ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.06.2024. u 02:21
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
53,00
16.589
313
53,00
53,20
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.




ako ovo nije dno , onda je blizu

takvih postova je bilo kad je Crobex bio na 4200 bodova….
[/quote]
Točno,ali sada je dosta bliže.
[/quote]

u to nema sumnje da smo bliže nuli danas nego jučer. Svakim danom čitamo na raznim portalima
da smo dno dotaknuli pa dan dva kasnije Crobex padne za 200 bodova… Neka mi samo jedan od vas
pronađe post zadnjih 3 mjeseca gdje je netko nagađao da će AP doći do 700kn…

p.s. sad ti meni kaži kad di je dno ?

na 4300 sve prodajem...

651,00..to bi definitivno moglo biti dno..evo ja sam danas po treći put nadokupio atpl..nadam se da više neće biti potrebe za dokupom…npr.da se sa ove razine vrati na ath,to bi bila zarada od cca 700%,pa i da se čeka na to 5 godina,isplati se…

Na nuli,ali pitanje je hoćemo li ga dotaknuti.
Pitanje bih postavio radije,hoće li ATPL prije do 1500kn ili do 500kn?Ko voli,neka se misli.

ispod 1600 nejde to ti je ziher a ja mislim da nece ni 1800 proc. To sve mislim na crobex, sory za off topic

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

to jest ja bum sad malo shortal sutra a za stalno ualzim kad bu crobex 1800, a ona kolko bude bude, nebitno

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Ja mislim da su se stekli uvjeti za pocetak shoppinga. Da danas nisam bio sluzbeno odsutan zasigurno bi poceo. Jos to moze doli. Slazem se alo koliko. Izgubimo li sutra 10% to je 70 kunica ili na JDPL 16. Beznacajno prema dosadasnjim padovima. I tako nekoliko dana. I svaki dan je 10% sve manje. Na kraju spusili smo eventualno 100-200 kuna po dionici. Krene li kojim cudom up to se vraca u prva 3 sata trgovanja. Naravno da sam uracunao u 3 sata i blokadu. [smiley]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Ja mislim da su se stekli uvjeti za pocetak shoppinga. Da danas nisam bio sluzbeno odsutan zasigurno bi poceo. Jos to moze doli. Slazem se alo koliko. Izgubimo li sutra 10% to je 70 kunica ili na JDPL 16. Beznacajno prema dosadasnjim padovima. I tako nekoliko dana. I svaki dan je 10% sve manje. Na kraju spusili smo eventualno 100-200 kuna po dionici. Krene li kojim cudom up to se vraca u prva 3 sata trgovanja. Naravno da sam uracunao u 3 sata i blokadu. [smiley]

Definitivno si na pravom putu …. [lol] , ali neznam kako da ga prihvatim kao drukanje ili ne …. biti ili ne biti …. ne bitno ali činjenice su dole navedene ….. pa ko voli ima uvijek 2 izbora.

Ha, još je ovaj forum mila majka kakve se sve gluposti mogu pročitati na drugim forumima.

Evo bisera:

Jedan kaže da se BDI neće oporaviti još 6 godina

– iako nas povijest uči da se takvo što nije dogodilo, bar ne u modernom dobu brodarstva od kako se mjeri BDI, u zadnje 33 godine;
– na oporavak s ovih razina se nikad nije moralo čekati duže od 1 godine, što je također bila rijetkost, osim početne 1985 – i to čak 2 godine;
– za nešto slično je potrebno da uzastopno dvije godine pada volumen prometa commoditiesima putem brodova (što se zadnji put dogodilo 1983.g), a istodobno da im padne i cijena

Drugi kategorički pobija da postoji t/c na 10 godina. Kao, tko je lud da ugovara brodove na tako dug vremenski period kad ne zna šta će se događati za 10 godina.

(???!, ne ovo stvarno neću komentirati)

Jedan se osjeća prevarenim jer je pročitao da su se vozarine trebale održati na visokim razinama do 2010.g., a vidi sad ovo što se događa. I da, misli da s ovim završava superciklus.

– očito samo gleda šta se piše u novinama, a ne šta se zaista događa na tržištu
– da, brodarski superciklus bi trebao završiti puno kasnije, tek iza 2015-2020.g., ako i tada, jer dok god raste GDP Indije i Kine i dok god se ove najmnogoljudnije zemlje ne razviju nema kraja superciklusa
– superciklus nije rast BDI-a s 3000 na 10000 pa pad na 1000, superciklus je povijesni događaj, koji se događa duži niz godina, a ima pojavnost jednom ili možda dva puta u stoljeću (uglavnom se odnosi na velike prekretnice u ekonomskim ekspanzijama)
– superciklus je počeo tek 2001., i ako sada završi, onda i nije baš nešto super ni za Kinu, ni za rudare, ni za koga

Jedan je uvjeren da će se svi dobri ugovori (koji su još nekim sretnicima ostali) raskinuti bez ikakvih penala, jer se u protivnom može zaboraviti buduća suradnja

– to je otprilike kao da ja kažem stambenoj štedionici da im više neću uplaćivati dogovorenu svotu novca, da mi vrate moje uložene pare bez ikakve odštete i penala, i još da im zaprijetim da neću ubuduće poslovati s njima ako mi to ne naprave
[lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol]

Bože pa stvarno se nakotilo budala, nije ni čudo da se sada dionica prodaje po 700kn i što je mnogima i dalje skupa. Sada sam se uvjerio da neki nemaju blage veze ne s ovim tržištem, nego ni s ulaganjem. A špekulanata umjesto da je sve manje, ispada, ima ih sve više, i sve su veći diletanti. Ma hajde da netko kaže dvije suvisle zašto baš u određenom trenutku treba kupiti ili prodati, još bi i mogao reći da je naveo stvarne bitne razloge, ali ovo gore…
mozak [bye] [bye]

Nije druk. Kad sam pisao post DRYS je bio oko 8-9% u minusu a sad je cca 3%. Mozda sam bio malo vidovit. Cinjenica je da smo toliko doli da dalnji pad izrazen u postotcima moze biti grd za vidjeti a u novcu je sica. To je poanta mog posta.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

U ovim danima bolje je biti ziv nego mrtav [lol]

LEAVE THE WORLD BEHINED


651,00..to bi definitivno moglo biti dno..evo ja sam danas po treći put nadokupio atpl..nadam se da više neće biti potrebe za dokupom…npr.da se sa ove razine vrati na ath,to bi bila zarada od cca 700%,pa i da se čeka na to 5 godina,isplati se…

Pardon 600%, no dobo si učinio, pametno razmišljaš, nema žurbe, doći ćeš na svoje već početkom 2011, što se ath tiče naravno. Kupuje se nemilice, neće ova rasprodaja dugo, još malo i nestalo. [tongue]
Kad smo već kod brodara i JDPL je već jako interesantan za kupnju, osobna preporuka strong buy.


U ovim danima bolje je biti ziv nego mrtav [lol]

Kolega parafrazirate moj avatar. [angry]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close