Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Nije samo Todorić idgovoran, nego i kreditori koji se sada prave ludi..ako prođe prođe..a ako sud ovjeri ovakvu nagidbu, još jedan argument da je i država odgovorna.

Kreditori su odgovorni za sto tocno?Sto su "pogubili novce" vjerujuci izvjescima ?
Adris ,Agram ,Franck su isto kreditirali sustav.I oni su krivi? Za sto su krivi,a ostat ce bez velikog novca? Kako je Drzava kriva? Ne razumijem tu logiku???Drzava spasava radnike,tvrtke,privredu od vecih "slomova" i Moodys,sud u Londonu,strani drzavnici,predstavnici EU,pa i vecinom domaca politika ,gotovo svi odaju priznanje drzavi.

Sve prozivate osim Todorica i mozda uprava i Nadzornih odbora ?
Zasto? Meni je jasno zasto! Jer se od njih necete moci naplatiti cak i ako dokazete kriminalne radnje.
Po mom skromnom misljenju,protiv Drzave ,mislim da nemate sanse.Takoder mi nije jasno kako se mislite ovrsiti od "zrcalnih drustava" u Nizozemskoj u formi d.o.o???

[/quote]
Kako je država kriva??
Pa možda tako što se upetljala u poslovanje privatne firme.
A kada je to već učinila, onda bi bilo logično da da sredstva da Agrokor ostane u državnim rukama, a ne da radi u interesu stranih fondova i koje kakvih stranih interesnih skupina.
Šta je sa novcem mirovinskih fondova??
A kao porezni obveznici ništa ne gube. Pa tu priču samo ti možeš progutati i još vas par ovdje.
Ispada da su se samo mali dioničari kockali, a banke koje su davale kredite na osnovu nezakonitih jamstava su radile mudro i proračunato.
Smiješan si, osim ako si netko tko je ovdje po zadatku da zastupa ovu nebuloznu nagodbu i lupa minuse.

citiranja i bezazlenog komentara, koji sluzi tako da se podsjetimo da je tema Agrokor tu i živa, izgleda kao da su se neki pobornici (ili kako to velumno kaze veleuceni ZH apologeti) prepoznali.

Imali ste dans prilike cuti od suca Kolakšića argumente o nezakonitosti Roll upp kredita, vaznosti presude RH pravosudja protiv Todorića i na kraju argumente oodgovornosti drzave, cemu stavljat link, koga zanima pronaci ce i sam.

Pa da se podsjetimo
Dakle, ako netko izgleda ko buda..la, govori ko bu..dala, onda valjda i je budal..a a lezi krevet do onog sto tvrdi da je Napoleon.

Ta tvrdnja je ista kao i tvrdnja da je sve Zakonito, Ustavno i nadasve moralno i žestoko glupo.


Navijajte da ovo ode u stečaj..tamo nema naplate od države

Nema u nijednoj varijanti naplate od drzave,barem ne za dionicare,po meni.
No i do sada ste se inatili i tvrdoglavo radili na vlastitu stetu pa ne sumnjam da cete tako nastaviti.

Drzavni direktor odabran od CK SK, javio se sa molbom za jos 200-300 milijuna EUR-a, a stvarni “vlasnik” ili nalogodavac, onaj tko odlucuje kaze: direktore zahebo si , dosta je, ides u “corku”, razrjesujemo te s mjesta direktora.

Da je to bilo 80-ih licilo bi na neku UDBINU akciju (protiv covjeka tipa Vanja Špiljak ili sl), sad smo u 2018, pa se civilizirano lovimo sudski u Londonu.

Kad nadete Todinih “ukradenih” nekoliko milijardi kuna, mi mali cemo ga rascerupat, ali ako pare ne vrati, rascerupat cemo neku drugu kokos htjela to ona ili ne.


Stecaj Agrokora da, Jamnice, Leda, Zvijezde ne. Nezakonita jamstva sud mora odbaciti.

