ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ima li gdje link kako je Uskoković i ova dvojica stekla dionice i po kojoj cijeni? Hvala!

Taj ESOP mi je bio odmah sumnjiv. Samo bi nije bila jasna inertnost i nezainteresiranost onih čiji je zadatak da prate zakonitost postupanja i stjecanja tih dionica. Sjećam se da sam prve dionice ATPL kupovao u zadnjem kvartalu 2004. po cijeni od 320 kn/kom a govorilo se da su privilegirani (ESOPOVCI) te iste godine stjecali dionice po 40 kn/kom. A nominala 300 kn????? Kako je to moguće? E tu su naznake kriminala, gdje je tu jednakost svih dioničara???

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

hej dubrovčani, u novom broju dulista ima tekst “tko želi potopiti atlantsku?”, bilo bi super kad bi ga netko fotkao ili skenirao za nas koji ne možemo do tiskanog izdanja.

Atlantska je kupovala dionice prije 2004 po 30-ak kuna i po istoj cijeni ih prodava radnicima početkom 2004.g.-To je prvi krug ESOP-a
Pa je na proljeće 2004.kupila na JAVNOJ DRAŽBI NA ZSE paket dionica po 73 kune i po ISTOJ cijeni ih prodala zaposlenicima u drugom krugu ESOP-a.
Sve ove informacije imate u časopisima ATLANT BULETIN iz 2003,2004,2005.
I to na stranici http://www.atlant.hr

ja sam ušao, čisto špekulativno, jer mislim da je 200 kn dno…

sa skroz malim kapitalom, čisto da popratim.

big risk=big gains

Na kojim vozarinama poslujemo na pozitivnoj nuli?


Atlantska je kupovala dionice prije 2004 po 30-ak kuna i po istoj cijeni ih prodava radnicima početkom 2004.g.-To je prvi krug ESOP-a
Pa je na proljeće 2004.kupila na JAVNOJ DRAŽBI NA ZSE paket dionica po 73 kune i po ISTOJ cijeni ih prodala zaposlenicima u drugom krugu ESOP-a.
Sve ove informacije imate u časopisima ATLANT BULETIN iz 2003,2004,2005.
I to na stranici http://www.atlant.hr

Mogli bi i sad po 200 kupit od države 🙂


Ma nije, nego sad svi potencijalni kupci koji bi inače na ovakav žestoki rast BDI-a kupovali, čekaju da vide hoće li se DORH s ičime oglasiti i da li to o čemu se priča ima ikakvog utjecaja na samo poslovanje Firme, a ja mislim da nema.


Žestoki rast BDI-a? Pa treba vam jos negdje rast od oko 60% za ovu kompaniju da tek poslujete na nuli!!! Zašto bi dionica trebala rasti? Mnogo je 60%. Govorim o panamaxu. i tek poslovanju na nuli

Pozitivna nula: kada BDI bude na 2200

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Poslovanje na nuli pocinje kada dionica bude vrijedila barem 300 ili vise Kuna I onda je najbolje vrijeme za ulazak jer nakon toga vjerovatno krece korekcija….znaci, kupiti iznad 300 pa u korekciji prodati ispod 300 I ponovno uci preko 400 ili 500 kad poslovanje bude pozitivno….


Atlantska je kupovala dionice prije 2004 po 30-ak kuna i po istoj cijeni ih prodava radnicima početkom 2004.g.-To je prvi krug ESOP-a
Pa je na proljeće 2004.kupila na JAVNOJ DRAŽBI NA ZSE paket dionica po 73 kune i po ISTOJ cijeni ih prodala zaposlenicima u drugom krugu ESOP-a.
Sve ove informacije imate u časopisima ATLANT BULETIN iz 2003,2004,2005.
I to na stranici http://www.atlant.hr

[emo_palacg]

2200 BDI?, pa to nece biti nikada☺️

Trebao bi rasti 3x!



Ma nije, nego sad svi potencijalni kupci koji bi inače na ovakav žestoki rast BDI-a kupovali, čekaju da vide hoće li se DORH s ičime oglasiti i da li to o čemu se priča ima ikakvog utjecaja na samo poslovanje Firme, a ja mislim da nema.


Žestoki rast BDI-a? Pa treba vam jos negdje rast od oko 60% za ovu kompaniju da tek poslujete na nuli!!! Zašto bi dionica trebala rasti? Mnogo je 60%. Govorim o panamaxu. i tek poslovanju na nuli
[/quote]

OK,,, i onda kad bude poslovala na nuli koja bi cijena dionice bila ako je sada na 0.35 BV sa novom smanjenom vrijednosti imovine 🙂 ……. 210 kn? 🙂

Puno više od jednog JDPL,a u svijetu ima jako puno JDPL, pa samim time će dosta njih nestati,a manje brodara znači viši BDI,iako ne mora to biti nužno baš tako. Recimo nafta je bila na 150 dolara i govorilo se da su zalihe pri kraju,a najednom je ima ko u priči i padne na 40. Tko može tvrditi da BB neće smisliti neki razlog i BDI neće narasti 400 ili 500%?

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/289579/Default.aspx

New Report

Close