ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Graf za dole !! [angry]

naravno mrgo, nije senzacija da atpl pada, senzacija bi bila kad bi rasla. više, kako mi se čini, nikoga ne ubada pad atpl.

Imate institut privatne poruke pa si lipo pišite i pljujte po ATPL….




Graf za dole !! [angry]

naravno mrgo, nije senzacija da atpl pada, senzacija bi bila kad bi rasla. više, kako mi se čini, nikoga ne ubada pad atpl.

Imate institut privatne poruke pa si lipo pišite i pljujte po ATPL….
[/quote]
Nije prijatelju moj lipi ovo pljuvanje po ATPL, ne daj Bože, ovo je samo sušta istina. Ako pogledaš postani graf za dole, fulao sam 2 kn. I što sad…sad ide dole, ma sve ide dole da ti bude lakše. Ako zanemariš one plave (i , ii), onda je 3 gotova i radi se abc od 4, pa…opet DOLE, no to je pred nama !!
LP [angry]

I very much love INGRA !!





Graf za dole !! [angry]

naravno mrgo, nije senzacija da atpl pada, senzacija bi bila kad bi rasla. više, kako mi se čini, nikoga ne ubada pad atpl.

Imate institut privatne poruke pa si lipo pišite i pljujte po ATPL….
[/quote]
Nije prijatelju moj lipi ovo pljuvanje po ATPL, ne daj Bože, ovo je samo sušta istina. Ako pogledaš postani graf za dole, fulao sam 2 kn. I što sad…sad ide dole, ma sve ide dole da ti bude lakše. Ako zanemariš one plave (i , ii), onda je 3 gotova i radi se abc od 4, pa…opet DOLE, no to je pred nama !!
LP [angry]
[/quote]
E moj mrgude, previše se zamaraš tim "crtkarijama". Burza ti je samo ponekad i logična, sve ostalo je "naivna umjetnost". Gubiš vrijeme! [yawn]
Ako ti je kupovina građe za kuću jedini argument za pad onda si se naglo promijenio iz pozitivca u negativca. [rolleyes]

Vidićemo na koliko će završiti danas nakon odjave BDI-a…






Graf za dole !! [angry]

naravno mrgo, nije senzacija da atpl pada, senzacija bi bila kad bi rasla. više, kako mi se čini, nikoga ne ubada pad atpl.

Imate institut privatne poruke pa si lipo pišite i pljujte po ATPL….
[/quote]
Nije prijatelju moj lipi ovo pljuvanje po ATPL, ne daj Bože, ovo je samo sušta istina. Ako pogledaš postani graf za dole, fulao sam 2 kn. I što sad…sad ide dole, ma sve ide dole da ti bude lakše. Ako zanemariš one plave (i , ii), onda je 3 gotova i radi se abc od 4, pa…opet DOLE, no to je pred nama !!
LP [angry]
[/quote]
E moj mrgude, previše se zamaraš tim "crtkarijama". Burza ti je samo ponekad i logična, sve ostalo je "naivna umjetnost". Gubiš vrijeme! [yawn]
Ako ti je kupovina građe za kuću jedini argument za pad onda si se naglo promijenio iz pozitivca u negativca. [rolleyes]
[/quote]
Prijatelju slabo čitaš postove koliko ja vidim. Izašao sam 100% na cca 720 kn. Srazložno tomu što sam uvidio da ide dole. U međuvremenu naručena roba stiže, ljudi zovu a i tu sam profitirao. Npr, blok 6-ca kod mene 3,54Kn, ja kupovao po 2 kn, građa 1700 kn ja je kupio po 1150kn, crijep cezar 6,71 , ja ga kupovao po 3,31kn, i d ne nabrajam dalje. Sad ti vidi koja je tu matematika. Uzmi samo da je građe ukupno 29ccm3 s daskom koja je u Sl. Brodu najeftinija 1350 kn a ja sam je kupovao po 850kn.
Kad budete gradili javite se, uzimam minim. proviziju kao i brokeri !! [angry]

I very much love INGRA !!

mrgud@
Kod kineza si mogao proći daleko jeftinije, a pri tome bi uposlio i jedan od brodova drage nam Atlantske sa tom količinom. [rolleyes]


mrgud@
Kod kineza si mogao proći daleko jeftinije, a pri tome bi uposlio i jedan od brodova drage nam Atlantske sa tom količinom. [rolleyes]

Ha, ha, o tome nisam mislio, no kad sam prvi puta spomenuo da kupujem željezo, opet te nije bilo za sugestiju.. LP

I very much love INGRA !!

