ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.05.2024. u 01:15
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,40
27.617
527
52,40
52,60
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.




Ovo je prava sezona kiselih krastavaca. Uživajte !

Ajd pošalji RSI za ATPL ako imaš, please.
Na RSI-u sam uvijek dobijao.
[/quote]

http://www.teletrader.com/_java/jTrader.asp?SymbolName=tts-13907555
[/quote]
Zahvaljujem kolega.
Nešto sam i ja naškrabao, tj odnos cijene i RSI-a. Zato mi je taj indikator toliko drag.

SLAVONAC (malo san maka)

nema dividende? otkud to? može link?

ja znam samo ovo:

http://www.zse.hr/default.aspx?id=26879
[thumbsup]


E sad me interesira čemu jedinica .. pogledajte na stranicama atpl pod "Obavijest o načinu isplate dividende" Link; http://www.atlant.hr/novost_opsirnije.php?id=264

Evo kolega.
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=7f186e53-b3ed-4321-b83b-b15877923939&open=sec

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

Ima dividende i ima casha.
Ako su dobili pare nazad za jedan vijetnamac onda su dobili od 20-30 milja dolara ovisno koliko su vec uplatili

cijena

SKLOPLJEN UGOVOR ZA IZGRADNJU TRI
BRODA- TIPA HANDYMAX
U stalnom procesu obnove flote ovo Dru¹tvo sklopilo je s vijetnamskom
brodograðevnom grupacijom Vinashin-Viet Nam
Shipbuilding Industry Ugovor za izgradnju tri broda -handymaxa,
tipa ãDiamond 53Ò, za prijevoz rasutih tereta. Nosivost
svakog broda je 53.000 tona. Brodovi su dugi 190, a ¹iroki 32,2
metra. Pokreæu ih strojevi MAN. B&W od 9480 kilovata, s
kojima æe postizati brzinu od 14,2 èvora. Sklopljeni Ugovor stupio
je na snagu, buduæi da su osigurana sva potrebita jamstva za
uspje¹no okonèanje ovog znaèajnog posla. Uplaæen je i prvi
ugovoreni obrok. Ukupna cijena za sva tri broda iznosi
84,300.000 USD. Isporuka brodova obavit æe se u razdoblju od
lipnja 2007. do o¾ujka 2008. godine. Ovim novogradnjama
osjetno æe se smanjiti prosjeèna starost brodova Atlantske
plovidbe d.d.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Atlantska izbjegla krizni porez isplatom dividende u dionicama
Vaš link

prema tumačenjima MF, i na dionice će se platiti harač jer su također dividenda [bye]

sve što pišem moje je mišljenje te se ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!

Malo šale ne škodi u nelikvidnom stanju atpl. Pa gdje vam je smisao za humor. Suzana je upravo na pregovorima da se pola flote prepusti somalijskim gusarima radi uštede u gorivu i smanjenju isplate plaća, a da se pola dionica od svakoga dioničara koji nije član vlade, oduzme u korist i dobrobit države, kako bi se što prije napunio poluotuđeni trezor !!
LP svima !!

I very much love INGRA !!


Malo šale ne škodi u nelikvidnom stanju atpl. Pa gdje vam je smisao za humor. Suzana je upravo na pregovorima da se pola flote prepusti somalijskim gusarima radi uštede u gorivu i smanjenju isplate plaća, a da se pola dionica od svakoga dioničara koji nije član vlade, oduzme u korist i dobrobit države, kako bi se što prije napunio poluotuđeni trezor !!
LP svima !!

uopa
svaka čast………sad znam gdje je zavrsio moj smisao za humor
(ako sam ga uopce ikada imao),zavrsio je kod Vas dragi kolega onog trenutka kad sam izgubio pare na atlanskoj i drago mi je da ste Vi zaradili i da je humor presao u ruke kvalitetne osobe
…..ah ,ionako sta imam kukati …..od pamrivjeka je humor bio privilegija bogatih a ja to nikada nisam ni bio
pofuk

netko me glogovim kolcem raščerečio kad sam pejstnuo link koji govori perfektnu stvar:

atlantska se zletjela (svojedobno) u kupovanju brdovlja, pa tako i ovog vijetnamca.
uplaćena kapara za brod kojinam i nje trebao sad, no što je-tu je. na sreću, vijetnamci prekoračiše rok i imali smo temelj ne samo za raskinuti ugovor, nego i povratit kaparu. naravno, uvećanu za kamatu.

