Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Osobno sam maximalno iznenađen :
* da menadžment Agrokora nije pripremio sve potrebno kako bi osigurao kakvu takvu likvidnost tvrtke u slučaju krizne situacije
* također, postavlja se pitanje zašto nije bilo spremno sve pokretanje predstečaja koji bi odblokirao tvrtku (pa čak i svaku zasebno)
* dalje, zašto se Ivica Todorić nije javno obratio dobavljačima i smirio situaciju (pa čak je mogao indirektno poslati poruku da svima koji nemaju strpljenja te ishitreno reagiraju neće biti mjesta na policama Konzuma)
* i sl
Sve ovo koliko se GOD nekome čini, nemogućim ili bezveznim , bi bilo bolje od ovoga sto se događaja, jer blokade računa nanose nevjerojatnu štetu skoro svim sudionicima ovog Agrokor trilera.
Da li je Agrokor menadžment dopustio da ga dogadjaji prestignu ili je možda nešto drugo po srijedu sto mi neznamo ostaje za vidjeti u skorijoj budućnosti .

Sto se tiče Vlade i Države sve ide u skladu sa kvalifikacijama i kompentencijama njihovih predstavnika i članova , te brzinom donošenja odluka i rješenja koja su u sukladnosti sa navedenim .

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

http://www.jutarnji.hr/globus/Globus-politika/iza-stakala-agrokorova-tornja-novi-cin-poslovne-drame-zasto-su-menadzeri-sutjeli-o-enormnim-dugovima/5867670/

Odlican tekst, pise i o mirovincima, procitajte obavezno!

Članak upravo jednu stvar ne želi napisati, a to je dok je gazda drmao ništa se o njemu nije smjelo u javnosti pisnuti. Onaj dokumentarac Gazda nitko nije htio emitirati niti preko tv-a, niti u lokalnim kinima. Nitko nije smio napisati ni jednu negativnu priču, i tako se gradio kult veličine. Sad kad se carstvo urušilo, vidi se s kim smo cijelo vrijeme imali posla. A sve te farme, pa to možemo ja i ti sagraditi, nek nam netko da 100 milijuna € kredita , nećemo vratiti, ali cemo sagraditi bez problema.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]


Osobno sam maximalno iznenađen :
* da menadžment Agrokora nije pripremio sve potrebno kako bi osigurao kakvu takvu likvidnost tvrtke u slučaju krizne situacije
* također, postavlja se pitanje zašto nije bilo spremno sve pokretanje predstečaja koji bi odblokirao tvrtku (pa čak i svaku zasebno)
* dalje, zašto se Ivica Todorić nije javno obratio dobavljačima i smirio situaciju (pa čak je mogao indirektno poslati poruku da svima koji nemaju strpljenja te ishitreno reagiraju neće biti mjesta na policama Konzuma)
* i sl
Sve ovo koliko se GOD nekome čini, nemogućim ili bezveznim , bi bilo bolje od ovoga sto se događaja, jer blokade računa nanose nevjerojatnu štetu skoro svim sudionicima ovog Agrokor trilera.
Da li je Agrokor menadžment dopustio da ga dogadjaji prestignu ili je možda nešto drugo po srijedu sto mi neznamo ostaje za vidjeti u skorijoj budućnosti .

Sto se tiče Vlade i Države sve ide u skladu sa kvalifikacijama i kompentencijama njihovih predstavnika i članova , te brzinom donošenja odluka i rješenja koja su u sukladnosti sa navedenim .

objašnjenje iznaneđenja je boli ga ku*ac za sve ostale samo sam sebi je bitan

pepe7

jel ono pernar pustio brkove ili sam ja skroz izludio ?!

who dares, wins


Članak upravo jednu stvar ne želi napisati, a to je dok je gazda drmao ništa se o njemu nije smjelo u javnosti pisnuti. Onaj dokumentarac Gazda nitko nije htio emitirati niti preko tv-a, niti u lokalnim kinima. Nitko nije smio napisati ni jednu negativnu priču, i tako se gradio kult veličine. Sad kad se carstvo urušilo, vidi se s kim smo cijelo vrijeme imali posla. A sve te farme, pa to možemo ja i ti sagraditi, nek nam netko da 100 milijuna € kredita , nećemo vratiti, ali cemo sagraditi bez problema

Gazda je manje više sve stekao na mutan način kao i mnogi drugi 90 tih ali za razliku od Kutle i Gucića i sličnih on je socijalističke poduzeća dignuo na noge i napravio kvalitetne i uspješne kompanije to u se mora priznati. Kod nas Hrvata ili te dižu u nebesa ili te vuku po blatu trećeg nema- Sad se Todorića se sada cipelari jer je čovjek na koljenima pa razno razni Petrovi dižu kaznene prijave i govor kako su hrabri. A ovo o ne kritiziranj Todorića do sada više govori o našim medijima (čast izuzecima) nego Todoriću samom. Todorićev ego je bio ključ njegova uspjeha ali i propasti.

