ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.05.2024. u 19:56
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,80
158
3
52,40
52,80
0,76%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

– veći prihodi,
– bitno manji troškovi,
– gubitak puno manji od očekivanog,
– 1Q mogao bi biti pozitivan[emo_smijesak]

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Bilo bi bolje da je dobiti ali nije mi jasno da nije iskorišten uzlet vozarina u zadnjem kvartalu. Kako će tek poslovati kad su opet pale vozarine. Ovo je potpuno neočekivano. Očito da ovdje neće biti dobiti ni dividende još dugo. A još naručuju nove brodove. Ovo je sve kontradiktorno.

Budućnost je da će preuzet dvije handy novogradnje, a zatim dvije ultramax novogradnje u idealnom trenutku kad će vozarine porast, s ovim gubitkom im likvidnost nije dovedena u pitanje. Ne bih se baš složio da budućnost nije dobra

očekivao sam oko nule ili manji minus, ali ovo je ružno iznenađenje [emo_beztona]

[u][b]oštećeni ulagači trebali bi, uz savjetovanje s pravnicima, tužiti radi naknade štete i gubitaka forumske drukere i navlakače koji plasiraju neistine na forumu![/b][/u]

svuobuhvatni gubitak je:

-103,591,470 (prethodna godina)
-45,582,009

gubitak razdoblja:

-4,280,186 (tekuća godina)

http://zse.hr/userdocsimages/financ/ATPL-fin2013-1Y-NotREV-K-HR.pdf%5Bemo_beztona%5D

Veliki plus za EBITDA 180M, dvostruko više nego lani. Čistu dobit pojela nešto veća amortizacija.
Minus za neriješeno potraživanje i prihode ispod očekivanja u q4. Ipak se osjetio odgođeni učinak nižih vozarina iz prve polovice godine.
Sve u svemu mislim da će biti među boljim izvješćima u brodarstvu (ne samo kod nas).

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

da je netko rekao da će bit samo 4,3 mil.gubitak početkom 2013. mislim da bi svi objeručke prihvatili, znači oko 3 kn po dionici gubitak,
promatrano od prethodnog razdoblja smanjili sa -76 na -4,3 mil. kn, ja zadovoljan,

naravno da treba bit zadovoljan, pa ovo je totalno prihvatljiv minus u ova vremena. ja ne razumijem neke ljude, pa vidite u kakvom se vremenu živi. šta bi vi sad, dobit od 100 mil. kuna. da se razumijemo i ja bi al to ne ide tako..

činjenica je da su manje porasli kvartalni prihodi od prodaje u pomorstvu u odnosu na Q3 nego jadroplovu. ispod 15%, a jadroplovu 20-25% (kad izbacimo efekt novog broda na JDPL). ali to je nebitno i samo znači da im se oslobodilo manje brodova u 9 i 10 mjesecu. zanimljivije je kako rashodi brodarstva nastavljaju padati, u ovom kvartalu 106 milja, tako niski još nikad nisu bili. godišnje mislim skoro 60 milja niži nego najniže dosad.

ja sam povukao .xls tablicu sa ZSE na kojoj je samo pomorstvo pa sam ugodno iznenađen ukupnim puno manjim gubitkom…zbilja je zanemarivo ovih 4.3 miliona kn u ovim teškim vremenima …očigledno je da nas 2014. čeka dobit nakon dugo vremena. Ne kužim samo tko je zasipao i s kojim ciljem kupnju da sruši cijenu, nakon ovog izvješća bilo bi normalno da rastemo a ne da padamo…

Znak da ima labilnih u strukturi dioničara ATPL. Na prvi šušanj-tutanj

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

u ponedjeljak prijepodne očekujem istresanje paničara i pesimista uz svesrdnu pomoć drukera i poneku fingiranu prodaju a onda slijedi ono što je normalno s obzirom na odličnan FI i kretanje tržišta vozarina…rast dionice na početne pozicije prije izvješća a i preko toga…

komentari kolega…ovisno o poziciji [emo_smijeh]

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

sve je to ok…ali TNPL iz -500 mil u + 35 mil….sta bi to tek bilo da nije odluka povlačenju..računajte da su vozarine u 1Q niske za sada… tako da ovdje je ipak minus..

Tankerska bilježi pad prihoda, a atlanska rast prihoda. Tankerska je prodala tri broda od čega je uprihodila 96 miljona kuna, a atlanska je prodala dva koja je uzela u bareboat charter i krenula je gradit 4 broda uz opciju još jednog broda. Nije sve u onome što pokazuje rezultat kad se podvuće crta, treba zagrabiti malo dublje

New Report

Close