ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nelogičan pad dionice danas….

Ti bokca, da složite cijenu dionice kak spada…svi bi kupili te prostore !!!!
Ja sam uoči rasta tržišta probdjela nad Dvorima Lapad, razgledavajući tlocrte……..pa, tko ne bi
to kupio !

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

…..brodarskim rječnikom rečeno….objekat je tipa PANAMAXA…. / a zapravo je parcela
bezvezna , pa je zgrada tak razvedena maksimalno tlocrtno… [lol] /

Dubrovčani se znaju reklamirati…..!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!



…osim toga pogledajte si malo onu emisiju o nekretninama na Doma TV , britanci plaćaju ogromne cifre za neko morsko odredište udaljeno par sati od Londona…

Izgleda da si preskočio nekoliko epizoda, baš mi je drago da si ovo spomenuo! Par sati od Londona, mila majko!? Pa jeste li vi svjesni što znači London??? London VS Dubrovnik!!! Btw. cijene su daleko pristupačnije od cijena na Jadranu, jer gore ljudi zarađuju novce, ne kradu ih kao ovdje! Čitajući vaše postove, koji su ogledalo Hrvatskog iskrivljenog društva, situacja u državi i ne može biti bolja! U Dubrovniku m2 sigurno vrijedi minimalno 8.000 – 10.000 eura! Tako se pisalo prije par godina, Dubrovnik je Monte Carlo, hahahahah! Pa, možda i jest, za onoga tko nikad nije bio u Monte Carlu, a Neum mu je najdalja destinacija!

P.S. Nemojte me krivo shvatiti, uopće ne pišem o ATPL kao lošem ulaganju, već isključivo o ovoj zgradi oko koje ste se uhvatili!!!
[/quote]

Kolega ja ionako ne želim ići na mjesta koja posječuje modni mačak,nekako me to ne privlači…Dubrovnik ima milijun nedostataka ali ipak ne bih ga mjenjao ni za jedan drugi grad…Uostalom svi koji su bili u Londonu i Monte Carlu bili su sigurno i u Dubrovniku i na kraju mi imamo sve što oni nikada neće imati samo nemamo dovoljno dobrih ljudi da snove pretvore u stvarnot.Ideje poput golf terena,marine itd., kada se pojave onda uvjek sa njima dođu i žuti,zeleni,plave kuverte…bla bla bla.Zato naprijed ATPL i dajte nam i tu marinu ubrzo…

Ja sam već počeo uzimati gastale, jer će građevinaru koji dobije ovaj posao dionice skočiti 300%, a naša će na daljnje kiseljenje. A u kontekstu građevinaca uvijek se spominje riječ mafija.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

O Bože dragi koliko smo se svi skupa raskokodakali oko te nove zgrade ! Evo se i ja priključujem kokodakanju.

Pa naravno da je to solidna poslovna odluka koja, ako sve bude projektirano, planirano i izvedeno kako treba, može donijeti samo novu vrijednost društvu. Ne kažem da je nužno da će ulaganje u tu investiciju donositi profit, niti mi se čini da je jedini cilj tog ulaganja isključivo profit, niti to kao dioničar očekujem. Važno je samo da se tijekom gradnje izbjegnu razno-razni nepredviđeni radovi, aneksi ugovora za naknadne radove i slične pizd…je.
Po meni je to dobra odluka i dobro odabrano vrijeme, jer su cijene izvođenja radova pale, jednako kao i cijene građevinskog materijala i razno-razne naknade koje je potrebno podmiriti prije gradnje. Čini mi se da je vrijeme ulaganja u tu investiciju slično onoj: kupuj kad svi prodaju, a prodaj kad svi kupuju.
Druga je stvar što su se mnogi dioničari sebično ponadali kako će se djeliti dividenda iz zadržane i novoostvarene dobiti, pa sada misle kako to postaje upitno jer se ulaže u nekretninu.
A ako netko misli kako će cijene nekretnina (bilo stambenih ili poslovnih) u Dubrovniku i to uz samo more u budućnosti padati, onda je taj u velikoj zabludi.