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

osvrt na sastanak u vladi i konferenciju za novinare
AA3 mi ostavlja dojam povjerenja.
ne govori puno
drži se skromno,pristupačno.
ne osječam da nameće autoritet što je po meni dokaz inteligencije jer bi to bilo izgledno kontraproduktivno.
više je to partnerski pristup gdje prvi pruža ruku.
situaciju procjenjuje realno kao tešku ali svejedno
meni zrači optimizmom.
može biti da je to moj osobni dojam koji me vara iako se to rijetko dešava.

istaknuo je nekoliko važnih i pozitivnih stvari .
1. lova je po njemu izgledno na putu i to velika lova.
2.gubitak povjerenja vidi kao problem a ne profitabilnost,za koju drži da je pozitivna.
istaknuo je da je njegova misija vratiti povjerenje.

za mene to su dobri temelji da dogovori dobrovoljno uključivanje svih u SS sporazum.
te da ponovo pokrene kotač da se vrti.
slažem sa da za dugoručno rješenje treba puno toga ali
i najdulji put počinje prvim korakom
a prvi koraci su mu dobri,morat će ih biti još puno.
dionika je puno i to otežava dogovor ali
bottom line je da svi potencijalno gube puno i imaju hebenog razloga za kooperativnost u svom najboljem interesu.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


osvrt na sastanak u vladi i konferenciju za novinare
AA3 mi ostavlja dojam povjerenja.
ne govori puno
drži se skromno,pristupačno.
ne osječam da nameće autoritet što je po meni dokaz inteligencije jer bi to bilo izgledno kontraproduktivno.
više je to partnerski pristup gdje prvi pruža ruku.
situaciju procjenjuje realno kao tešku ali svejedno
meni zrači optimizmom.
može biti da je to moj osobni dojam koji me vara iako se to rijetko dešava.

istaknuo je nekoliko važnih i pozitivnih stvari .
1. lova je po njemu izgledno na putu i to velika lova.
2.gubitak povjerenja vidi kao problem a ne profitabilnost,za koju drži da je pozitivna.
istaknuo je da je njegova misija vratiti povjerenje.

za mene to su dobri temelji da dogovori dobrovoljno uključivanje svih u SS sporazum.
te da ponovo pokrene kotač da se vrti.
slažem sa da za dugoručno rješenje treba puno toga ali
i najdulji put počinje prvim korakom
a prvi koraci su mu dobri,morat će ih biti još puno.
dionika je puno i to otežava dogovor ali
bottom line je da svi potencijalno gube puno i imaju hebenog razloga za kooperativnost u svom najboljem interesu.
o

https://www.youtube.com/watch?v=Gz7RsXW_ZsQ&feature=youtu.be

Alvarez je odličan. Pogledao sam cijelu izjavu za medije. Lik rastura svoju struku, počistit će Agrokor u rekordnom vremenu.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

https://www.youtube.com/watch?v=Gz7RsXW_ZsQ&feature=youtu.be

Alvarez je odličan. Pogledao sam cijelu izjavu za medije. Lik rastura svoju struku, počistit će Agrokor u rekordnom vremenu.

zanimljivi dijelovi: 6:50, 12:35 i 19:00 min

Uglavnom Ivica Todorić opet upravlja Agrokorom…

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

ne govori puno
drži se skromno,pristupačno.
ne osječam da nameće autoritet što je po meni dokaz inteligencije jer bi to bilo izgledno kontraproduktivno.
više je to partnerski pristup gdje prvi pruža ruku.
situaciju procjenjuje realno kao tešku ali svejedno
meni zrači optimizmom.


Baš tako sve kontra od naših političara zato mu i vjerujem

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

plenki nervozan ko na struji , pijucka onu vodu ko da ima tik

pepe7

New Report

Close