ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ne znam zašto ljudi panično prodaju, ako smo dobili 50 kn predujma dividende, a u očekivanju je barem još 100 kn, moguće čak i 200 kn ako budu išli na podjelu 40%-50% dobiti dioničarima.
Pa to vlasnicima velikih paketa osigurava dobar dokup + koja grešna kupovina nenužnih dobara.
Nekako mi se čini da danas nisu "mali" bili glavni ni na kupnji ni na prodaji, jer okrenute su velike svote u odnosu na javno vidljivu ponudu.
Na žalost, kratkoročno sam dekintiran, daytrader nisam, pa ću samo gledati i malo se s vama dopisivati,

je li ovo očekivanje sigurno ili samo pretpostavka ?

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !



Katastrofa,
ne reagiramo na 18 dana neprekidnog skakanja BDI-a i sad kad je ionako već sve loše oni nađu izjavljivat ukidanje 2 stupa i naravno da onda i BDI pada…
To ima samo u Kroejši…
P.S. ja kupio prije 14 i 15h.
Šmrc…

Što je najsmješnije, nijedan mirovinac nema ni 1 dionicu Atlanske!

[/quote]

Ne znam, al ako je tako, onda smo fakat hebeni…najbolje zatvoriti monitor na duže vrijeme, par godina, dok se ne promijeni vlada, uđemo u EU, Kina postane svjetski geopolitički lider, nađu lijek za AIDS, otkriju da nismo bili na Mjesecu…



Ako doista prođe vladin prijedlog o dobrovoljnom prelasku u prvi mirovinski stup, sigurno će doći do većeg odljeva kapitala iz MF-ova, posebno kad se zna da je drugi stup neisplativ za čak milijun osiguranika;
"male" ljude sigurno nije briga za burzu ili tamo neke guzičare, pardon fond menadžere,
već samo mogućnost kako da jednog dana prežive sa tom mirovinom.

Gledajuči iz danasnje perspektive vjerovatno neki dio pučanstva je zakinut za mirovinu . Međutim,
ti kao i Vlada danas računate trenutni izračun a ne npr. onaj početkom prošle godine ili onaj u budućnosti . Možda je to i dobro …..možda se sada OMF trgnu i dignu burzu odnosno Crobex na 2500 ili 3000 bodova do kraja godine pa se tako ljudi ipak odluče ostati i istima ….

Pretpostavljam da već znaš da i loša vijest može biti dobra…..
[/quote]

Svaka čast, stotka od mene. Uspiješ i u najvećem crnilu naći svjetlost na kraju tunela, što je još i najbolje, scenarij nije nemoguć.

Vidim da nam flota slobodne plovidbe ima posla.Svi brodovi do ožujka imaju rute.
Pokušavam negdje naći po kojim cijenama danas voze,ali na platou ne mogu naći niti jedan naš brod.
Zna li netko od kolega,gdje bi mogli doći do tih informacija.
Usput,sretan 98.rođenadan našem Hajduku. [thumbsup]

(P)ostao san dugoročni dokupljivač




Ako doista prođe vladin prijedlog o dobrovoljnom prelasku u prvi mirovinski stup, sigurno će doći do većeg odljeva kapitala iz MF-ova, posebno kad se zna da je drugi stup neisplativ za čak milijun osiguranika;
"male" ljude sigurno nije briga za burzu ili tamo neke guzičare, pardon fond menadžere,
već samo mogućnost kako da jednog dana prežive sa tom mirovinom.

Gledajuči iz danasnje perspektive vjerovatno neki dio pučanstva je zakinut za mirovinu . Međutim,
ti kao i Vlada danas računate trenutni izračun a ne npr. onaj početkom prošle godine ili onaj u budućnosti . Možda je to i dobro …..možda se sada OMF trgnu i dignu burzu odnosno Crobex na 2500 ili 3000 bodova do kraja godine pa se tako ljudi ipak odluče ostati i istima ….

Pretpostavljam da već znaš da i loša vijest može biti dobra…..
[/quote]

Svaka čast, stotka od mene. Uspiješ i u najvećem crnilu naći svjetlost na kraju tunela, što je još i najbolje, scenarij nije nemoguć.

[/quote]

Moja mirovina je u ATPL.Dok god gospari Jerković,Lonza,Uskoković i Vladović imaju onoliko udjela u firmi (15,22),nema straha za budućnost.Više vjerujem njima,nego fond menađerima.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

13.02 BOOMERANG
Ship Name BOOMERANG DWT 76,390 Built 2004 Flag MTA Draft 14 TCT 76,390 04 17-19/2 USD 15,500 DAILY VIA W.AUSSIE CNR

13.02 KAVO SAPPHIRE
Ship Name KAVO SAPPHIRE DWT 75,574 Built 1999 Flag GRC Draft 13,9970 TCT 75,574 99 10-20/3 USD 19,500 DAILY +USD 400000 BB RELET CARGILL

13.02 LEONARDO LEMBO
Ship Name LEONARDO LEMBO DWT 75,473Built 1996 Flag ITL Draft 14,3320 TCT 75,473 96 16-20/2 USD 18,250 DAILY + USD 450000 BB CNR

13.02 RUBY CREST
Ship Name RUBY CREST DWT 73,330 Built 1997 Flag PAN Draft 13,7650 TCT 73,330 97 17-19/2 USD 19,000 DAILY VIA USG ADM

13.02 ALPHA EFFORT
Ship Name ALPHA EFFORT DWT 72,844 Built 1999 Flag GRC Draft 13,8960 TCT 72,844 99 11/2 USD 20,000 DAILY VIA JORF LASFAR NOBLECHART

Ovo se čini puno bolje od 3.000 USD DAILY. [lol]

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

Potpisani ugovori za ona dva tankera:http://www.zse.hr/default.aspx?id=24054

who dares, wins

Dobro je dok su oni "gospari Jerković,Lonza,Uskoković i Vladović" jer mnogi drugi su već završavali u rubrikama poput "Bisr Dana"
evo najnovijeg Bisera u nizu Bisera, pa ti kupuj IGH

"Cijena dionica nija važna za one koji ih ne misle prodavati."
Jure Radić, predsjednik Uprave IGH, govoreći o financijskoj krizi

From Lloyds List [sealed]

Supramax and handymax rates in the frame for a fall

petak 13 veljace 2009

THE end of a capesize-driven rates rally for bulk carriers is expected to soon trickle down to supramax and handymax vessels, writes Michelle Wiese Bockmann.

Sentiment has turned in the paper market, with freight derivatives brokers reporting a 28% fall in the value of second quarter supramax contracts over the last four days.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

povratak otpisanih

Kupnja Cijena
728 750,00
netko se raspištoljio!

SLAVONAC (malo san maka)

Top bid
CIJENA KOLIČINA
752,11 20
750,03 29
750,00 728
744,00 80
741,00 70
740,00 200
739,00 104
738,05 20
738,03 47
738,00 70

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

k/p 4700/950

k/p 4700/9500

k/p 4700/9500

možda umjesto američkih treba obavijestit australske surfere. Dani velikih valova traju i traju, fašnik samo što nije

New Report

Close