Poštovani, Ovim putem Vas izvještavamo o novim materijalnim okolnostima – činjenicama i to kako slijedi: S obzirom na prekoračenje roka isporuke (preko Ugovorom o gradnji maksimalno dopuštenog vremena) novogradnje HL08 u vijetnamskom brodogradilištu Ha Long, Atlantska plovidba d.d. je odlučila otkazati taj ugovor o gradnji. Nakon otkaza Ugovora o gradnji, Atlantskoj plovidbi d.d. su u cijelosti vraćeni (uplaćeni) svi do sada plaćeni obroci kupoprodajne cijene, uvećani za ugovorene kamate. Zahvaljujemo na uvrštenju, te Vas pozdravljam s osobitim poštovanjem, TAJNIK DRUŠTVA: Ivica Šurković, dipl.iur


Atlantska izbjegla krizni porez isplatom dividende u dionicama
Vaš link

prema tumačenjima MF, i na dionice će se platiti harač jer su također dividenda [bye]
[/quote]

gle, dok ne dobiješ novce, ne trebaš ništa platiti. tek kad prodaš dioice, mogu kalkulirati s tim.
ja sam dugoročni, pa me ne tengira…
imat ću atlantsku i poslije 31.12.10.



Malo šale ne škodi u nelikvidnom stanju atpl. Pa gdje vam je smisao za humor. Suzana je upravo na pregovorima da se pola flote prepusti somalijskim gusarima radi uštede u gorivu i smanjenju isplate plaća, a da se pola dionica od svakoga dioničara koji nije član vlade, oduzme u korist i dobrobit države, kako bi se što prije napunio poluotuđeni trezor !!
LP svima !!

uopa
svaka čast………sad znam gdje je zavrsio moj smisao za humor
(ako sam ga uopce ikada imao),zavrsio je kod Vas dragi kolega onog trenutka kad sam izgubio pare na atlanskoj i drago mi je da ste Vi zaradili i da je humor presao u ruke kvalitetne osobe
…..ah ,ionako sta imam kukati …..od pamrivjeka je humor bio privilegija bogatih a ja to nikada nisam ni bio
pofuk
[/quote]

Pa kad prijatelju neznaš kako doći do love. Ja ti i moja baba po noći ne spavamo, nego pljačkamo benzinske. Ona pljačka a ja stražu držim, i ako zagusti držim nogu na gasu i bris a ona u Požegu ali ne dugo. Ženskoj to skrate…si vidio ove naše u saboru, nitko ih neće pa ni u zatvoru ih ne trebaju. Blago njima. A što se tiče atpl… kupio sam ja njima jedan dio broda samo neznam kako se zove.
LP i veseli i zdravi budite !!

I very much love INGRA !!

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=16ea75fa-8ccb-42ed-850e-a4193178a5ea
Navodno ih je potpredsjednik Vlade pozvao u svoj kabinet gdje im je Končar izložio ideju, no predsjednik Uprave Atlantske plovidbe, Ante Jerković, otvoreno je odbio poziv

who dares, wins

Atlantska plovidba otkazala gradnju broda u Vijetnamu

Dubrovački brodar je odlučio dio dividende za 2008. umjesto u novcu isplatiti u vlastitim dionicama zbog stupanja na snagu Zakona o posebnom porezu na plaće, mirovine i druge primitke
Bankamagazin

Ispiši Veličina slova:

Dubrovački brodar Atlantska plovidba zbog prekoračenja roka isporuke novogradnje HL08 u vijetnamskom brodogradilištu Ha Long, je odlučila otkazati taj ugovor o gradnji, objavljeno je u četvrtak na internetskim stranicama Zagrebačke burze.