Slažem se..To i ja mislim, samo kažem idemo tobože u stečaj



Jedino relevantno za dioničare je da u slučaju nagodbe neće proći lošije nego da se otvorio stečaj, a stečaj je bio neminovan jer su svi računi bili u blokadi, likvidnost je presušila, a koliko se sjećam neki dobavljači su već i podnijeli zahtjev za otvaranje stečajnog postupka. Kaos koji je vladao u ožujku i početkom travnja i dobavljači koji su u redovima čekali pred Finom sa zadužnicama i mjenicama moglo se smiriti i stabilizirati jedino Lex Agrokorom to i slijepac vidi.

upravo tako, dioničari ovom nagodbom prolaze isto kao i u stečaju, ništa lošije jer bi jamstva teška milijarde kuna i tako očistila svu imovinu tvrtki kćeri – do kosti
[/quote

Jedino što je dobro kod lexa je što su se podmirili mikro i mali dobavljači pa Vlada kad nagodba ne prođe moze reći da je lex bio uspjeh.
U stečaj ide samo agrokor, ne i Ledo, Zvijezda..
Kolko se ja siječam i sutkinja trgovačkog suda i Kolakušić i profesorica Garašić kažu da se stečaj.vodi nad jednim dužnikom a ne nad xy kompanija..vrijeme nacionalizacije i komunizma je prošlo


Na sudu si ono sto jesi, a ne ono sto ti na odjelu pise.

Dakle, ako netko izgleda ko buda..la, govori ko bu..dala, onda valjda i je budal..a

Vrijedi i za drzavu, ako se ponasala kao vlasnik, djelovala kao vlasnik, onda je vjerojatno je i bila vlasnik Agrokora, neovisno sto Todoric o tome mislio i zato ce drzava odgovarat.


Osim ako te brane Jadranka i Čedo onda si nekaj više


Navijajte da ovo ode u stečaj..tamo nema naplate od države
[/quot

Ja to odavno govorim.nikakve nagodbe,jer to je cista prevara gledajuci sve sudionike u procesu.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Imali ste dans prilike cuti od suca Kolakšića argumente o nezakonitosti Roll upp kredita, vaznosti presude RH pravosudja protiv Todorića i na kraju argumente oodgovornosti drzave, cemu stavljat link, koga zanima pronaci ce i sam.

Imalo je smisla citirati dok su ama baš svi hvalili sve poteze – sada se sve promjenilo!
Svi kritiziraju bez iznimke, propituju…………a to ne valja citirati!

Ići će ovo drugačije nego su neki zamislili,a ono što je žalosno kako bi neki jedva čekali da sve propadne i nečija lova izgori,ne razmišljajući da bi burza itekako živnula pozitivnim riješenjem odnosno poništavanjem ionako nezakonitih jamstava. Ali takav smo narod nažalost,nema tu pomoći.


Drzavni direktor odabran od CK SK, javio se sa molbom za jos 200-300 milijuna EUR-a, a stvarni “vlasnik” ili nalogodavac, onaj tko odlucuje kaze: direktore zahebo si , dosta je, ides u “corku”, razrjesujemo te s mjesta direktora.

Da je to bilo 80-ih licilo bi na neku UDBINU akciju (protiv covjeka tipa Vanja Špiljak ili sl), sad smo u 2018, pa se civilizirano lovimo sudski u Londonu.

Kad nadete Todinih “ukradenih” nekoliko milijardi kuna, mi mali cemo ga rascerupat, ali ako pare ne vrati, rascerupat cemo neku drugu kokos htjela to ona ili ne.


🙂

Status Quo: Roll Over Lay Down


Ići će ovo drugačije nego su neki zamislili,a ono što je žalosno kako bi neki jedva čekali da sve propadne i nečija lova izgori,ne razmišljajući da bi burza itekako živnula pozitivnim riješenjem odnosno poništavanjem ionako nezakonitih jamstava. Ali takav smo narod nažalost,nema tu pomoći.

Burza ce zivnuti kad sjedne pecat na nagodbu jer tada nestaju rezici za novom panikom ako nagodba propadne.
Pozitivno rjesenje bi isto pomoglo, podosta, ali je cinjenica da se sud ne oglasava oko neceg sto je relativno jednostavno, a kljucno.
Neki zlobnik bi zakljucio da su ili dobili direktivu da sute ili ju tek cekaju. :-):-)

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close