ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 15.05.2024. u 03:53
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,40
2.777
53
52,40
52,80
-1,13%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Danas nema BDI-a tek sutra zbog nekih praznika u kompaniji koja skuplja te podatke………

Memorial day u USA, ni Vol Strit ne radi!

evo čitam busines hr od 21. 01.2009. bdi na 881 a atpl na 790,00..danas atpl 910,00 a bdi 2800…ne razumijem,ali nije me ni briga.kad tad će to doći na svoje…atpl je trebala već biti na cca 1300,00…a tko je drži,i zašto-to je pravo pitanje.

Prepucavatate se ko mala dijeca što je ovaj prodo što je onaj prodo.Kada je Lonza prodavao što je on više znao od ostalih članova uprave a i šire,po toj logici svi su trebali prodat,a osim toga pad je nastao par mjeseci iza toga kao posledica svjetske krize a ne lošeg poslovanja,isto tako i sad što mislite da Jerković zna a drugi ne znaju.Nemojte se opterečivat glupostima,neki su jednostavno procjenili da sad mogu izići i na nekoj drugoj dionici nešto zaraditi ali to je kratkog daha.Uspoređivat JDPL i ATPL to je iso ko i fića I mercedesa,ostanite hladne glave i ne zaljećite se.

propela


Prepucavatate se ko mala dijeca što je ovaj prodo što je onaj prodo.Kada je Lonza prodavao što je on više znao od ostalih članova uprave a i šire,po toj logici svi su trebali prodat,a osim toga pad je nastao par mjeseci iza toga kao posledica svjetske krize a ne lošeg poslovanja,isto tako i sad što mislite da Jerković zna a drugi ne znaju.Nemojte se opterečivat glupostima,neki su jednostavno procjenili da sad mogu izići i na nekoj drugoj dionici nešto zaraditi ali to je kratkog daha.Uspoređivat JDPL i ATPL to je iso ko i fića I mercedesa,ostanite hladne glave i ne zaljećite se.

ovo je jedan od najboljih postova ikad napisanih na ovom forumu

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Istina ! Na drugima se može puno brže zaraditi, slažem se s Vama kolega ‘bkovac’.

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]


Prepucavatate se ko mala dijeca što je ovaj prodo što je onaj prodo.Kada je Lonza prodavao što je on više znao od ostalih članova uprave a i šire,po toj logici svi su trebali prodat,a osim toga pad je nastao par mjeseci iza toga kao posledica svjetske krize a ne lošeg poslovanja,isto tako i sad što mislite da Jerković zna a drugi ne znaju.Nemojte se opterečivat glupostima,neki su jednostavno procjenili da sad mogu izići i na nekoj drugoj dionici nešto zaraditi ali to je kratkog daha.Uspoređivat JDPL i ATPL to je iso ko i fića I mercedesa,ostanite hladne glave i ne zaljećite se.


Sta se tice fice i mercedesa ja se bas i nebi kladio na ATPL. Kao covjek koji je stalno kritizirao upravu JDPL sada moram priznati nekoliko dobrih poteza. Dobar FI je drugi razlog njihovog znacajnog rasta. I kao trece imam jednu studiju o bulkovima koju ne mogu postat ali izgleda da upravo bulkeri JDPL size ima bolju buducnost od ostalih. Uvjet je da se rjese containerasa a neki dan su najavili prodaju Ista i Zrina.

@ alt33

Ali kolega pogledajte rasclambu BDI. Panamaxi vec nekoliko dana padaju. I moglo bi bit belaja. Vale (rudari) su u ekspanzili i kupuju capeove leva-leva. Za druge ce bit ono sta oni ne mogu prevesti.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Istina ! Na drugima se može puno brže zaraditi, slažem se s Vama kolega ‘bkovac’.