Nadalje, nakon otkaza ugovora o gradnji, Atlantskoj plovidbi su u cijelosti vraćeni svi do sada plaćeni obroci kupoprodajne cijene, uvećani za ugovorene kamate.

Osim toga, na ZSE su objavljene i odluke Glavne skupštine tog brodara prema kojima se dio dividende za 2008. umjesto u novcu isplati u vlastitim dionicama, i to zbog stupanja na snagu Zakona o posebnom porezu na plaće, mirovine i druge primitke.

Predujam dividende, u iznosu od 50 kuna po dionici, odnosno ukupno 63,17 milijuna kuna, isplaćena je dioničarima početkom godine, a za isplatu ostatka u dionicama Atlantske plovidbe skupština je morala mijenjati i statut tvrtke kako bi to omogućila.

Tako će u roku od 60 dana nakon upisa izmjena statuta u sudski registar dioničarima Atlantske biti isplaćen ostatak dividende za 2008. u dionicama, pri čemu će za svakih 12 dionica koje posjeduje pojedini dioničar dobiti još jednu dionicu Atlantske.

Vrijednost svake dionice utvrdit će se prema prosječnoj cijeni ostvarenoj na Zagrebačkoj burzi na dan održavanja skupštine, odnosno 4. kolovoza. Za dionice koje preostanu nakon dijeljenja ukupnog broja dionica pojedinog dioničara s brojem 12 dividenda će biti isplaćena u novcu. Svakom dioničaru koji ostvaruje pravo na isplatu dividende ona će kod dodjele dionica i isplate razlike u novcu biti umanjena sukladno zakonu o posebnom porezu.

who dares, wins

Svakom dioničaru koji ostvaruje pravo na isplatu dividende ona će kod dodjele dionica i isplate razlike u novcu biti umanjena sukladno zakonu o posebnom porezu.

Ovo bi znaćilo da če uprava ATPL odmah kod isplate,tj. dodjele dionica odbiti porez na dividendu,ili sam nešto krivo shvatila?

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.

ATLANTSKA PLOVIDBA d.d.

Broj: 3097/09-F/IŠ
Dubrovnik, 06. kolovoza 2009.g.

ZAGREBAČKA BURZA d.d.
Odjel uvrštenja
10000 Z a g r e b
Ksaver 100

PREDMET: Obavijest o novim materijalnim okolnostima – činjenicama

Poštovani,

Ovim putem Vas izvještavamo o novim materijalnim okolnostima – činjenicama i to kako slijedi:

S obzirom na prekoračenje roka isporuke (preko Ugovorom o gradnji maksimalno dopuštenog vremena) novogradnje HL08 u vijetnamskom brodogradilištu Ha Long, Atlantska plovidba d.d. je odlučila otkazati taj ugovor o gradnji.

Nakon otkaza Ugovora o gradnji, Atlantskoj plovidbi d.d. su u cijelosti vraćeni (uplaćeni) svi do sada plaćeni obroci kupoprodajne cijene, uvećani za ugovorene kamate.

Zahvaljujemo na uvrštenju, te Vas pozdravljam s osobitim poštovanjem,

TAJNIK DRUŠTVA:

Ivica Šurković, dipl.iur.

who dares, wins


http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=16ea75fa-8ccb-42ed-850e-a4193178a5ea
Navodno ih je potpredsjednik Vlade pozvao u svoj kabinet gdje im je Končar izložio ideju, no predsjednik Uprave Atlantske plovidbe, Ante Jerković, otvoreno je odbio poziv

Čitao sam o tom Končaru prije nekoliko mjeseci i tip stvarno ima lovu. Baš sam se neki dan pitao di je nestao, kad…eto ti ga !Izgleda da čovijek stvarno želi pokupovati brodogradilišta ali, s kojim ciljem…?
Ma neka radi šta oće, samo da ih se stranci ne dokopaju!

New Report

Close