Podsjećam na dio intervjua sa novim predsjednikom Uprave Perom Kulaš:
"Prvenstveni cilj Atlantske tijekom cjelokupne disperzije i diversifikacije je jedan vid investicije. Atlantska jest uložila novac i naravno da očekuje nekakav povrat. Međutim, čisti profit nije uvijek i jedini cilj.Nastojali smo ulaganjima pomoći lokalnoj zajednici, stvoriti nove vrijednosti, pa su stoga sve naše investicije usmjerene na naš grad i županiju. Tako će i ubuduće ostati. Nemamo za sada ambicija širiti se izvan Dubrovnika. "

Dakle, Atlantska je lojalna, lokal-patriotski orjentirana, konzervativna, apolitična tvrtka koja čvrsto stoji na zemlji i brine o svojem kraju i svojim ljudima, ali i o interesima svojih dioničara.
Vode brigu o zadovoljstvu svojih zaposlenika, pomažu ih, školuju, upošljavaju, brinu o njihovoj dobrobiti i učestalo ističu da bez pravih i zadovoljnih ljudi nema uspješne tvrtke. Profit im je važan, ali ne i jedini kriterij i mjera uspješnosti.
Tako ja doživljavam Atlantsku plovidbu, a uvjerio sam se da je takvom doživljavaju i dubrovčani. Budući da su to vrijednosti kojima i sam težim, to je razlog zašto mi je ta kompanija nekako draga i dionica prirasla srcu, iako sam svjestan da je malo blesavo vezati se uz bilo koju dionicu i da bih je prodao u slučaju da dostigne prihvatljivu cijenu.

PS
Danas čvrknuo po 730,01 kn [tongue]

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Jubito, lijep post. [smiley]
Pripazi samo na "orijentirana" (s "ije") i "Dubrovčani" (s velikim slovom "D") [wink]

Tako ja doživljavam Atlantsku plovidbu, a uvjerio sam se da je takvom doživljavaju i dubrovčani. Budući da su to vrijednosti kojima i sam težim, to je razlog zašto mi je ta kompanija nekako draga i dionica prirasla srcu[/b], iako sam svjestan da je malo blesavo vezati se uz bilo koju dionicu i da bih je prodao u slučaju da dostigne prihvatljivu cijenu.

PS
Danas čvrknuo po 730,01 kn [tongue]


Vidi sad ovo, voli Atlansku a čeka je na bidu. Kolega ova dionica se voli lupanjem po asku do iznemoglosti. [proud]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!


Vidi sad ovo, voli Atlansku a čeka je na bidu. Kolega ova dionica se voli lupanjem po asku do iznemoglosti. [proud]

Radio sam ja i takve gluposti.
Ako se sjećaš, 15.12.2010. je dionica porasla do 793,68 kn.
Eto, da se pohvalim, ja sam bio budala koja je u jednom trenutku digla cijenu od 786,73 do 793,68 s nadom da ću pokrenuti i druge i preokrenuti trend, ali sam tu ostao osamljen u namjeri da joj podignem cijenu preko 800 kn.
Taj me je izlet prilično koštao jer je par dana kasnije dionica došla ispod 730 kn, no tu sam se sretno postavio na bidu i od 22.12.2010. do 07.01. 2011. dosta toga pokupio po 728 – 730 kn i time anulirao gubitak. Kasnije sam 2/3 od svega toga prodao po 807 – 810 kn i time sada kupujem.

Toliko o mojem izletu u lupanje po asku. Sada lijepo strpljivo čekam na kupnji, a po prodaji neka lupaju oni koji nisu imali m..a staviti na kupnju kada dionica pada. Mogao bi se i ti malo uključiti. [tongue]

I da, da ne misliš da samo trejdam sa ATPL: imam fiksni i varijabilni dio ATPL. Fiksni je kupljen iznad 900 kn i na slobodnoj je poziciji, a varijabilni je registriran s brokerom i njime trejdam, za sada više-manje uspješno.
Dogodi se da tu i tamo opalim po asku par komada ako dulje vrijeme tijekom dana nema neke trgovine, a spread je velik, tek toliko da malo dignem cijenu.

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Mogao bi se i ti malo uključiti. [tongue]

Pa i mogao bi, inače ovdje sam na forumu iz hobija.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

Nije vraga da se nema municije.. treči val je krenuo na (skoro) svim dionicama. Neznam što se čeka. Jučer, danas je dobar dan za kupnju jer kada krene, bit če to kao npr na DLKV. Dno je dostignuto jučer.
LP [angry]

I very much love INGRA !!


Nije vraga da se nema municije.. treči val je krenuo na (skoro) svim dionicama. Neznam što se čeka. Jučer, danas je dobar dan za kupnju jer kada krene, bit če to kao npr na DLKV. Dno je dostignuto jučer.
LP [angry]

ma tu se tek trži iza 12 do tada ništa
skoro kao poseban režim trgovanja
a o skoku da ne govorim

mi smo ipak zemlja slučaj

New Report

Close