ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Prije godinu dana da je netko rekao da ce zatvorit zicaru ove godine rekao bi isto to nije u interesu da se zatvori dogovorit ce se tako da kolike su vjerovatnosti da ostane nesto duze zatvorena prije godinu dana bi se reklo nikakve iz danasnje pozicije bi se reklo ipak da ima odredjene vjerovatnosti tako da nista nije za odbacit i sve treba uzest u obzir.

Ovo je potpuno pogrešno, ovakvo natezanje i privremeno zatvaranje žičare je uvijek bila lako moguća stvar.
Debelo pretjeruješ oko toga kakav značaj to ima za vrijednost dionice.
Da žičara ostane zatvorena CIJELU GODINU, to bi imalo efekt od oko 7.5 kuna propuštene dobiti po dionici.
Dakle, vi ovdje paničarite zbog moguće propuštene dobiti od sedam kuna (i to ako ostane zatvorena cijelu godinu, što je malo vjerojatno), a kad cijena na burzi ode dolje 10-20-30 kuna bez ikakvog razloga i dionica postane puno povoljnija — nikom ništa.

Ako niste primijetili, dionica je dugo vrijeme bila na oko 170-175 kuna. Sad je na 155. To znači da su 2 ili 2.5 godine nerada žičare već anulirane kroz pad cijene!

Kako god tko odlučio, nek mu je sa srećom.
Ja imam svoj stil ulaganja i niti jednom nisam ulagao u nešto što mi je donijelo visok prinos, a da nije bilo rizika.
Nema bez rizika prave zarade !
Ne kažem da nisam popušio, jesam, i to nemalo, ali sam puno više zaradio riskirajući.
Pri tome nisam riskirao pa ulagao u npr. Uljanik koji je već bio sigurni leš, nego sam se trudio procijeniti da li firma ima dobru ili barem prihvatljivu budućnost.
Ulagao sam u firme za koje su svi pisali da im je poslovanje u problemima i da će i dalje padati ili u trenutku kada su im cijene bile svaki dan sve niže, pa i u ATLN po 68 kn, u ADPL po 100 kn, HMST po 280 kn, OPTE po 1,69, KORF, RIVP itd.
Pogoditi dno je u takvim slučajevima nemoguća misjia i za to treba imati i puno iskustva i puno sreće.
Najveći zaheb sam imao sa tzv. sigurnim dionicama, “zicerima” kao što su HT ili ATPL prije 10-12 godina i na Vupiku i Belju za koje nitko nije mogao znati što se iza brda valja, a poslovanje nije bilo tako loše, ali dobro, svaka škola košta.

@Status Quo
Što se tebe tiče, mislim da ne govoriš istinu, jer da nemaš ineters za dionicu ne bi na ovoj temi ništa pisao. Sam si sebi dodjelio status promatrača. a zapravo čekaš da cijena okine prema dolje, ali nikako da okine, a izgleda da niti neće jer bih i ja rado dokupio niže.
Međutim, TOP10 sugerira da ipak netko marljivo dokupljuje, a nitko iz TOP 10 ne prodaje.
Izgleda da su dionice ove tvrtke zaključane u sefovima zbilja čvrstih dioničara.

PS
I nije “uzest” nego “uzeti”. Kad se već trudiš fino književno pisati, ne padaj na takvim izrazima porijekom iz pripizdine.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

bravo Jubito,,, super kazano, i ja vjerujem da u ovoj dionici nema “burek” ekipe,,,
ujedno malo je dionica na zse sa ovakvim pokazateljem zaduženosti ;;
Pokazatelji zaduženosti
Dug/kapital
1/2019 0,83%
31,12,2018, 0,98%
31,12,2017, 1,63%

Sun Tzu – [b]Umijeće Ratovanja[/b] & George S. Clason - [b]Najbogatiji čovjek u Babilonu[/b] vrijedi pročitati


osobno nigdje ne iznosim mišljenje , a naročito NE ako nemam i ne planiram investirati u dionicu.
Moje mišljenje je da žičara nije ledo, tj da se ne topi na suncu,,,

Koji je onda smisao foruma ako ce komentirat samo oni koji imaju dionicu poanta je cut misljenja za i protiv jer ako komentiraju samo oni koji imaju dionicu normalno da ces onda cut samo pozitivnu stranu price, a to nikako nije dobro za objektivnost.


