ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 14.05.2024. u 15:18
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,40
2.777
53
52,40
52,80
-1,13%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

@alt333
Nista od ovoga sto vi navodite nece se desiti!
Nemojte brinuti tudje brige.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

@gardist
Slazem se sa vasim pristupom i stavovima, ali jedna stvar mi nije jasna, molio bi vase vidjenje

Naime, koliko ja znam stvorio se visak kapaciteta u svjetskoj floti i to negdje oko 7-8%.
To je bio rezultat velikih narudzbi proizvodnje za vrijeme konjukture 2007-2008 i to je manje vise razumljivo. Razumljiv je i pad cijena zbog viska ponude brodskog prostora.
ALI, ono sto ne razumijem je kako taj gap od 7-8% moze izazvati ovakav dramatican pad vozarina. To nije u normalnoj relaciji.
To bi brodari morali moci apsorbirati, 7-8% u prosjeku neiskoristenog postora nije nesto sto bi trebalo ovako ubiti business.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!



@alt333

Nista od ovoga sto vi navodite nece se desiti!
Nemojte brinuti tudje brige.


kolega malo prebrutalno to interpretira..ali sve vodi k tome…naravno oni koji su u dionicama vide sve kroz ruzicaste naocale…kad ih skinu vjerojatno ce bit kasno… [huh]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


ALI, ono sto ne razumijem je kako taj gap od 7-8% moze izazvati ovakav dramatican pad vozarina. To nije u normalnoj relaciji.

razmišljaš linearno, a cijene su elastične.
prva čaša vode u pustinji ti vrijedi beskonačno, a stoprva gotovo ništa.
mislim da viška kapaciteta ima više od 8%.

@inverter
Vodi racuna da su SVE dionice UVIJEK u necijim rukama/vlasnistvu.
U nacelu su to stalno iste ruke. Vrlo malo toga se vrti i trguje. To je jedan manje vise isti free float koji se vrti, ali koji je u vecini slucajeva marginalan da bi utjecao na ozbiljno vlasnistvo
Znaci, ja pricam o ovim cvrstim rukam koji drze vecinu dionica i koji to ispustiti nece bez obzira na cijene.
Ti zivis u ovom free float svijetu i tvoj pogled u odnosu na ove koji zive u cvrstom(realnom) svijetu je bitno drugaciji.
Ja se referenciram na ovj cvrsti svijet i tvrdim da on nece propasti i da se ovi koji spekuliraju u ovom free float svijetu zavaravaju.
Ali svako ima pravo na svoju strategiju. Prem tome samo vi mastajte o velikom bearu i propasti svega.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!



alt333 @ [undecid] [shocked] [huh] [embarass] [sad] cemu toliko pesimizma..?

pa dobro prijatelju reci mi tko će platiti dugove svih zaduženih država uključujući i hrvatsku?pa samo italija je dužna 2.2 bilijuna eura,pa to ne može vratiti cijeli svijet uz kamatu od7% na obveznice,i uz negativan bdp…nisam ja kriv za pesimizam,ja sam ga samo konstatirao,ja sam za optimizam,ali sustav je degeneričan i nema mjesta optimizmu,,nažalost…lom je neminovan,ali nakon sloma opet će doći duže razdoblje uspona,a tako to ide,sad je vrijeme za naplatu dugova,kao i u životu,ne može ti uvijek ići sve kao podmazano,nekad mora i zapeti…takav je život…možda lom neće biti apokaliptičan,ali je neminovan…..
[/quote]
Ne sekiraj se i u novome sustavu biti će dionica i burze, novi bi navodno trebao biti nešto između zadnja dva.
Nekima neće odgovarati, a monogima će vjerovatno tek krenuti, tako je to kod svih velikih promjena, zato kolega budi optimista većini će krenuti, a manjina će vjerovatno zapasti u depresiju to će im biti cijena dosadašnjega ponašanja gdje su većinu bacili u depresiju, ukratko sve ide svojim tokom sve dolazi na naplatu kad-tad.Pozdrav.
P.S.
Nakon nove preraspodjele biti će bolje. [thumbsup]

K-PAX @ nema propasti ,postoje kupovne i prodajne razine ,preuzimanja itd… a free float je ono sto drzi TK na zivotu ..i trece VELIKI BEAR je na crobexu poceo 2007 i jos traje…i ja ne vidim dno tako skoro
[tongue]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


@inverter
Vodi racuna da su SVE dionice UVIJEK u necijim rukama/vlasnistvu.
U nacelu su to stalno iste ruke. Vrlo malo toga se vrti i trguje. To je jedan manje vise isti free float koji se vrti, ali koji je u vecini slucajeva marginalan da bi utjecao na ozbiljno vlasnistvo
Znaci, ja pricam o ovim cvrstim rukam koji drze vecinu dionica i koji to ispustiti nece bez obzira na cijene.
Ti zivis u ovom free float svijetu i tvoj pogled u odnosu na ove koji zive u cvrstom(realnom) svijetu je bitno drugaciji.
Ja se referenciram na ovj cvrsti svijet i tvrdim da on nece propasti i da se ovi koji spekuliraju u ovom free float svijetu zavaravaju.
Ali svako ima pravo na svoju strategiju. Prem tome samo vi mastajte o velikom bearu i propasti svega.

