Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Barkib Može, recimo, ljetovanje na Smokvici.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Može li meni netko objasniti zašto se svi pozivaju/te na DORH? Marić je ugasio jedina 2 odjela koja su mogla nešto pročešljati i na temelju toga podignuti optužnicu. Uistinu mislite da tamo ima znanja, volje i kapaciteta podići kvalitetnu optužnicu? Sve DORHove optužnice su do sada pale tako da… ovo je isplanirani igrokaz gdje je Marić od početka imao plan sabotirati i onesposobiti sve moguće organe koji bi uistinu mogli nešto napraviti te iscicati iz HBORa koliko se da.
Pojeo vuk magare. Zapamtite to.

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Temeljom viđenog, meni se čini da otpisom 50 % duga o čemu se špekuliralo Agrokor postaje zdrava kompanija uz pretpostavljeno nužno restrukturiranje i prodaju određene imovine.
Po ovome dovoljan je i manji otpis od 50 %.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



Najinteresantniji dio cijele price je upravo Maric. On nista ne zna a u stvari zna najvise. Onaj tko to ne razumije ne treba se ovdje javljati. Zato je Most odletio i radi se sve da se popljuje. Petrov je jos mogao biti u Vlasti i kimati glavom ali nije. U tome je bit.

To tebi najinteresantnije? Ako tebi petrov i bernardic djeluje kao da znaju sta rade onda ti svaka cast.
Jesi ti ikad radio u velikoj privatnoj firmi? Maricev posao je da dobije izvjestaj od revizora i da s tim izvjestajem pokusa skupo prodat agrokor.
Ti izvjestaji se pisu mjesecima. Vidis koklo je trebalo pwc-u da sastavi jedno takvo (bez obzira sta pisu da je to bilo puno brze al zbog politike nije prije izaslo. mozda je i tako nije bitno). I to po svim agorokorovim kompanijama. Ramljak kaze da se smatra financijski pismen al da im je dugo trebalo da prokljuve sta se tu desavalo. S tim da imaju sve podatake, imaju poziciju s koje to mogu napraviti, imaju ohoho konzultanata itd.itd..
A ti bi da maric koji takvo gotovo izvjesce dobije u ruke i koji radi za placu u privatnoj kompaniji kaze todoricu meni je tu nesto sumnjivo? I na osnovu kojih podataka da to kaze? To sta ulica prica da je tamo nesto cudno?

Zbilja ste smjesni svi vi teoreticari zavjere koji ste govorili da vlada stiti todorica, pa da nije bilo petrova i njegova kaznen prijave da se nista ne bi desilo i bla bla bla..
pojma nemate.
[/quote]

Pročitao sam tvoj post i moram ti reći da je vrlo dvojbeno tko nema pojma dragi moj Dunlope. Petrov je zaista mogao i dalje sjediti i mutavo klimati glavom. Pa nije. Ak to ne kužiš, onda nemamo o čemu dalje pričati.



Najinteresantniji dio cijele price je upravo Maric. On nista ne zna a u stvari zna najvise. Onaj tko to ne razumije ne treba se ovdje javljati. Zato je Most odletio i radi se sve da se popljuje. Petrov je jos mogao biti u Vlasti i kimati glavom ali nije. U tome je bit.

To tebi najinteresantnije? Ako tebi petrov i bernardic djeluje kao da znaju sta rade onda ti svaka cast.
Jesi ti ikad radio u velikoj privatnoj firmi? Maricev posao je da dobije izvjestaj od revizora i da s tim izvjestajem pokusa skupo prodat agrokor.
Ti izvjestaji se pisu mjesecima. Vidis koklo je trebalo pwc-u da sastavi jedno takvo (bez obzira sta pisu da je to bilo puno brze al zbog politike nije prije izaslo. mozda je i tako nije bitno). I to po svim agorokorovim kompanijama. Ramljak kaze da se smatra financijski pismen al da im je dugo trebalo da prokljuve sta se tu desavalo. S tim da imaju sve podatake, imaju poziciju s koje to mogu napraviti, imaju ohoho konzultanata itd.itd..
A ti bi da maric koji takvo gotovo izvjesce dobije u ruke i koji radi za placu u privatnoj kompaniji kaze todoricu meni je tu nesto sumnjivo? I na osnovu kojih podataka da to kaze? To sta ulica prica da je tamo nesto cudno?

