Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sloković: Postoje poruke koje će biti važan dokaz

Zena lijepo kaze Todoroc Vam je 6 mjeseci bio u Kulmerovim dvorima i nitko ga nije niti ista pitao niti pozvao na ispitivanje.

Vrhunac cinizma i prevare bi bio da Todoricev skriven “pokraden” novac posluzi tajnom “ortaku” u Nizozemskoj za preuzimanje jednog dijela novog Agrokora, a sve daleko od naših očiju.
Nadam se da to ipak nije ad hoc scenarij ili totalna predstava na razini teatra apsurda.

Za sada su nasli znaci 64 mlijuna eur-a, ajde Todo imas ti toga

Covjek napise



Nezakonita jamstva sud mora odbaciti.

ako su nezakonita – da…ali ova jamstva su i te kako zakonita, a toga ste i vi svjesni jer uprava i NO tih firmi su ovjerili jamstva i nije na banci da provjerava je li to u skladu sa statutom firme ili ne jer su to ovlaštena tijela tih firmi koja firmu predstavljaju prema van
[/quote]

sto je svakom drvetu jasno: nije pisao niti koliko niti koja, nego Nezakonita jamstva i naravno da ih treba odbaciti ako su nezakonita,

A ti dalje kao iskusan odvjetnik ili sudac trvrdiš ova su jamstva i te kako zakonita i toga ste svjesni.
Pa zar svjesni nebi rasprodali dok je bilo vremena.

Daj odi širi pozitivu negdje drugdje ili po nove upute


uopće se ne radi o tome nego što oni koji su zaglavili u todeksu šire takav defetizam i crnilo na ZSE da ozbiljno iritiraju one druge koji nisu u todeksu

Nitko ne širi crnilo, već se situacija opisuje onakvom kakva je. I ja bi volio da je sve super, i da naraste 2-3x, ali to nema šanse da će se dogoditi. Neće ni 10% narasti burza.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/dionicari-tiska-pobunili-se-protiv-vladinih-povjerenika-u-agrokoru-sto-se-dogadja-/1040607.aspx

Da, baš čitam.
Ma super su oni to zamislili, i s jamstvima i sve, ali bi na kraju moglo roknuti na sasvim drugim stvarima, onima koje su bile smatrane sporednima.
Zaista, zašto je Tisak pristupio roll-up kreditu i založio sve što ima elem da bi jamčio ze nkoga tko kad od imovine odbiješ dugove nema ali ama baš ništa? Asistirano samoubojstvo?
Ovdje je tolika petljavina da nisam uopće sigurna da kad bi dioničarima nešto i ponudili da li bi to uopće riješilo stvar. Jer se i dioničari dijele na više kategorija: po firmama, veličini itd.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.



ono što je žalosno kako bi neki jedva čekali da sve propadne i nečija lova izgori,ne razmišljajući da bi burza itekako živnula pozitivnim riješenjem

uopće se ne radi o tome nego što oni koji su zaglavili u todeksu šire takav defetizam i crnilo na ZSE da ozbiljno iritiraju one druge koji nisu u todeksu
[/quote]
Daj navedi primjer jednog todeksovca koji pise na temama koje nisu vezane uz todex!
Vi dolazeite tu i iritirate nas!

Nagodba je postala potpuna lakrdija i ja ne očekujem da će biti sklopljena u verziji koju zagovaraju povjerenik i ostali vjerovnici oko njega, prije svega Knighthead i SBER. Pa mi još uvijek nemamo stalno vjerovničko vijeće, nakon više od godinu dana?! Tu očito postoji potpuni nesklad između stvarnosti i onoga što se plasira u medije. Dakle, nakon više od godine dana nagodba je defacto jednako daleko od realizacije kao što je bila i prvoga dana. Stvar je PR-a da se prikazuje nekakav stalni napredak, a u stvarnosti gotovo nikakav napredak ne postoji.

Prilično je jasno i da je sve manje zainteresiranih za potpis (poslije jučerašnje lakrdije na Tisku) i da predstavnici vjerovnika sve više postavljaju upite prema odvjetnicima i pravnicima glede njihove potencijalne odgovornosti i odgovornosti društava osoba i kapitala koje oni zastupaju, ako ovako zamišljena nagodba bude izglasana i provedena u djelo.

noviulagac
Tu ste u pravu, nažalost, iz sasvim prozaičnog razloga.
Naime, nije ostatak burze taj koji za.ebao todex, već je todex za.ebao ostatak burze.
I ostatak burze sad gleda i navija da se to što prije raspetlja.
Što prije na bilo koji način. Ako bude dobro za dioničare onda ok, ali neka je u roku.
A nikako da se dioničarsko istjerivanje pravde rastegne unedogled, rezultira produljenjem Lexa i opće agonije. Naprosto, svi smo se više nego dovoljno ispatili u ovom ćumezu toliko vremena, bezrazložno, nismo špekulirali u todexu, i naprosto nema više solidarnosti osim one besplatne, deklarativne.
Iliti narodski rečeno: od.ebite više sa svojim todexom. DELETE! PERISH! VAPOURIZE!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Jasno da je lakrdija.
Ipak se mora znati da smo sada dio EU i da se ipak neki zakoni nemogu gaziti samo tako.
Ovo se sve bez problema moze rijesiti na zakonit nacin.
Jedini problem ce imati Rusi i Ameri koji nece zaraditi koliko su planirali


