ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.04.2024. u 15:33
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
44,68
40.879
915
43,70
45,00
1,35%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


i jasam se tehnicaru vladu smijao kad je spominjao 200 kn target…a ako ova razina 180-200 ne izdrzi (naravno bit ce odbijanja ) sljedeca cjena je dvoznamenkasta

Da ali u eurima.[emo_plazi]

Obećali su, ako cijena padne – da će ići u otkup svojih dionica…….
Što čekaju???? Očito im to neće biti problem ni u kojem trenutku započeti….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Kolega Lojtra, postali ste umjereniji. Smanjili ste target s 4000 kn na troznamenkasti broj.

evo mrvica optimizma za 2013:

Strong Chinese demand for dry bulk commodities expected for 2013

Source:http://www.hellenicshippingnews.com/News.aspx?ElementId=189c3ebf-fc79-42ff-ae8d-915a34227a4a

Date:2012-12-06 11:45:27

…“When we look into 2013, the fundamentals of the dry bulk segment are improving on both supply and demand side variables. We are still having a tonnage overhang but as we see global GDP improve, demand for dry bulk tonnage is also set to increase driven by surging demand for iron ore and coal. This development should ease the pressure on ship owners and operators”…

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Danas sam dobio odgovor iz Atlanske u kojemu me uvjeravaju da se Atlanska ne treba gledati kratkoročno jer uspona i padova je bilo i još će ih biti. Ja im vjerujem iako sam popušio ogroman novac. Barem ga nisam spiskao na kurve i alkohol…..

a što ti oni mogu drugo i reći? oni funkcioniraju, rade, sa gubitkom ili nulom, bila ona pozitivna ili negativna… kada budu tako radili da mogu nagovijestiti i dividendu, skočit će i dionica.
nego, na koji način to oni tebe uvjeravaju? koliko je to “kratkoročno”? jesu li te to uvjerili? naravno, samo aproksimativno… 2 godine, 20 godina…? samo ukalkuliraj da atpl 4 godine tone, a tonut će još toliko ili mrvicu manje, i koliko je to potonuće u odnosu na rising? manje si sigurno popušio od mene, ali da stvar bude interesantna, ja ne msilim da sam popušio. jedino nisam zaradio onako i onoliko koliko sam htio, a ono što nisam imao, nisam ni izgubio. oportunitetna dobit je drugi par rukava i o tome nećemo, barem ne sad. predvidio sam sve oblike ulaganja u rvata (jedino nisam predvidio da novac i dalje neće se smatrati imovinom i da će biti službeno tretiran bogatijim netko sa vlasništvom 20m2 podrumskog stana nego netko sa miljom eura) i jedino mi je preostalo da izbjegnem kataklizmu koja tek dolazi da uložim u firmu tipa atpl, no s.ebalo me svjetsko tržište, hiperprodukcija brodovlja, smanjenje aktivnosti i blabla. dok to sjedne na svoje mjesto, unuk će mi pokazivati novitete na windows 12, a i novac će imati svoju neku drugu vrijednost. na sreću, ne trebam za kruh.
opet ja: tko preživi, pričat će…


Obećali su, ako cijena padne – da će ići u otkup svojih dionica…….
Što čekaju???? Očito im to neće biti problem ni u kojem trenutku započeti….

Ima bit da im je cijena i dalje previsoka.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Tko preživi 2013, i to globalno (ne samo u HR) – pričat će… ako će imat’ kome! [emo_ljut]

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.



Obećali su, ako cijena padne – da će ići u otkup svojih dionica…….
Što čekaju???? Očito im to neće biti problem ni u kojem trenutku započeti….

Ima bit da im je cijena i dalje previsoka.
[/quote]
Ne radi se o visokoj cijeni dionice već o tome da dobro znaju da neće ništa pomeziti. Nije ovo DLKV da se svakodnevno iskrcavaju milijuni, prometi su mrljavi.
2 veća naloga na 202 i 205 su uredno smazani u sekundi.
Da će ovo jednog dana vrijediti bar 10 puta više, to sam uvjeren!

