ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Po kojoj cijeni je Krisatijan Floričić-Floki ulazio u ATLP, 2001.?

ako se dobro sjećam, oko 35 kn

Kome se da čekati nekoliko godina…

Conclusion
I believe that shipping rates will gradually rebound from their current levels over the next few years (…)

http://seekingalpha.com/article/1073791-2-bright-spots-in-the-wreckage-that-is-the-shipping-sector?source=yahoo

Radeći usporedbe naših brodara daleko najpovoljnija brodska dionica u nas je upravo ATPL-R-A. Ova cijena je bagatela, kupnja mudro mami prodaju da se postavi.
Meni se ovo čini kao konačno dno, ako i nije uistinu ne mislim da je ispod 190kn.
Što dalje? Očekujem još par tjedana borbe od 193-213kn,a onda polagano gore.


Radeći usporedbe naših brodara daleko najpovoljnija brodska dionica u nas je upravo ATPL-R-A. Ova cijena je bagatela, kupnja mudro mami prodaju da se postavi.
Meni se ovo čini kao konačno dno, ako i nije uistinu ne mislim da je ispod 190kn.
Što dalje? Očekujem još par tjedana borbe od 193-213kn,a onda polagano gore.

to je jako upitno, iduća godina bit će za ATPL jednako loša kao ova, a samo nebo zna što donosi 2014. i naredne godine, tako da ne treba čuditi ako ATPL padne i na razine gdje je kupovao Floki pred desetak godina, tj. debelo ispdo 100 kn

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti



Radeći usporedbe naših brodara daleko najpovoljnija brodska dionica u nas je upravo ATPL-R-A. Ova cijena je bagatela, kupnja mudro mami prodaju da se postavi.
Meni se ovo čini kao konačno dno, ako i nije uistinu ne mislim da je ispod 190kn.
Što dalje? Očekujem još par tjedana borbe od 193-213kn,a onda polagano gore.

to je jako upitno, iduća godina bit će za ATPL jednako loša kao ova, a samo nebo zna što donosi 2014. i naredne godine, tako da ne treba čuditi ako ATPL padne i na razine gdje je kupovao Floki pred desetak godina, tj. debelo ispdo 100 kn
[/quote]

U zadnjih 15-ak dana prodano je 20000-ak komada, žalim ljude što su iz očaja prodavali obiteljsko srebro, no takav je život, čupav i nepredvidljiv. Iskreno nisam očekivao da može ispod 700, market me demantirao, e da je sad imati kristalnu kuglu pa vidjeti kakva će cijena biti u ovo doba 2015? Vrijedio bi zlata taj podatak. Kad spominjete Flokija, svi što su kupovali tih godina po 30, 80 ili 150 kuna i prodali na 2000, 3000 ili više prošli su super, tako će i ovi što sad kupuju na 200 prodavati za koju godinu na 700, 900 ili možda čak na 1500 u to sam uvjeren.


Kad spominjete Flokija, svi što su kupovali tih godina po 30, 80 ili 150 kuna i prodali na 2000, 3000 ili više prošli su super, tako će i ovi što sad kupuju na 200 prodavati za koju godinu na 700, 900 ili možda čak na 1500 u to sam uvjeren.

a gle, ako opet bude prilika kupovati po 30 kn, da prodaš poslije po 200 kn imaš već 600% zaradu, a oni koji mjesecima kupuju po ovih 200 kn bili bi tek na 0….
iduća godina za brodare bit će vrlo teška tako da nema razloga žuriti s kupnjom, mogla bi ATPL biti osjetno jeftinija iduće godine

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti



Kad spominjete Flokija, svi što su kupovali tih godina po 30, 80 ili 150 kuna i prodali na 2000, 3000 ili više prošli su super, tako će i ovi što sad kupuju na 200 prodavati za koju godinu na 700, 900 ili možda čak na 1500 u to sam uvjeren.

a gle, ako opet bude prilika kupovati po 30 kn, da prodaš poslije po 200 kn imaš već 600% zaradu, a oni koji mjesecima kupuju po ovih 200 kn bili bi tek na 0….
iduća godina za brodare bit će vrlo teška tako da nema razloga žuriti s kupnjom, mogla bi ATPL biti osjetno jeftinija iduće godine
[/quote

A ako prodaš na 30, a ona dođe na 5 opet imaš 600%, a tek ako firma bankrotira, najbolje je vječno držati keš, kaj ne?

ma kojih 30 kuna o čemu ti pričaš prije će smak svita 21.


Iskreno nisam očekivao da može ispod 700, market me demantirao…
…tako će i ovi što sad kupuju na 200 prodavati za koju godinu na 700, 900 ili možda čak na 1500 u to sam uvjeren.

I sam kažeš da si bio uvjeren da ne će ispod 700, pa gledaj kako je ispalo…što će biti za koju godinu jako je teško reći.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.


ma kojih 30 kuna o čemu ti pričaš prije će smak svita 21.

Meni bi pasalo da se namirim za duge staze. Iako tada je stanje bilo drukčije, 2 ili 3 broda, sad ih 20 + hoteli + nova upravna zgrada, itd….
Po mojoj kalkulaciji da sad sve ide u staro željezo i da se imovina cijela rasproda bilo bi bar 700kn po dionici.
Ovo me podsjeća na IGH, mrljavljenje oko 400 pa na mjesto velikog prometa tj. 500kn. Dakle uskoro će ATPL na 260kn samo je pitanje dana – tjedna.



ma kojih 30 kuna o čemu ti pričaš prije će smak svita 21.

Meni bi pasalo da se namirim za duge staze. Iako tada je stanje bilo drukčije, 2 ili 3 broda, sad ih 20 + hoteli + nova upravna zgrada, itd….
Po mojoj kalkulaciji da sad sve ide u staro željezo i da se imovina cijela rasproda bilo bi bar 700kn po dionici.
Ovo me podsjeća na IGH, mrljavljenje oko 400 pa na mjesto velikog prometa tj. 500kn. Dakle uskoro će ATPL na 260kn samo je pitanje dana – tjedna.
[/quote]

diletantski post, sta je s dugom? koliko to ispadne po dionici? sta kada preuzmu dva nova broda? sta ako bdi ostane na ovim razinama? osim vranje i topalova, ostatak ove teme je na istoj kvaliteti kao topic ingra


sta kada preuzmu dva nova broda?

Kada preuzmu dva nova broda, gubitci će biti još veći nego što su sada.

i jasam se tehnicaru vladu smijao kad je spominjao 200 kn target…a ako ova razina 180-200 ne izdrzi (naravno bit ce odbijanja ) sljedeca cjena je dvoznamenkasta

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Kolega Mr. Wiseguy, to je cijena kad se uzme u obzir dug, imovina, cash…
Dakle da ATPL riješi brodove po tržišnoj cijeni onda bi cijena bila i veća.
Ovo govorim o cijeni starog željeza.

Danas sam dobio odgovor iz Atlanske u kojemu me uvjeravaju da se Atlanska ne treba gledati kratkoročno jer uspona i padova je bilo i još će ih biti. Ja im vjerujem iako sam popušio ogroman novac. Barem ga nisam spiskao na kurve i alkohol…..

New Report

Close