Neće biti "propasti svega",ali "dno" za brodare je još daleko.
Sjećam se "devedesetih" kada je ATPL bila između 20-30 kuna i veliki "paketi" su kupljeni na tim razinama.
Ne tvrdim da će dionica uskoro pasti na te razine,ali gotovo je izvjesno da brodare ne "ćekaju
dobri dani" i da će njihove dionice nastaviti "padati".
Pozdrav

@bisakovi
koliko će po vama na cijenama ispod ovih (cca 250 kn) realno dionica promijeniti vlasništvo?
1% ?, 5% ?, 50% ? ….koja je vaša procjena?
Cijene će vjerojatno pasti još ispod ove, koliko će to biti i koliko će se tu zadržati, ja ne znam, ali ja ne vjerujem da će se ukupno protrgovati značajnija količina ispod ove razine.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

italija je ostavljena za kraj,2.2 bilijuna sa 7% na obveznice pri bdp u od 0%,čini talijanski dug veći svake godine za 200 milijardi eura,sve dok se ne riješi pitanje dugova,nema mjesta za optimizam,dosad se to prikrivalo raznim mehanizmima,ali tko će prikriti dug koji će za 4 godine u italiji iznositi 3 bilijuna eura,i vjerovatno će tada kamata na obveznice dosegnuti 12%..i recite mi molim vas…hrvatska ima 280 milijardi kuna štednje i otprilike nam je isto toliko bdp,a u hrvatskoj u free floatu kruži samo 40 milijardi kuna,dakle,novac uopće ne postoji,tj već je davno napustio republiku hrvatsku,da sada 15% štediša u hrvatskoj povuče svoje depozite,banke bi tobože bankrotirale,ali ne bi bankrotirale banke nego štediše…kao i kod dionica,tako će nešto biti i kod štediša…igrat će se igra;.tko zadnji..magarac….kapitalizam je velika prevara,a u to ćemo se uvjeriti za par godina,a gdje su pare????pare nisu problem,para nema…….nelikvidnost će pojesti i vlasnike dionica,jer izašli bi oni i sada,ali nemaju kome prodati udjele,kad je promet na atpl primjer cca 100 000 kuna….upali su u klopku,i to je to….kao riba kad upadne u vršu….



@bisakovi

koliko će po vama na cijenama ispod ovih (cca 250 kn) realno dionica promijeniti vlasništvo?
1% ?, 5% ?, 50% ? ….koja je vaša procjena?
Cijene će vjerojatno pasti još ispod ove, koliko će to biti i koliko će se tu zadržati, ja ne znam, ali ja ne vjerujem da će se ukupno protrgovati značajnija količina ispod ove razine.


Veliki udjeli su kupljeni na razinama 25-30 kuna i njihovi bi vlasnici i na 100-200 kuna imali veliku zaradu.
Interes za brodarske dionice će padati što će vjerovatno uz cijenu smanjiti i volumen trgovanja.
Veća "preslagivanja" su moguća na puno nižim razinama.
Kojim ,ne želim spekulirati.
Pozdrav



@inverter
Vodi racuna da su SVE dionice UVIJEK u necijim rukama/vlasnistvu.
U nacelu su to stalno iste ruke. Vrlo malo toga se vrti i trguje. To je jedan manje vise isti free float koji se vrti, ali koji je u vecini slucajeva marginalan da bi utjecao na ozbiljno vlasnistvo
Znaci, ja pricam o ovim cvrstim rukam koji drze vecinu dionica i koji to ispustiti nece bez obzira na cijene.
Ti zivis u ovom free float svijetu i tvoj pogled u odnosu na ove koji zive u cvrstom(realnom) svijetu je bitno drugaciji.
Ja se referenciram na ovj cvrsti svijet i tvrdim da on nece propasti i da se ovi koji spekuliraju u ovom free float svijetu zavaravaju.
Ali svako ima pravo na svoju strategiju. Prem tome samo vi mastajte o velikom bearu i propasti svega.

Neće biti "propasti svega",ali "dno" za brodare je još daleko.
Sjećam se "devedesetih" kada je ATPL bila između 20-30 kuna i veliki "paketi" su kupljeni na tim razinama.
Ne tvrdim da će dionica uskoro pasti na te razine,ali gotovo je izvjesno da brodare ne "ćekaju
dobri dani" i da će njihove dionice nastaviti "padati".
Pozdrav
[/quote]
hm… ne tvrdiš… na čemu je naglasak? na "uskoro" ili na "te"?

Koliko košta to – da vidiš knjigu dioničara ATPL-a? Da li netko želi
podijeliti podatak – najnoviji- kakva je – ugrubo- trenutna struktura investitora- u postocima-
malih i institucionalnih ulagača- izuzimajući udio TOP 10 ?
U kategorijama npr:

1.od 1-1000 dionica
2.od 1000-3000 dionica
3.od 3000-6000 dionica
4.od 6000-10.000 dionica
preko 10.000 dionica?….u postocima. jer, ako se nastavi ova kriza , prva kategorija, će sigurno-sve prodati u slijedećih godinu dana…u 90% dijelu.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Nije mi jasno jedno, najduži vikend u Hrvatskoj događa se jednom u 365 dana i to petak i ponedjeljak praznici a vi sjedite za kompom i bavite se proročanstvima il možda sa svojih mega jahta uz rashlađene koktele i mlađahne zečice dirigirate svjetskim gospodarskim tokovima. Ipak će biti ovo drugo , skužio sam vas. [lol] [lol] [lol]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

Nemojte pisati u korist dionice jer ćete biti izbrisani, đabe trud. A kupnja 600 kom preko 253 kn. Nice! [thumbsup]

New Report

Close