Ipak ne treba zaboraviti činjenicu da je Njemački kapital i US kapital uložen u brodare preko 300 milijardi dolara. Baš će to propasti!
Glede oporavka, prije će se oporaviti zapad,a time i brodarstvo nego ova naša bijedna jadna ekonomija.
S obzirom da sam shortao na 260kn opet sam započeo kupovinu na cijenama 195-200kn jer meni to po svemu je povoljno da ne može biti povoljnije.

Demolition activity the main source of optimism in the shipping market
Friday, 21 December 2012

volume of vessels reported to have been headed to the scrap yards now counts at 1202 vessels for January-November 2012, 506 bulk carriers, 167 tankers, 207 general cargo and 148 containers. Compared with January-December 2011, demolition activity is up by 38% in terms of number of vessels and 58% in terms of deadweight scrapped…

http://www.hellenicshippingnews.com/News.aspx?ElementId=67abda07-16a0-4349-8932-72fa0723e98d

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

PersJesus, 24.12.2012. u 19:58
S obzirom da sam shortao na 260kn opet sam započeo kupovinu na cijenama 195-200kn jer meni to po svemu je povoljno da ne može biti povoljnije.
Bit će još gubitaka, može povoljnije.

evo jednog teksta koji zvuči optimistično , posebno za cijene rudače u 2013.ako to bude tako, ovakve cijene brodara na kojima se sada nalazimo bit će povijesne .

http://seekingalpha.com/article/1081211-which-dry-bulk-shipping-stocks-to-buy-on-a-rebound-in-the-iron-ore-demand?source=feed

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Kolega, no offence, ali ne vidim na koji način riječ “Atlantska” može ući u istu rečenicu sa “Ingra”.

Atlantska ima cca 50% kapitala u pasivi (ingra 22%), najmlađu flotu u povijesti koju se lako može unovčiti u slučaju potrebe (za arenu nisam siguran…). Koliko znam, Atlantska posluje za stranim bankama uz bitno niže kamate nego u RH… Nadalje, svi znamo kolike su cijene kvadrata i najma poslovnog prostora u Dubrovniku. Na kraju krajeva, Atlantska ima solidan iznos keša.

Mr.Wiseguy je pisao o tzv NAV (net asset value) metodi. Neću ulaziti u točnost izračuna i cijena ali znam da je to jedna od korisnih metoda za brodare pošto za brodove postoji sekundarno tržište. PS, računanje sa “starim željezom” je jako konzervativno budući da se radi o mladoj floti.

Imam ATPL-R-A. Ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju.




ma kojih 30 kuna o čemu ti pričaš prije će smak svita 21.

Meni bi pasalo da se namirim za duge staze. Iako tada je stanje bilo drukčije, 2 ili 3 broda, sad ih 20 + hoteli + nova upravna zgrada, itd….
Po mojoj kalkulaciji da sad sve ide u staro željezo i da se imovina cijela rasproda bilo bi bar 700kn po dionici.
Ovo me podsjeća na IGH, mrljavljenje oko 400 pa na mjesto velikog prometa tj. 500kn. Dakle uskoro će ATPL na 260kn samo je pitanje dana – tjedna.
[/quote]

diletantski post, sta je s dugom? koliko to ispadne po dionici? sta kada preuzmu dva nova broda? sta ako bdi ostane na ovim razinama? osim vranje i topalova, ostatak ove teme je na istoj kvaliteti kao topic ingra
[/quote]


Kolega Lojtra, postali ste umjereniji. Smanjili ste target s 4000 kn na troznamenkasti broj.

Za početak, za početak a nakon toga troznamenkasti broj u eurima.[emo_palacg]

Imate , molim Vas, podatak , koliko je bila cijena ATPL- na dan 30.12.2011.
da si mogu izračunati gubitak?…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close