih posljedica.

A jeste se raskokodakali, majko moja!

Najjaci mi je ovaj sto tvrdi da ce se svi okrenuti sebi: valjda Kina za zeljeznu rudacu koju nema i dobar ugljen kojeg isto nema i soju koje nedostaje i kukuruz kojeg isto nema?!? Kakav mudrac…

A i ta korona, da, nekako vam je promaklo da s deset puta vise novozarazenih dnevno nitko niti ne pomislja na to da zatvara poslovanje. Osim Australaca, ali to je posebna prica.

Marcipan pise protiv Atpl vec 3-4 godine. Jednom cete i biti u pravu! 🙂

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

July 10th saw China purchase 1.365 million tons of US corn, which at the time marked China’s largest one-day purchase of US corn since 1994. July 14th then saw 1.762 million tons purchased, which marked China’s largest ever one-day purchase of US corn. More recently, July 30th saw 1.937 million tons of US corn purchased which now stands as China’s largest ever one-day purchase.

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Toliko o tome…

Marcipajac.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Koji je onda najveci one-day  purchased? A znas zasto kupuju? Jer se plase korone na jesen i da ce sve ici kvragu. Sigurno ne zato jer zele pomirbu s amerima

Marielena

 

vase neznanje je tipicno za ovaj forum. mislim da ste zapravo onaj tip koji je promjenio 300 nickova, jer se jedino s njim možete mjeriti. Trump u životu nije postigao ništa. Njegov tata je držao pola nekretnina New Yorka i od tu njemu lova. Na kraju je sve to potrošio i 3x bankrotirao. Malo se informirajte prije nego bubnete

Strah od koronena ovom forumu je nevjerovatan. Ja ne bih izlazio iz bunkera da je tako. Jako ste uprli…

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Da svi se okreću sebi…i zatvaraju…vidjet ćeš uskoro…ne znam zašto vozarine ne eksplodiraju ako je tako velika robna razmjena?

Kina se okreće sve više alternativnim izvorima energije…ta priča s ugljenom ide kraju…sve više je startupova i novih firmi koje rade na razvoju električnih vozila…tako da ne vidim ni veliku potražnju za naftom…a SAD isto tako…ako će imati potrebe za obnovu, koristit će svoj čelik i sirovine…na kraju krajeva, zato su i uvedene carine, da se okrenu domaćoj proizvodnji, a manje da se orijentiraju na uvoz…a koliko se sjećam, tarife su ostale…nitko ih nije ukinuo…došlo je samo do privremenog sporazuma da neće uvidit nove…

A neću ni govorit ako Trump ponovno bude izabran, kako će to utjecati na odnose s Kinom…

A što se tiče cjepiva…jake kliničke studije…provedene na 18 pacijenata…ulijevaju jako puno povjerenja…

A posljedice korone…kako po ekonomiju, tako po zdravlje ćemo vidjeti u 9. -10. mjesecu…

percepcia, 04.08.2020. u 11:26

Marielena

 

vase neznanje je tipicno za ovaj forum. mislim da ste zapravo onaj tip koji je promjenio 300 nickova, jer se jedino s njim možete mjeriti. Trump u životu nije postigao ništa. Njegov tata je držao pola nekretnina New Yorka i od tu njemu lova. Na kraju je sve to potrošio i 3x bankrotirao. Malo se informirajte prije nego bubnete

Trump u životu nije postigao ništa osim šta je predsjednik najmoćnije države na svijetu u svakom pogledu.

Imamo se bar čemu smijat cijeli dan.

 

Vi naprosto kasnite u fazi. Ono sto je bilo prije vise mjeseci ekstrapolirate u buducnost sa samouvjerenoscu koju moze imati samo potpuni neznalica. Zatvaranje? Okretanje sebi? U globaliziranom svijetu sa 7.8 mlrd ljudi?!? Majko Bozja, kakav retard.

Osim toga, vozarine rastu. Niste primjetili? Sad su vec triput vece nego na dnu.

Inace ne bih replicirao, ali ovakva kolicina gluposti je stvarno iritirajuca. Imate srece sto mi niste nadohvat ruke.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Fakat glupan za dobro izfliskat. Ali ne vredi prljati ruke s govnetom.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

New Report

Close