Zbilja ste smjesni svi vi teoreticari zavjere koji ste govorili da vlada stiti todorica, pa da nije bilo petrova i njegova kaznen prijave da se nista ne bi desilo i bla bla bla..
pojma nemate.
[/quote]
Čuj nju…smješna si koliko i zakonodavna vlast u RH

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Dunlop

Mene isto fasciniraju ovi. Nek idu tamo na jutarnji, index i nek trljaju lan da im prođe dan. Kakvi likovi. I to ovdje moramo čitati. Tema je tvrtka, poslovanje, usporedba.

ups evo ga trial, taj voli kruha i igara više nego išta drugo na svijetu.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Pozdrav,

Sada znamo di smo i još kada izađu izvješta za ovu godinu koja će biti jako dobra vidim samo dobre stvari, naravno uz odpis od 30-50%, idemo dečki napred sa nadom uz dobru nagodbu, izješče,.. i tako dalje, lp

A priča sa Smokvicom ide ovako morh je proglasnio taj otok neperspektivnim iz svoje perspektive ali nije maknuo svoje zabilježbe iz zemljišnih knjiga,daje ga općini Primošten a općina Primošten “daje” taj otok Lušiću ( Grafoplast) jer je otok bio prije prve privatizacije vlasništvo njegove obitelji pod uvjetom da na njemu razvije turizam. Pošto morh nije proveo svoje odluke zeljišno knjižno kroz papire čovjek nije mogao gradit ništa i naravno to je onda samo trošak koji je teško izdržat,otok daje Todoriću ovaj obnavlja sve nekretnine i zapravo vraća državi otok u vrhunskom stanju. Tako da ovo što se vrti u javnosti kroz medije je čista manipulacija, situacija uopće nije toliko crna. Nije mi u cilju branit Todorića ali miislim da je konačno došlo vrijme da se postave isti uvjeti za sve pa tako i za državu kao vlasnika nekretnina. Kad smo kod te teme jučer u dnevniku Aleksandar Miša Broz koristi 20-tak godina imanje u Samoboru vlasništvo Državnih nekretnina na neznam koliko hektara vrijedno milju eura, i kao sad će ga država tužit da plati oko milju kuna za korištenje ( samo za zadnje 4 godine,ostalo je u zastari),ajd da vidimo koliko će se ta tema vrtit u javnosti. Da ne kažem da je 90% koncesija koje je država dala nije plaćeno/nenaplativo.
Ajmo sad isti uvjeti za sve

@ Dunlop

Nisi jedini. Evo još jednoga. Čovjek ima oči, a ne vidi. Ima mozak, a ne shvaća.

@PoAskuiBidu

Ajmo onda malo o poslovanju firme.

Očito se radi o socijalističkom mastadontu koji nije imao konkurencije i kojem su HDZ-ovci pogodovali.
Oni najbolje znaju zašto. Sjetimo se kako je dobio masu vrijednih firmi za 1 kunu.
Kada je dobio poljoprivredne kombinate za 1 kunu to nije bilo dovoljno već mu je država isplaćivala poticaje za poljoprivredu (od proizvodnje do samih nasada i obrada zemlje).

Očito da sve firme Agrokora konstantno rade gubitak.

To je veeeeeeeeeeeeeeeliki MANAGARE skrivao tako da se dalje zaduživao.
Nije plaćao dobavljače i kod njih se zaduživao.

Da li je štedio? Ma nije, Helihopteri, jahte, putovanja, u koncesiju cijele otoke.

I da li mu je to bilo dovoljno.

Nije. Agrokor je kupio dvorac, uredio ga u hotel pa ga prodao Todoriću.

Kupovala su se različita zemljišta, nekretnine s novcem firmi.
S novcem malih dioničara.

I na kraju zbog izvanredne dobiti isplaćivao si ogromne dividende.

Samo je kredite koje je dizao na firme proslijedio sebi na račun.

Zato on govori da nema ni kune svojih novaca.

To je sve Vaš novac, malih dioničara.

I sad je mislio da će se samo odšetati s lovom. Aha………………….

Matija Gubec Ilijaš.

Iz svega gore navedenog vidi se da se radi monopolističkoj firmi, socijalističkog poslovanja koji bez potpore države i stalnog pumpanja banaka i dobavljača je neodrživa.

Po meni za Hrvatsku ekonomiju je najbolje da ovaj mafijaški koncern propadne i ode u stečaj, a svi koji su omogućili u Hrvatskoj da završe u zatvoru,

Naravno s Ivicom Todorićem i obitelji a da se sva imovina koja je skrivena na raznim računima blokira i vrati u proračun.

S tom lovom pokrenuti firme koji su ekonomski održive i najvažnije konkurentne na EU i svjetskom tržištu.

Hrvatska si ne može dozvoliti da i dalje hrani to čudovište, vreću bez dna.

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/jutarnji-doznaje-kako-je-agrokor-placao-luksuz-familije-todoric-nisu-imali-za-dobavljace-a-trosili-milijune-na-seksi-donje-rublje-putovanja/6631815/
ako smijem primjetiti, u posljednjih 25 godina RH je uvijek za svoje tajkune oblačila najseksi donje rublje

@hasenfefer

pročitao do onog dijela s jednom kunom.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

New Report

Close