Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Skegro u VL od jucer:
“Jedini ispravan put je maksimizacija naplate vjerovnika i svodjenje na nulu postojeceg dionickog kapitala. Sve sto ostane postojecim vlasnicima oteto je od vjerovnika.”
Nije mi drag taj lik, ali to sto je rekao je cista i nepatvorena istina. Ja da sam vjerovnik ne bi ostavio ni lipe nikome. Jer osisani su ovako i onako, s otpisima vecim ili manjim, te nema razloga da ti otpisi budu jos veci.
Mali dionicari su naprosto krivo odabrali.
I sad je presudno da se taj trejderski kovitlac sto prije ugasi da ne nastane jos veca i sira steta.

Zadnja izmjena: serislav (25.12.2017. 14:44)

Ma nemoj -krivo odabrali.
Zašto dobavljači nisu krivo odabrali kad su opet davali robu ukoliko im prvi put njihova isporuka nije plaćena?
Zašto bankari nisu krivo odabrali kad su trpali lovu unutra iako nije bilo “osnove” za to?
Zašto su mirovinci trpali lovu unutra?Lažna izvješča-tko po ovom modelu odgovara za to, oni sami su bili u nadzornim odborima.Di su tu uprave kompanija?
Odkud Knightheadu pamet da ulaže u junk obveznice? Kako to da oni nisu krivo odabrali?Dobro oni su imali Ramu.:-)
Napominjem manjinski dioničari nisu ulagali u Agrokor, nego u kompanije koje posluju s odličnom dobiti (Ledo, Jamnica, Belje), i sad im iste te kompanije žele uzeti svi ostali vjerovnici koji su poslovali “po pravilima igre” s drugim kompanijama poput Konzuma koji je gubitaš. Napomena Konzum je ostao dužan Ledu time i malim dioničarima Leda -začudo to se otpisuje dok drugi po toj osnovi npr.. Kraš bi trebao upisati novo vlasništvo.
Objasnite mi razliku između položaja Kraša i Leda po tom pitanju?

I sad bi dioničari trebali šutjeti i gledati kako im se otima imovina, a ostali Hrvati kako penzije nestaju da bi se namirila ekipa koja je kršila sva pravila?

Samo ruska ćirilica jer je koruptivna i premijum - srpska je za sirotinju https://www.fortenovagrupa.com/new-page Lik je Car!

Ovdje su vrlo zanimljivi likovi katrastofe, nebi li još koju jeftinu Todex dionicu za trejd kupili .
Dajte ljudi, zbog takovih mozgova nažalost u većini i imao zemlju kokošje mudrosti, od 2 sata.

Realno gledajući osim papira nula ili stečaja što ima treće?

Je li za očekivati da će vjerovnici lipe ostavati sadašnjim vlasnicima papira?
Ps
Ovi što su nezadovoljni nek samo postave pitanje sami sebi da su oni vjerovnici koji će isto biti oderani bili još vlasnicima sadašnjim nešto ostavili?

Tko je oderan?
Osim dionicara i dobavljaca?
Ovo ce se dobiti za sitnu lovu.
To je jedini cilj lexa bio!
Ja priznam da sam popusio foru i ocekivao da im je napokon stalo

Sretan Bozic svima ljudi!
Ja cu vam priznati da me ovo oko Agrokora izbacilo iz svega.
Sramim se toga.
Kako god ovo zavrsi nije vrijedno zivciranja.
Obitelj je najvaznija.
Pozz svima!

“Grga”
Za trejd mogu koristiti samo novo kupljene dionice Todexa.Količina dionica koju imam neću smanjivati.
Ipak,ne bi smjeli zaboraviti ,da su dionice Todexa visokorizične pozicije i da bi izloženost u tom dionicama trebala biti što manja.Mislim da je sve preko 5% previše,čak i za investitore sklone rizičnom ulaganju.
Oni koji nisu unutra će vrebati priliku da uđu,naravno, što niže.Za sada se relativno lako ulazi u Todex dionice u redovnom trgovanju,a od početka slijedeće godine dnevna trpeza će biti malo veća,jer Vupik i Zvijezda
postaju zvijezde jer ulaze u redovno trgovanje.
Ukoliko investitori ocijene da dionice Todexa možda i nešto mogu donijeti biti će ih puno koji će htjeti kupiti.A po ovim cijenama stari dioničari će teško prodavati.Ostaje im jedina nada su će fondovi i ostali institucionalni ulagaći nastaviti rasprodaju.
Paničari i špekulanti a ne institucionalni investitori su zakucali Ledo na ispod 100,Jamnicu na ispod 1000,
a ZVZD na 38 je zakucao neki institucionalac iz ERSTE,mislim i splitska banka skrb.

Manjinski dioničari i jesu vjerovnici!
Ne sluša nas večinski čitaj gazda tj nemamo utjecaj na ništa, ali se gazdini vjerovnici naplaćuju od nas.
Jel to smisao dioničarstva?

Samo ruska ćirilica jer je koruptivna i premijum - srpska je za sirotinju https://www.fortenovagrupa.com/new-page Lik je Car!

@lopina
erste je morao rasorodati zvzd prema pravilniku o OIF ma..morao je staviti sve sto ima na rasorodaju…cijena nebitna…zati je zvzd zakucana na 35…
trziste ce odrediti kolika je cijena fer uracunavajuci rizik…trejd na todexu je bajkovit…gotovo ovakve prilike na zse ne prooustam..
obavezno procitati nakon moj disklaimer..

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.

dionic12
Tocno, i jedni i drugi su krivo odabrali, ALI:
– dobavljaci su vjerovnici, znaci vlasnici duga,
– dionicari su suduznici, odnosno njihove dionice su posredstvom jamstava one koje duguju.
A to je priznat ces krupna razlika.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

@serislav

Totalno si u krivu.
Pročitaj MSFI-3 i MSFI-27 i uputi se što je NEKONTROLIRAJUĆI INTERES!!!!!!

Ako vjerovnici bilo koje kategorije nisu znali da u npr. LEDO postoji NEKONTROLRAJUĆI INTERES te su išli u aranžmane s Agrokorom kao 100% vlasnikom onda su totalni idioti .

Sava
Kako je moguce da budem totalno u krivu?
Vjerovnik je vjerovnik, a duznik je duznik.
Kakve veze to ima s tim i sto se pjenis?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Bilo koji prirucnik za ulaganje kaze da je dobro kad firma stabilno posluje, nema puno duga i isplacuje dividendu.
Zasto tebe uvijek vidjam na topicima koji su dijametralno suprotni od toga? Ali bezinimno.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close