ARNT (Arenaturist d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ARNT (Arenaturist d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.seebiz.eu/arena-hospitality-group-otkazala-predstavljanje-ponude-dionica/ar-156069/
Molim nekoga da ovo pojasni čemu ova odgoda ?

http://zse.hr/default.aspx?id=77273
PPHE sudjeluje, samo ne znamo po kojoj cijeni


http://www.seebiz.eu/arena-hospitality-group-otkazala-predstavljanje-ponude-dionica/ar-156069/
Molim nekoga da ovo pojasni čemu ova odgoda ?

Pa nazovi sutra aranžera izdanja odnosno Zagrebačku banku pa ih pitaj!

Koliko ja vidim članak je povučen.

Volio bih nekog da me uvjeri zasto je ovo opjevana dionica i po nekima najbolja za ulaganje u turizmu… Znamo vec zbog koga..
Evo upravo sada gledam FI za prvi kvartal i nevjerujem svojim ocima…
Jesam li ja stvarno slijep…..
Molim nekog da mi objasni…
Uz duzne isprike… Ovo je napuhanije cak i od IGH

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE

Sto vam je toliko katastrofalno u izvjestaju za Q1? Osim zaduzenosti ali kada prode dokap, vec u iducem izvjestaju ni toga vise nema..

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Arena Hospitality Group u ‘lovu’ na milijardu kuna

Nije otkazana prezentacija, mogao se prijenos na webu pratiti. Stavio je netko na blogu sažetak koliko vidim.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

ne vidim zašto bih kupovao ARNT po EV/EBITDA 20, kad mogu kupiti Park Plazu po 8 EV/EBITDA

http://hardmanandco.com/docs/default-source/company-docs/pphe-documents/pphe-interims-september-2016.pdf

svaka pohvala za value ovdje i daliboru na drugim temama za doprinos, ali…. činjenica jest da je ova kompanija i način kojim će se upravljati njome, novost na našem tržištu. ima tu jako puno nepoznanica i neznanja, ali od njih ne treba bježati. samo ih nije baš jednostavno ni poloviti jer se radi o projekcijama projekcija na duži rok gdje i mala promjena nekog inputa ima za posljedicu bitno drugačiji konačni rezultat. a riječ dugoročno je postala vrlo nezgodna u ova turbulentna vremena.prošla su buffetovska vremena dugogodišnjih ciklusa, svaki slijedeći ciklus je sve kraći i kraći. platiti sada 20 ev/ebitda nešto što će biti dosegnuto za nekoliko g., ako će biti….. ne znam, ja ću sačekati razvoj situacije jer kompanija fakat ima potencijala.
p.s. pošto sam spomenuo i dalibora. lrh i lrhc mi trenutno izgledaju puno logičniji izbor.


svaka pohvala za value ovdje i daliboru na drugim temama za doprinos, ali…. činjenica jest da je ova kompanija i način kojim će se upravljati njome, novost na našem tržištu. ima tu jako puno nepoznanica i neznanja, ali od njih ne treba bježati. samo ih nije baš jednostavno ni poloviti jer se radi o projekcijama projekcija na duži rok gdje i mala promjena nekog inputa ima za posljedicu bitno drugačiji konačni rezultat. a riječ dugoročno je postala vrlo nezgodna u ova turbulentna vremena.prošla su buffetovska vremena dugogodišnjih ciklusa, svaki slijedeći ciklus je sve kraći i kraći. platiti sada 20 ev/ebitda nešto što će biti dosegnuto za nekoliko g., ako će biti….. ne znam, ja ću sačekati razvoj situacije jer kompanija fakat ima potencijala.
p.s. pošto sam spomenuo i dalibora. lrh i lrhc mi trenutno izgledaju puno logičniji izbor.

S boldanim dijelom bi se složio i zato ne znam da li ću i pisati dalje kada ispada da samo drukam jer 90 posto ljudi ne vidi dalje od prihoda, dobit i jednog kvartala. A nitko od kritičara osim @What nije ponudio ništa konkretno u smislu brojki. Direktni PPHE nosi neznatno manji rizik, a znatno manji potencijal jer ARNT je najpropulzivniji dio te priče a PPHE će pasti na 50%

EV/EBITDA sam za sebe ne govori puno, pogotovo ne ovdje. Prvi razlog je da ovdje ne ide nikakvo preuzimanje a drugo je da je firma trenutno napucana dugom kojeg barem 40% ne bi ni bilo da se ne ide u dokap.

