ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega loris

Kada bi MACD bio nesto na cemu bi se bazirala tehnička analiza onda bi svi bili uspjesni

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


…… TA HT-a od početka pada u prelomu MACD-a i pokazuje 250-270 Kuna, kao i ATPL710- 730 Kuna, a INGRI 11-12 Kuna ….
….. Međutim TA je predviđanje i slažem se s time, ali u TA je unesen psihološki okvir investitora kroz mamtematiku postotka ulaganja kao i količine kupljenih dionica po nižim cijenama …..

O tome i govorim, tehnička analiza u dobroj mjeri ovisi o psihološkom okviru investitora, ali ovisi i o tumačenju, tj. psihološkom okviru samog analitičara, tako da je to prilično nevjerodostojna disciplina.

Evo, primjerice tvoja analiza prikazuje jedne, a analiza kojom ja raspolažem i koja je sasvim sigurno napravljena u dobroj vjeri pokazuje neke sasvim druge kombinacije.

Ne kažem da je TA potpuno pogrešan pristup investiranju, dapače, volim je pogledati, ali daleko od toga da pogađa buduća kretanja. Za mene je to samo pomoćno sredstvo da čovjek vidi gdje je i šta se u određenom vremenskom razdoblju događa sa dionicom.

Lp

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Ovdje su se danas iznosile nekakve informacije o (bogatoj)dividendi..zna li netko više?

Nikad više 2007-08 na ZSE:(


Ovdje su se danas iznosile nekakve informacije o (bogatoj)dividendi..zna li netko više?

Ono što je bilo napisano su moderatori izbrisali, vjerojatno iz razloga što se radilo o neutemeljenom špekuliranju. Za sada nema nikakve info o dividendi.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

@Jubito
Hvala kolega.I ja tako mislim.Spominjanih 80kn mi stvarno zvuči pretjerano,iako nebi imao ništa protiv! [thumbsup]

Nikad više 2007-08 na ZSE:(



@Jubito

Hvala kolega.I ja tako mislim.Spominjanih 80kn mi stvarno zvuči pretjerano,iako nebi imao ništa protiv! [thumbsup]

Niti ja, dapače, bio bih jako zahvalan i zadovoljan ! [wink]

Pozz

halfte trinken, halfte Šarcu geben



@Jubito

Hvala kolega.I ja tako mislim.Spominjanih 80kn mi stvarno zvuči pretjerano,iako nebi imao ništa protiv! [thumbsup]

Zašto bi bilo pretjerano? Može samo dati vjetar u leđa dionici koja, kao da baš i nije u rodu sa firmom koju predstavlja. Npr. na čemu je INA narasla od 1500 na 3700 kuna, jel to malo pretjerano ili opet šišanje naivnih? Nemojte samo spominjati da je to zbog ponude MOL-a. To je bila nečija želja, a ovo je samo bio paravan i u dogovoru sa Mađarima.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

Ja bih bio zadovoljan sa 10% u dionicama

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

@kormilar

Kolega,slažem se glede ovog sa Inom u potpunosti.Također već sam dugo u Atpl,i vjerovatno na njoj više izgubio nego dobio,no ne vidim realno uporište za čak 80kn dividende..jedino ako posegnemu u zadržanu dobit iz 2008 godine,no tada bi firma izgubila dobar dio financijske stabilnost,tj.mnoge projekte bi morali rješavati kreditima,aznamo šta to znači.20-40kn dividende mi djeluje realnije [thumbsup]

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

Kolega evo nek bude jedna dionica na 12 ,više nemogu se ja tu spuštat saginjat,ako neče ima na ovoj burzi dionica ,vidi kupovina novih brodova made in china ,ulaganje u marinu itd .A nama 40kn,,,,,
to je malo brat bratu. [undecid]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Rate($/Day) Change
BCI Average of the T/C routes $5339 (DOWN 631)
BPI Average of the T/C routes $14790 (DOWN 603)
BSI Average of the T/C routes $13950 (UP 266)
BHSI Average of the T/C routes $10098 (UP 66)


Ja bih bio zadovoljan sa 10% u dionicama
[/qu Niko ne piše da se trebaju riješit zračnog prometa Biće manji promet a veća dobit

New Report

Close