A šta recimo, da ja kao fizička osoba hoću dići kredit i falcificiram zadnje tri isplatne liste plaće i navedem da imam tri puta veću plaću nego što stvarno imam.
Da li će banka reći ok, mi smo krivi, nismo provjeravali autentičnost isplatnih lista ili će mene krivično goniti jer sam falcificirao liste??

mlatiš praznu slamu. jamstva su potpisali direktori i nadzorni odbori koji su ovlaštene osobe za zastupanje tih trgovačkih društava! druga stvar bila bi da su oni izradili lažne suglasnosti u ime skupštine i ovjerili ih lažnim pečatima i potpisima, no ovdje toga nema! ponavljam – jamstva su potpisali direktori i nadzorni odbori koji su ovlaštene osobe za zastupanje tih trgovačkih društava!
razumijem da se utopljenici hvataju za slamke, ali time sami sebe zavaravate


mlatiš praznu slamu. jamstva su potpisali direktori i nadzorni odbori koji su ovlaštene osobe za zastupanje tih trgovačkih društava! druga stvar bila bi da su oni izradili lažne suglasnosti u ime skupštine i ovjerili ih lažnim pečatima i potpisima, no ovdje toga nema! ponavljam – jamstva su potpisali direktori i nadzorni odbori koji su ovlaštene osobe za zastupanje tih trgovačkih društava!
razumijem da se utopljenici hvataju za slamke, ali time sami sebe zavaravate

Koje budalastine si ti sad napisao. Pa sto sto su ih potpisali. Potpisali su nezakonita jamstva bez protučinidbe bez odluka glavnih skupština.

Oni mogu samo u zatvor, a jamstva se mogu ponistiti. Pa ako je sve tako čisto što daju otkaze i bježe. Ili mislis da si pametniji od direktora koji su utekli glavom bez obzira.

Zasto Perusko salje prijeteca pisma za potpisivanje jamstava. Zasto nitko ne zeli potpisati, ako je sve tako čisto.



A šta recimo, da ja kao fizička osoba hoću dići kredit i falcificiram zadnje tri isplatne liste plaće i navedem da imam tri puta veću plaću nego što stvarno imam.
Da li će banka reći ok, mi smo krivi, nismo provjeravali autentičnost isplatnih lista ili će mene krivično goniti jer sam falcificirao liste??

mlatiš praznu slamu. jamstva su potpisali direktori i nadzorni odbori koji su ovlaštene osobe za zastupanje tih trgovačkih društava! druga stvar bila bi da su oni izradili lažne suglasnosti u ime skupštine i ovjerili ih lažnim pečatima i potpisima, no ovdje toga nema! ponavljam – jamstva su potpisali direktori i nadzorni odbori koji su ovlaštene osobe za zastupanje tih trgovačkih društava!
razumijem da se utopljenici hvataju za slamke, ali time sami sebe zavaravate
[/quote]

Ja zaista ne znam jesu li doticni sto lažno izradili, al je činjenica da za većinu tih jamstava koje su preuzela ovisna društva ili ih imaju namjeru preuzeti ne postoji validan pravni temelj za preuzimanje jamstava. Samim time to će u situaciji bilo kakvih sporova bitno otežati situaciju tim osobama, ali i samim društvima i to ne samo ovim društvima koje izvanredna ili neka nova uprava namjerava poslati u likvidaciju nego i onim zrcaljenim obzirom da će tužitelji najvjerojatnije pokusati napraviti zabilježbu spora na tim novim društvima. To bi moglo jako zakomplicirati njihovo poslovanje, a da ne spominjem eventualnu prodaju. Pitanje je i cijene koju bi društva sa hrpom potencijalnih i aktualnih sporova mogla postići u eventualnoj prodaji. Potpisivanje revidiranih izvješća i preuzimanje jamstava moglo bi uskoro kulminirati općim raspadom nagodbe jer je prilično jasno da unatoč uvjeravnjima i politike i izvanredne uprave sve je manje kandidata koji su spremni bezpogovorno potpisivati dokumente koji im stavljaju glavu na giljotinu u situaciji bilo kakve komplikacije. Politika će se promijeniti, a i uprave. Nažalost ili na sreću potpisi ostaju kao trajan krimen mogucih protuzakonitih da ne kažem kriminalnih aktivnosti. Svaki odgovoran i racionalan pojedinac neće zrtvovati svoju sudbinu za kratkoročne koristi i eventualnu jednokratnu nagradu.

New Report

Close