Trenutno da ali je pitanje kada na vrijeme izač i ponovo uć u pravu dionicu,jer budite sigurni sve ove dionice koje sada snažno rastu su sigurno kratkog daha,i mislim da su ih napuhali sami fondovi radi svoje pozicije,jer što je onda sa dionicama koje imaju znatno više dobiti a daleko manji rast .

propela

Gekko i Techman, keep up the good work! Tech, puno si mi pomogao na kupnji jadroplova, kontejneri ovo ono… nadam se da me nećete iznevjeriti ovdje. Dajte malo o Jerkoviću kako prodaje i to…To je najjače, pusti ove panamaxe, ko da to ekipa gleda. Još par dana samo vas molim, dok mi odrade neke druge bombice… nadam se da ne tražim previše. hvala [thumbsup]

I'LL BE BACK

Vijest objavljena 03.04.2009.

U vijetnamskom brodogradištu porinuta novogradnja Atlantske plovidbe

M/b AP SVETI VLAHO je "blizanac" nedavno isporučenog m/b AP DRŽIĆ. Nakon porinuća ovog broda brodogradilište će nastaviti radove gradnje i opremanja broda, te se njegovo dovršenje i primopredaja Atlantskoj plovidbi očekuje u drugoj polovici ove godine.[/b][/u]

Ako se primopredaja broda u drugoj polovici godine poklopi s oporavkom svjetskog gospodarstva i rastućim vozarinama, nikome neće biti žao.


Sta se tice fice i mercedesa ja se bas i nebi kladio na ATPL. Kao covjek koji je stalno kritizirao upravu JDPL sada moram priznati nekoliko dobrih poteza. Dobar FI je drugi razlog njihovog znacajnog rasta. I kao trece imam jednu studiju o bulkovima koju ne mogu postat ali izgleda da upravo bulkeri JDPL size ima bolju buducnost od ostalih. Uvjet je da se rjese containerasa a neki dan su najavili prodaju Ista i Zrina.

Prijatelju, ako bulkeri ”JDPL size” imaju budućnost onda budućnost ima i Atlantska plovidba jer joj je pola flote ”JDPL size”. Ako si zaboravio kakva je flota Atlantske, evo ću te ja podsjetit:

m.b. City of Dubrovnik 1995. 75.100
m.b. AP Držić 2009. 54.000
m.b. Imperial 2007. 75.510
m.b. Koločep 1996. 42.578
m.b. Gundulić 1997. 45.267
m.b. Libertas 2007. 75.510
m.b. Miho Pracat 2008. 80.300
m.b. Zagreb 2008. 80.300
m.b. Oluja 1996. 42.584
m.b. Orsula 1996. 34.167
m.b. Pelješac 1984. 71.229
m.b. Petka 1994. 75.100
m.b. Sveti Nikola I 1997. 44.314
m.b. Getaldić       1996. 45.300

m.b. Atlant Frauke 1994. 7.713
m.b. Atlant Trina 1995. 7.713
m.b. Atlant Svenja 1996. 7.713
m.b. Atlant Regine   1996. 7.713
   
m.b. Mokošica 2006. 1.650
m.b. Šipan 2007. 1.769


Nitko da komentira današnji pad kad je četvrt dionica na ZSE u +blokadi

eto, kad me cimaš za jez…hm… prste:
atpl i ht ne rastu jer ih imam u portfelju. jdpl divlja jer sam je prodao neki dan.
ako mi uplatiš na tekući xyzw kn, reći ću ti koje dionice imam u portfelju da ih ne kupuješ.

Kolega ‘guverner’ mi iznosimo samo realne činjenice ! Ako to nekoga smeta nek ide u Mundus i njima sične di se niš nezna!

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]

atlantska danas po inerciji išla gore tih par milimetara. američani usnuli, kao i šaptači, kazalište zatvoreno.
danas skok. u revijalnom tonu zse.

nego, ne može to tako stalno.

netko brlja po našem smeću. tko je to bio, djeco? tko je napravio šezdesetak milijuna? tko lansira marginalne dionice i podgrijava lonac?

Nisam mogao naći (nije mi se dalo :biggrin:) temu brodari i usporedba brodara pa evo zato ovdje.
Rio Agrees 33% Iron Ore Price Cut With Nippon Steel
http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=amzJdAQH.OvA&refer=home

Mean people suck and nice people swallow!

Kolega ‘Jethro’ nije svaki dan ponedjeljak, primjer vam je mogla biti jučer hidroelektra … pa razmislite.

Ovi Koreanci dodatno podgrijali još ovu korekciju na svijetskim burzama.

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]

New Report

Close