Napokon i ovaj BDI okrenuo u plus,povijest se ponavlja
4mjesec i kreću brodari na put.. [proud]


Tako kad npr. BigBoss napiše kako će ATPL doživjeti veliki uzlet time što će RH ući uskoro (!!??) u EU iako to nema puno veze ili kad Malibu napiše da je dolazak novih brodova na tržište pozitivna vijest ili kad netko treći napiše kako će dividenda pokrenuti dionicu uvis, onda je to konformno i prihvatljivo, ali kad ja prenesem (odvrti malo unazad) dva mišljenja iz stranih izvora o tome kako su vozarine jako nisko i kako stručnjaci (brodarski brokeri itd.) ne vide pozitivne impulse, onda je to druk. [smiley]

Nemam pojma jesu li navedeni nickovi napisali to što si rekao, ali njihovi argumenti ne drže vodu ništa manje, a niti ništa više nego tvoji. Usput, koliko je tih "stranih izvora" (ahaaaa, pošto su strani, mora da su nepogrešivi i nepristrani…) predvidjelo današnje cijene vozarina?

Što se tiče podataka iz financ. izvješća, ja sam iznio pretpostavku, a Savage pojasnio pobliže na primjeru, kako će nakon isteka starih (dosadašnjih) ugovora doći novi, drastično lošiji (ako ovakvo ili slično stanje bude potrajalo). Što nam onda vrijedi za predskazivanje budućnosti to što su do sada imali npr. lijepih 30-40-50.000 USD na dan, ako će po novom imati 6.000, 10.000 ili u najboljem slučaju 15.000 USD?

Pretpostavku, kažeš…

Što se tiče "(ras)prodaje" brodova, kolege su pisali o tome kako su brodove prodali relativno nepovoljno, no utržak od prodaje će nekima (BigBoss i još ponekom…) dobro poslužiti za druk na gore. Ali, to zapravo neće biti druk jer taj je u skladu s onim što bi željeli oni koji su ovdje zaglibili:

Ma, joj i te kolege. Baš im zavidim. Sve znaju. Da mi je znati po kojem principu su izračunali da je cijena prodaje ta dva broda bila nepovoljna, kad tek budućnost može pokazati je li to bio dobar ili loš potez…
Ponekad se čudim koliko je ovdje brodarskih stručnjaka. A, zapravo 99% forumaša pojma nema po kojim cijenama prevoze brodovi Atlantske, u kolikom postotku plove na dugoročne ugovore i po kojim cijenama, koliko su zapravo čvrsti dugoročni ugovori ako dođe do veće promjene spot vozarina, koliki je P/B ili P/E Atlantske, koliko je para na računu, koliko je novogradnji već plaćeno i u kojem postotku, kolike su kratkoročne, a kolike dugoročne obveze Atlantske (kažeš da piše u godišnjem izvještaju – a ja sam siguran da najmanje dvije trećine forumaša uopće ne zna čitati financijska izvješća).


Čvarkožder, vidim da dopuštaš opciju većeg pada cijene te u tom slučaju kaniš (do)kupiti. Drago mi je što si realan i otvoren za sve opcije. [wink]

Iskustvo me naučilo da budem otvoren za sve opcije. Nema te dionice za koju "ne dopuštam opciju većeg pada". Što, naravno, nema nikakve veze s vrijednošću kompanije. Mislim da se slažeš s tim, Igore (skladatelju "Žar-ptice"). Pardon, irski Ostojiću…
[wink]

"Ne brojite novac dok još sjedite za stolom."-profesionalni kockar

Vaš link

I ovi kao sve znaju. A, pretpostavljenu cijenu mijenjaju za više od 20% onako, kao od šale…

"Ne brojite novac dok još sjedite za stolom."-profesionalni kockar

Znači da bi se na toj razini htjeli iskrcati. [lol]

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.


Vaš link

I ovi kao sve znaju. A, pretpostavljenu cijenu mijenjaju za više od 20% onako, kao od šale…

Ako nekima nije bilo jasno kuda ide ova dionica onda sad nakon preporuke Erstea nema nikakve dvojbe.

Židovi imaju kletvu "Da Bog da imao pa nemao", a mi na ZSE imamo "Da Bog da ti Erste dao preporuku za kupnju"

“A man's got to do what a man's got to do”

New Report

Close