Uzmite 2-3 scenarija dokapa pa gledajte onda bilancu, EV/EBITDA i ostalo. ARNT je sada gdje je RIVP bio prije 4-5 godina. A znamo kako je tamo priča išla…

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

sve to stoji kolega, a i napisao sam da arnt fakat ima potencijala.ali, mene muči nešto drugo. da li sada platiti “nepoznatu” cijenu ili pričekati neko vrijeme. sam veliš 4-5 g., što je iz današnje perspektive poprilično vremena. da se ne ponavljam….. drugi dio neboldanog citata.
pa čak i valamar, mada mi se njegovo kupovanje ovog posljednjeg (za sada samo interes) ne sviđa nešto naročito.

Setac, mislim da radis metodolosku gresku i to veliku -. uzeo si u obzir dug koji je uzet da bi se kupili hoteli u Njemackoj, a nisi uzeo u obzir EBITDA koji ti hoteli nose – 19 mil.kn. konkretno u 2016, prije toga 28 mil.kn. Takodjer preuzimanjem Sugarhilla Arena dobiva proftiabilnost njemačkih operacija i dio management feeja koji je prije išao u PPHE.
Kako bi izgledala 2016 godina da je kombinacija nastala početkom 2016 godine je opisano na 371/6 strani prospekta – tablica “Nerevidirani proforma konsolidirani RDiG za 2016” – Dakle na raportiranu EBITDU u 2016 od 132 mil kn treba dodati 19 mil. kn koje predstavljaju najam 2 hotela koje je Arena kupila, 14 mil. kn EBITDA Sugarhill redovnog poslovanja, te 20 mil.kn. koje se odnose na management fee koji se više ne plaća PPHE jer je Arena stekla pravo upravljanja hotelima u Hrvatskoj i Njemačkoj pa ta lova ostaje Areni – dođe se do proforma EBITDE od 185 mil.kn. Kada to ukrižaš s neto dugom i cijenom dionice na tržištu dođeš do EV/EBITDA od 12,5x. Znači da 2017 bude kao 2016 – bez ikakvog rasta, firma se trejda na 12-13x. No ako ugradiš neka očekivanja oko organskog rasta poslovanja u HR (dovoljno je nastaviti trend rasta) i u Njemačkoj (gdje je ključni hotel u Nurnbergu radio pola 2016 godine i bio opterećen troškovima otvaranja) – dođe se do još povoljnije mutliple.
Pogledaj prvi kvartal 2017 – like for like kolonu – operatvini pokazatelji ukazuju na rast – u Hrvatskoj prvi kvartal nije reprezentativan jer je mrtva sezona, u Njemačkoj zbog niže sezonalnosti jeste.
Kada usporediš growth possibility Arene i drugih hotelijera u RH – i modeliraš mogući rast, koliko god konzervativan bio jasno će ti biti zašto je multipla na marketu baš tu gdje je 🙂

@randopph
Mislis da ce ti za 4-5 godina biti sve jasno?
Nece!
Ovo sto se danas planira bit ce realizirano (nadam se), ali ce biti u medjuvremenu novih planova. I uvijek ce se nesto (o)cek(iv)ati.
Pogledaj gde je ARNT bila prije 4-5 godina i sto su dobili oni koji su tad mislili ko ti sad?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Nakon dokapitalizacije odnos Park Plaze i Arenaturista je sljedeći

Tržišna kapitalizacija PPHE 2.9 milijardi kuna , Arena 2,3 milijarde
Prihod PPHE 2.4 milijarde kuna, ARNT 633 milijuna
EBITDA PPHE 814 milijuna kuna, ARNT 185 milijuna.
Jasno je da je Arena jako skupa, odnosno da uz praktično istu vrijednost kompanije PPHE ostvaruje 5 puta veći prihod i dobit.
Nadam se da neće sad krenuti trolovi sa pričama da Arena ima potencijala


Nakon dokapitalizacije odnos Park Plaze i Arenaturista je sljedeći

Pitanje:
ako dokapitalizacija ide po npr. 450kn, zasto bi veliki investitori kupovali po toj cijeni ako ne ocekuju rast na 500,600 ili više? Čemu kupovati takvu dionicu? Dividendi nema , koliko čitam.

New Report

Close