@Status Quo
Što se tebe tiče, mislim da ne govoriš istinu, jer da nemaš ineters za dionicu ne bi na ovoj temi ništa pisao. Sam si sebi dodjelio status promatrača. a zapravo čekaš da cijena okine prema dolje, ali nikako da okine, a izgleda da niti neće jer bih i ja rado dokupio niže.
Međutim, TOP10 sugerira da ipak netko marljivo dokupljuje, a nitko iz TOP 10 ne prodaje.
Izgleda da su dionice ove tvrtke zaključane u sefovima zbilja čvrstih dioničara.

Neman i da zelim neman ni kune viska za neko kupovanje jer sve je vec kupljeno sta sam mislio, a nisam bas kratkorocni ulagac da ce se visak love i oslobodit tako brzo zato sam i napisao da ove godine sigurno ne mislim (sta ne znaci da mislim sljedece jer ove ne mislim), s druge strane po ovoj cijeni ne bi sigurno kupovao sa sadasnjim stanjem dok se ne zna koliko ce bit zatvorena, uostalom nisam je ni kupovao po 170-180kn i kad je sve radilo zbog cega bih kupovao po 150kn nesto sta ne radi nema neke logike jel da……….trudim se napisat uredno da se shvati sta se pise uvijek ce bit gresaka sad da sve do te mjere provjeravam nema smisla, a sad ipak sam iz dalmacije da ce pisanje vuc na tu stranu uostalom zasto i ne bi.

Ignore : renči

https://www.dubrovnikpress.hr/impressum/item/34693-pretovarna-zona-na-plo%C4%8Dama-mogla-bi-seliti-pod-zemlju.html

Opet se spominje projekt Centar iza grada!

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

Franković u proračun uvrštava 30 milijuna kuna prihoda od koncesije za žičaru

Sve smo bliže koncesiji od 15%!

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

Upravo je bilo na dnevniku RTL-a: koncesija 15% + 26 milijuna kuna na ime dugova za koncesiju će platiti.
Ako je to stvarno dogovoreno, to je prihvatljivo.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Ma ne prihvatljivo. To je ekstra. Još pitanje na koliki je period koncesija?

ja bi se cijenjkao još bar na 10%. ko ga hebe nije nam o glavu, a franković neka gleda gdje će na slijedeće izbore.

who dares, wins


ja bi se cijenjkao još bar na 10%. ko ga hebe nije nam o glavu, a franković neka gleda gdje će na slijedeće izbore.

Bit će dobro ako u Gradu prihvate 15%, da ne bi opet tražili više, jer niti to još nije sigurno!

TV prilog (treba pričekati da se odvrte reklame):
https://vijesti.rtl.hr/video/vijesti/329399/razocarani-turisti-hoce-li-se-uskoro-otvoriti-dubrovacka-zicara-rjesenje-je-na-pomolu/

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Ako ne bude političkih igara opet. 15% nakon svega je ok

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table


Upravo je bilo na dnevniku RTL-a: koncesija 15% + 26 milijuna kuna na ime dugova za koncesiju će platiti.
Ako je to stvarno dogovoreno, to je prihvatljivo.

Al si zaboravio napomenuti s ciljem korektnog i vjerodostojnog informiranja, da su državi već platili, pretpostavljam 19 milijuna kuna jer se u reportaži spominje paket dugova u iznosu od 45 milijuna kuna. Time se raščišćavaju samo prethodna potraživanja (država + grad).

Ova fina dubrovačka gospođa je sjajno odgovorila i komentirala sto je posao turističkih vodiča.

Meni je zanimljivo da iz ATLN uvijek komuniciraju preko priopćenja i nikada njihova odgovorna osoba ne staje pred kamere. Prilično neuobičajeno.

Cijela prošlogodišnja dobit će otići parazitima. Ali nema više repova, za visinu koncesije smo poskupjeli kartu i idemo dalje punim plućima u nove sezone i nove projekte bez neizvjesnosti. Samo da ovo prodje i idemo jako gore

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Pa neto dobit je lani iznosila nešto manje od 32 milijuna kuna, a preklani 23,1 milijuna kuna. Dakle, otišle su ili će otići skoro pa dvije godišnje dobiti.

Za neke vrijednosno preciznije sudove i zaključke ja bih ipak pričekao sluzbeno priopcenje Excelse o sklapanju vansudske nagodbe s gradom i troškovima svih naknada prema državi i gradu. Milim da se oni ipak dulje vrijeme neće baviti poslovima vezanim uz “ispaljivanje raketa i svemirskim programom”.

Zaboravili ste dodati i ogroman oportunitetni trošak ne kupovine UTD Raguse odnosno nekretnina, i to kakvih nekretnina!

Dodatno, oportunitetni trošak Centra iza grada, projekta koji se godinama ne pokreće!

New Report

Close