ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.04.2024. u 10:18
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
44,68
40.879
915
43,70
45,00
1,35%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

@fedor
Propadanjem kompanije ne propada brod. On ostaje tj drugi ga kupuje. Znaci to ne smanjuje kapacitete. Problem je starost flote, ali ocito su to shvatili pa sve mlađe brodove scrapaju i to se nešto ubrzalo ove godine.

@bugs
BV vam u pomorskom prometu znaci otprilike koliko slonu znace klizalje. Vidjeli ste kako je BV odjednom smanjen za 700mil kuna. Vas mora zanimati NAV. BV vam je vrijednost u knjigama i ona u cijelom računovodstvu, zbog samog vođenja i načina na koji se vode knjige, ne znači ama baš ništa. NAV vam je market value, odnosno primjer, po koliko vi taj brod možete prodati SADA. Jer to je njegova trenutna prava vrijednost. Evo na jadroplovu je don frane bulić prodan na tržištu (po NAV-u) za 3,5 mil $, a u knjigama (taj BV) je vrijedio 8$. Šta je onda vama važnije? Kad bi ja radio analizu prvo bi otišao i pogledao ovo
http://www.hellenicshippingnews.com/wp-content/uploads/2015/06/fw_week_25_2015b.pdf

I onda dole pod sale and purchase imate brodove koji, koliko i za koju cijenu su kupljeni. Uzmite brodove ATPL i usporedite i zbrojite koliko vas to onda dođe. Taj report vam izlazi tjedno tako da mozete naci i u nekom drugom tjednu (što bliže trenutnom) otprilike najsličniji brod (po tonaži i godini) koji je kupljen/prodan kao neki koji ima ATPL. I dobiti će te otprilike trenutnu “pravu” vrijednost flote. Pozzz


http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/289579/Default.aspx

Tekst vrlo slican mojem razmisljanju o cijeloj ovoj situaciji…..kako god da bill Muslim da zbog 2004 I Te situa ije oko stjecanja dionica cijena nebi trebala patiti….

Naravno kolega,, ali imovina može imati i 0 kn vrijednost kad se izamortizira 🙂 a možeš je prodati po NAV vrijednosti ako se radi o brodovima, jel? Koji varira, pa je danas mali, a za godinu, pet može biti duplo veći (ili manji) a BV je i dalje koliko se vodi u knjigama

@bugs

Pa to sam vam napisao. Izamortizira se po BV na nulu, a možeš prodati po NAV-u. Ja kažem da BV ne vrijedi nego NAV. Nema to veze sto je bulic prodan po niže. Može biti i po više naravno. Ja sam samo naveo kako treba pravilno izracunati. Nije to bitno da li na gore ili na dole. Ali vecinom je imovina navedena kao viša u bilanci. To što je ATPL na 0,33 BV ne znaci pišljiva boba


Atlantska je kupovala dionice prije 2004 po 30-ak kuna i po istoj cijeni ih prodava radnicima početkom 2004.g.-To je prvi krug ESOP-a
Pa je na proljeće 2004.kupila na JAVNOJ DRAŽBI NA ZSE paket dionica po 73 kune i po ISTOJ cijeni ih prodala zaposlenicima u drugom krugu ESOP-a.
Sve ove informacije imate u časopisima ATLANT BULETIN iz 2003,2004,2005.
I to na stranici http://www.atlant.hr

Atlantska je kreditirala Atlant ESOP, a Atlant ESOP je kreditirao zaposlenike?

Koji bi to mogao biti KRUPNI PODUZETNIK kojemu se atlantska navodno zamjerila?-zadnja rečenica u članku iz slobodne dalmacije

Kupio bi ja po ovoj cijeni da se ne bojim dokapa i podjele dionica braniteljima. Ako se ne varam, atpl sad ima cca 1,4 mil dionica. Koliko će se dionica razvodniti naštampaju li još 14 mil dionica, kao na dlkv, belju i slično? tad nam ne gine cijena od 10-20 kn. Nažalost, 100 puta sam prošao tako na ostalim dionicama.

Od kud stizu glasine o potencijalom Dokap?


Od kud stizu glasine o potencijalom Dokap?
uvjek isti likovi mlataraju od teme do teme, DOKAP. nemaju nis pametnije za pisat. cijena ce ti potonuti vec prije glasina (ako do toga dodje).tako da se ne brini.

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Od kud stizu glasine o potencijalom Dokap?

Nije njima panika s lovom, niti će biti, tako da od dokapa nema ništa. Opet netko širi lažne glasine.

Hrvatski mediji, hrvatsko sudstvo, hrvatski zakoni i provedba istih imaju previše hrvatskog, a premalo zdravorazumskog i zato smo tu gdje jesmo!
Iz DORH-a cure informacije, mediji traže spektakle, zakone ne rauzmije ni onaj koji ih piše, sudstvo je sporije od sebe, a istrage traju desetljćima uz neprekidno povlačenje po medijima!
Različiti sudovi na temelju istih zakona donose različite presude, pa ti radi i ulaži!
Pola Vlade je u sukobu interesa!

O liepa, o draga, o slatka slobodo,
dar u kôm sva blaga višnji nam Bog je dô,
uzroče istini od naše sve slave,
uresu jedini od ove Dubrave,
sva srebra, sva zlata, svi ljudcki životi
ne mogu bit plata tvôj čistoj lipoti!

Vidim da su se počeli skupljati neki s pričama koji imaju samo 1 cilj, a svi znamo koji (lov u mutnom).

Kakav dokap?… pa imaju love da ne znaju kud s njom.

Ali ako se nastavi rast vozarina, nitko to više neće moći zaštopati nikakvim bajkama.
A tek ako se pokaže da je ova priča o istrazi bila lažna, za što sada postoje čak i ozbiljne pretpostavke, e onda će tu biti prave eksplozije.

Zato oprezno!

Vaš link …
Opet raste sve

I danas zeleno.
http://www.dryships.com/pages/report.php
Malo sam gledao, BDI sa manjim ili većim oscilacijama neprekidno raste od 26. svibnja.


Koji bi to mogao biti KRUPNI PODUZETNIK kojemu se atlantska navodno zamjerila?-zadnja rečenica u članku iz slobodne dalmacije

očito se radi o ovoj priči koju sam ovdje linkao već pred neki dan

http://www.jutarnji.hr/drzava-ignorira-presudu-suda&ndash%3Bluku-gruz-cemo-ipak-dati-pasalicu-/1364759/

zbog ovog teksta iz jutarnjeg i ne znam zašto novinar SD toliko naglašava da je to o zamjeranju “neslužbena” informacija, jer su i presuda u korist ATPL i luke dubrovnik, i neprovođenje te presude u zakonskom roku, i na kraju pokušaj izigravanja te presude ukidanjem rješenja uz istovremeno donošenje istovjetnog novog sasvim službene činjenice.

neslužbene su samo informacije iz ove kolumne.

http://www.dubrovniknet.hr/kolumna.php?id=37756#.VYQXBX_k3IW

to je bilo 05.06., naravno logično je bilo odmah se pitati a čime će pritisnuti ATPL da ne podnese tužbu, jer ništa nemaju od toga da luka odustane od daljnjeg spora ako ne odustane i ATPL.

New Report

Close