ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Samo ne znam otkud im 4,44%.

Zadnji put kad sam gledao bilo je 2,46%.


Da! Upravu ste, usljed pripajanja drustava doslo je di izdavanja novih dionica pa sad imaju toliko unjesto 4.44! Svakako jako puno s obzirom kako oni posluju! Pozdrav

Prošle godine su poslovni prihodi, za treće tromjesečje rasli za 16%, (18,8 mil na 21,9), međutim ove godine očekujem još veći rast, bilo je malo kiše, a puno lijepih dana, digli su cijene, a i ova godina je rekordna u turističkom pogledu, tako da se može očekivat, odokativno-intuicijsko-računalnom metodom, malo više od 26 mil. kuna poslovnih prihoda za 3 Q. Turisti su prezadovoljni Dubrovnikom, a nekad kad su kruzeri, čeka se i više od 45 minuta u redu za žičaru.


Prošle godine su poslovni prihodi, za treće tromjesečje rasli za 16%, (18,8 mil na 21,9), međutim ove godine očekujem još veći rast, bilo je malo kiše, a puno lijepih dana, digli su cijene, a i ova godina je rekordna u turističkom pogledu, tako da se može očekivat, odokativno-intuicijsko-računalnom metodom, malo više od 26 mil. kuna poslovnih prihoda za 3 Q. Turisti su prezadovoljni Dubrovnikom, a nekad kad su kruzeri, čeka se i više od 45 minuta u redu za žičaru.

U trecem kvartalu ce se isto tako osjetiti povecanje kapaciteta zicare.Misljenja sam da nas sljedece godine ocekuje najvece podizanje cijene prijevozne karte koje smo do sada imali.

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

Ask 499komada do 200kn ,bit ce napeto!

Uskoro ce sezona u Dubrovniku (u pravom smislu) trajati 12 mjeseci!

http://www.novilist.hr/Scena/Film/U-Dubrovniku-ce-se-snimati-Robin-Hood-Origins-u-produkciji-Leonarda-DiCapria

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

Mislim da je trentna cjena smjesna! Ovo je zlatna koka za koju ce se tek pocet “hvatat” malo jaci!
Pozdrav

pb – 2,28 , a vama cijena smiješna, pa koliko bi onda cijena trebala iznositi da se uozbilji – 200, 250 ili 300 kn

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


pb – 2,28 , a vama cijena smiješna, pa koliko bi onda cijena trebala iznositi da se uozbilji – 200, 250 ili 300 kn

A koga briga koliko je P/B?
Ono što je bitno je P/E (i njegov potencijal rasta), profitna marža i zaduženost.
Mene kao dioničara apsolutno ne zanima vrijede li kabine, žice, motori i zgrade od žičare 100 ili 200 milijuna kuna (i shodno tome, ima li ona veći ili manji P/B), nego koliko se njima može uprihoditi.

slažem se, zarada je bitnija, ali i pb ima svoju težinu. nije bez vraga taj pokazatelj, inače ga ne bi koristili.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


slažem se, zarada je bitnija, ali i pb ima svoju težinu. nije bez vraga taj pokazatelj, inače ga ne bi koristili.

Ne možete ga svuda koristiti jednako, negdje ni p/b 10 ili više ne mora biti puno.



slažem se, zarada je bitnija, ali i pb ima svoju težinu. nije bez vraga taj pokazatelj, inače ga ne bi koristili.

Ne možete ga svuda koristiti jednako, negdje ni p/b 10 ili više ne mora biti puno.
[/quote]

može li malo konkretnije, kolega? neki primjer možda?




slažem se, zarada je bitnija, ali i pb ima svoju težinu. nije bez vraga taj pokazatelj, inače ga ne bi koristili.

Ne možete ga svuda koristiti jednako, negdje ni p/b 10 ili više ne mora biti puno.
[/quote]

može li malo konkretnije, kolega? neki primjer možda?
[/quote]

Facebook se npr. trguje na preko 7 p/b?
Neka npr. konzultantska firma moze imati vrlo malo imovine, a stvarati veliku dobit.
Poduzeca mogu imati potpuno amortiziranu materijalnu imovinu (npr. mislim da je tako sa kotkom) pa da im je zbog toga p/b velik.

New Report

Close