ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


pocnite polako kupovati kroz koji dan kad ode ispod 2700 i skupljajte ovu dionicu, to vam je u nekih 6 mjeseci sigurnih 25 %, uz napomenu da bi dividenda mogla iznenaditi i najoptimisticnije.

Ta tvoja napomena da bi dividenda mogla iznenaditi je onako iz rukava ili ti znaš
nešto više od nas i tvrdiš da je gospodin Vlaho Lonza rekao neistinu?



pocnite polako kupovati kroz koji dan kad ode ispod 2700 i skupljajte ovu dionicu, to vam je u nekih 6 mjeseci sigurnih 25 %, uz napomenu da bi dividenda mogla iznenaditi i najoptimisticnije.

Ta tvoja napomena da bi dividenda mogla iznenaditi je onako iz rukava ili ti znaš
nešto više od nas i tvrdiš da je gospodin Vlaho Lonza rekao neistinu?
[/quote]
za sljedecu godinu govorim

JESTE LI ZNALI? (kutak za fond managere)
Da je 31.12.2007 bilo ukupno 404 novogradnje od ukupno 10,4 mil DWT koje su trebale biti predane u 2007 a prenesene su u 2008. Od toga broja, kasnjenja su sljedeca:
Do 1 mjesec – 62
Od 2 do 7 mjeseci – 197 !!
Vise od 7 mjeseci – 145 !!!!!!!!!!!!!
40% u Kini, 16% u Koreji, 13% u Japanu … (ovo za Koreju i Japan je zbilja iznenadjujuce!) [thumbsup]

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd


JESTE LI ZNALI? (kutak za fond managere)
Da je 31.12.2007 bilo ukupno 404 novogradnje od ukupno 10,4 mil DWT koje su trebale biti predane u 2007 a prenesene su u 2008. Od toga broja, kasnjenja su sljedeca:
Do 1 mjesec – 62
Od 2 do 7 mjeseci – 197 !!
Vise od 7 mjeseci – 145 !!!!!!!!!!!!!
40% u Kini, 16% u Koreji, 13% u Japanu … (ovo za Koreju i Japan je zbilja iznenadjujuce!) [thumbsup]

Kako iznenađujuće : zar se 10 mjeseci kašnjenja Kineza i 20 mjeseci kašnjenja (prvog) Vijetnamca lijepo ne uklapa u tu sliku ?
Ukralo nam 70-ak mil USD prihoda , ali brodovi su bar ipak na vidiku…..puno drugih brodara nema tu sreću…neću spomenuti jednog našeg , ali državni je i ima povez na lijevom oku…..



JESTE LI ZNALI? (kutak za fond managere)
Da je 31.12.2007 bilo ukupno 404 novogradnje od ukupno 10,4 mil DWT koje su trebale biti predane u 2007 a prenesene su u 2008. Od toga broja, kasnjenja su sljedeca:
Do 1 mjesec – 62
Od 2 do 7 mjeseci – 197 !!
Vise od 7 mjeseci – 145 !!!!!!!!!!!!!
40% u Kini, 16% u Koreji, 13% u Japanu … (ovo za Koreju i Japan je zbilja iznenadjujuce!) [thumbsup]

Kako iznenađujuće : zar se 10 mjeseci kašnjenja Kineza i 20 mjeseci kašnjenja (prvog) Vijetnamca lijepo ne uklapa u tu sliku ?
Ukralo nam 70-ak mil USD prihoda , ali brodovi su bar ipak na vidiku…..puno drugih brodara nema tu sreću…neću spomenuti jednog našeg , ali državni je i ima povez na lijevom oku…..

[/quote]
od koreanaca, a pogotovo od japanaca ocekujem puno bolji management zato mi nije jasno kako su ovako zasr.li

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd


od koreanaca, a pogotovo od japanaca ocekujem puno bolji management zato mi nije jasno kako su ovako zasr.li


@Jozo

Korejancima ne pakovati ! Predali Libertas i Imperial (sunca moja) prije roka !!!


@Kamenac

Zaboravio dodati vjesticu koja bi – uz BDI – mogla debelo srušiti našu miljenicu:
…..Zaposlenici T-Hrvatskog Telekoma do 16. lipnja mogu predavati ponude za kupnju dionica T-HT-a pod posebnim uvjetima. Pravo na upis dionica ima oko 55.000 bivših i sadašnjih zaposlenika.
Moći će predati ponude za kupnju neograničenog broja dionica. Jamči im se kupnja najmanje 135 dionica……
[/quote]

55.000 x 135 = 7,425,000 x 200 (cca) = 1,5 milijarda kunića , koji će se u roku od par tjedana morati odnekud izvaditi.
Dio i iz dionica – onih likvidnih – i fondova.

@špancir

ide 5,7 mil dionica, a ne 7,4 u prodaju. ovo bi moglo imati daleko veći efekt nego braniteljski fond o kojem su svi trubili. valjda su neki već pripremili dio keša. ja sam za sada 50% ali još važem što prodati…prognoze su da će se oko 20.000 ljudi javiti, vjerujem da je dobar dio iscrpljen ovim padovima zadnjih pola godine. sorry na OT.

BTW jeli zna tko dali je prva brodogradnja zaključila ugovor. još samo mjesec i sitno do isporuke…

Prodaja dionica HT-a zaposlenicima neće imati bitan utjecaj na tok novca , samo pishološki. Vidi INU.
Ispričavam se na upadu u krivu temu, no da ne ostanem dužan želim reći da sam ranije rasprodao svu ATPL kao što sam i pisao.Za razliku od neke kvazi elite koja onda šuti. No naviko sam već na to pa onda i ja prodajem , samo za razliku od njih to i napišem.
Danas kupio komadić.

Scio me nihil scire

tj. …više komada…koji će onda postati zgodan komad…. [kiss]

Scio me nihil scire


Prodaja dionica HT-a zaposlenicima neće imati bitan utjecaj na tok novca , samo pishološki. Vidi INU.
Ispričavam se na upadu u krivu temu, no da ne ostanem dužan želim reći da sam ranije rasprodao svu ATPL kao što sam i pisao.Za razliku od neke kvazi elite koja onda šuti. No naviko sam već na to pa onda i ja prodajem , samo za razliku od njih to i napišem.
Danas kupio komadić.

5,7 milja dionica ide sadašnjim i bivšim djelatnicima, isto toliko otišlo je u fond branitelja,
kako će to pomoći onima koji su ga kupovali po 3xx, bojim se nikako
offtopic
[sad]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

da mi niste ne informirani.

Pmx: Better bid…q3 71 +4k q34 70500 +4k cal09 58k +2k

Capes: Supported post index…q3 155500 +6500 q34 155k +5500
cal09 119k +3k

SAM PROTIV SVIH

bdi je u kratkorocnoj korekciji, ali do olimpijade ste mirni, tada bi o mojim saznanjima moglo doci do ozbiljknijeg pada bdi a i sugeriram da prije toga skratite pozicije na plovidbama, nakon olimpijade bi sve trebalo biti ok do 10 mjeseca, i mislim da je ljetna stanka dobra prilika za ulaz u atpl po mojoj procjeni niskim cijenama!

New Report

Close