Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

N1, Ratko Bošković: Na uštrb drugih vjerovnika stradavaju dioničari

Ratko Bošković upozorava da na uštrb drugih vjerovnika stradavaju dioničari povezanih drušava u Agrokoru, uključujući i mirovinske fondove. Po njemu, upitno je koliko će sudovima u konačnici biti prihvatljivo da u starim društvima ostanu samo dugovi, podsjećajući da Sloveniji to nije uspjelo s Ljubljanskom bankom.

link: http://hr.n1info.com/a296858/Video/Agrokor-nam-se-ponavlja-u-brodogradnji.html

Vrlo važna pitanja manjinskih dioničara na glavnoj skupštini Tiska

Izglasanom izmjenom dnevnog reda povučena točka 5. kojom se trebala izglasati suglasnost za pristupanje Tiska Roll up-u. Time nije došlo ni do rasprave oko te točke, no manjinski dioničari pripremili su pitanja koja su objavljena na ZSE:

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/L0YC2jTlolRSSgxcewx8dg==.pdf

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Ocekujem veliki zaokret u nagodbi.
Do stecaja nece doci jer tamo svi gube..
Vjerovnici ulaze u sami Agrokor, a kompanijama ostaju samo njihovi dugovi.
Jedino zakonito i vrlo realno.
Cekamo….


Stecaj Agrokora da, Jamnice, Leda, Zvijezde ne. Nezakonita jamstva sud mora odbaciti.

Jamstva nisu knjižena jer se koristita takva računovodstvena politika, koristili su se zasigurno odgovarajući MSFI jer da nisu e za to bi onda reagirala i HANFA, uduge revizora pa na koncu i Porezna uprava.
I ne mogu se korišteni MSFI tek tako promijeniti.
Najbolji dokaz za to je optužnica protiv Todorića – DORH je optužio Todorića za oko 1,5 milijardi kuna lopovluka, ali temeljem promjenjenih MSFI i uz pomoć neke privatne firme kaom savjetnika.
A Županijski sud kada je vidio o čemu se radi zatražio vještačenje i vartio optužnicu na doradu.
Mislim da ne treba posebno spominjati da je optužnica još kod DORH-a a posla na vještačenju zadnjih 10 godina ima za bar godinu dana.
I sada se svi opravdano pitamo – zašto s jedne strane DORH ne radi vještačenje zakonitosti takvog postupanja i rezultata koji onda proizilaze za i protiv optužnice, a od operativnih kompanija se traži da se ad hoc mjenjaju računovodstvene politike?



Jedino relevantno za dioničare je da u slučaju nagodbe neće proći lošije nego da se otvorio stečaj, a stečaj je bio neminovan jer su svi računi bili u blokadi, likvidnost je presušila, a koliko se sjećam neki dobavljači su već i podnijeli zahtjev za otvaranje stečajnog postupka. Kaos koji je vladao u ožujku i početkom travnja i dobavljači koji su u redovima čekali pred Finom sa zadužnicama i mjenicama moglo se smiriti i stabilizirati jedino Lex Agrokorom to i slijepac vidi.

upravo tako, dioničari ovom nagodbom prolaze isto kao i u stečaju, ništa lošije jer bi jamstva teška milijarde kuna i tako očistila svu imovinu tvrtki kćeri – do kosti
[/quote]
Ne bi. Žigovi (brendovi) nisu bili založeni, njih je založio Ramo i to je po meni najveći problem.

Tisak d.d. – odluke Glavne skupštine – http://zse.hr/userdocsimages/novosti/HbF9BgR0iBaBmgcqTqcoYw==.pdf

Tisak d.d. – pitanja dioničara za Glavnu skupštinu održanu 23.04.2018. – http://zse.hr/userdocsimages/novosti/L0YC2jTlolRSSgxcewx8dg==.pdf

..interesantno 😆

Nego šta je sa ekipom iz uprave mirovinskih fondova koji su spržili milione kuna buducih mirovina ne provjeravajuci poslovanje i knjige, kad oni dolaze na red u DORH ? Mislim fine bonuse zarađuju, a kad treba odgovarati za taj posao kojim su pokupili bonuse onda ?


Nezakonita jamstva sud mora odbaciti.

ako su nezakonita – da…ali ova jamstva su i te kako zakonita, a toga ste i vi svjesni jer uprava i NO tih firmi su ovjerili jamstva i nije na banci da provjerava je li to u skladu sa statutom firme ili ne jer su to ovlaštena tijela tih firmi koja firmu predstavljaju prema van


ono što je žalosno kako bi neki jedva čekali da sve propadne i nečija lova izgori,ne razmišljajući da bi burza itekako živnula pozitivnim riješenjem

uopće se ne radi o tome nego što oni koji su zaglavili u todeksu šire takav defetizam i crnilo na ZSE da ozbiljno iritiraju one druge koji nisu u todeksu


uopće se ne radi o tome nego što oni koji su zaglavili u todeksu šire takav defetizam i crnilo na ZSE da ozbiljno iritiraju one druge koji nisu u todeksu

Inače je sve idealno na ZSE ?

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !



ono što je žalosno kako bi neki jedva čekali da sve propadne i nečija lova izgori,ne razmišljajući da bi burza itekako živnula pozitivnim riješenjem

uopće se ne radi o tome nego što oni koji su zaglavili u todeksu šire takav defetizam i crnilo na ZSE da ozbiljno iritiraju one druge koji nisu u todeksu
[/quote]

Zaglaviti u Todexu bi trebalo značiti da je to bila jedina ili dominantna pozicija na ZSE, te da je za tzv Todexovca game over sto se tice ulaganja.

Ako itko siri pozitivu onda su to tzv Todexovci, bas nasuprot ovih koji tvrde gotovo je popusili ste to je 0 bila i bit ce.

Ti bi bio dobar politicar, to ti je klasicna zamjena teza.



Nezakonita jamstva sud mora odbaciti.

ako su nezakonita – da…ali ova jamstva su i te kako zakonita, a toga ste i vi svjesni jer uprava i NO tih firmi su ovjerili jamstva i nije na banci da provjerava je li to u skladu sa statutom firme ili ne jer su to ovlaštena tijela tih firmi koja firmu predstavljaju prema van
[/quote]

Znaci po tebi je normalno da banka meni na moju firmu odobri kredit u vrijednosti 4 do 5 puta vise od stvarne vrijednosti same firme !
Molim podatak , koja banka to daje bez provjere – idem odmah dignuti kredit
Stvarno nemam rijeci



Nezakonita jamstva sud mora odbaciti.

ako su nezakonita – da…ali ova jamstva su i te kako zakonita, a toga ste i vi svjesni jer uprava i NO tih firmi su ovjerili jamstva i nije na banci da provjerava je li to u skladu sa statutom firme ili ne jer su to ovlaštena tijela tih firmi koja firmu predstavljaju prema van
[/quote]

A šta recimo, da ja kao fizička osoba hoću dići kredit i falcificiram zadnje tri isplatne liste plaće i navedem da imam tri puta veću plaću nego što stvarno imam.
Da li će banka reći ok, mi smo krivi, nismo provjeravali autentičnost isplatnih lista ili će mene krivično goniti jer sam falcificirao liste??

New Report

Close