Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Čekamo još uvijek i mišljenje europske komisije, pritužba je podnesena, ali radi korone se fokus europske komisije prebacio na druge stvari.

Ukoliko europska komisija procijeni da su dioničari oštećeni, mislim da imamo još uvijek izgledne šanse, u suprotnom će u parnice samo oni koji su izgubili iznose u milijunima kuna.

S par desetaka tisuća kuna gubitka preskup je sport ulaziti u takve parnice.

Kolege,

Ne mogu puno ovdje, ali savjetujem da na netu nadjete broj gospodina Ivancica, odvjetnika Udruge, i da mu se telefonom javite.

Pripremite dokaze da ste bili u Agrokorovim dionicama, kojim, od kad itd.

Naravno, sve je to samo na ideji, ali eto…

Zašto bi morao izgubiti milijune da bi tužio tj da ti se isplati?

Pa dogovori se nas stotinjak koji smo izgubili sve zbog Borga i da svatko od nas 10.000 kn to je milijun kuna, valjda dovoljno za troškove suđenja.

Mislim da nikog od oštećenih dioničara neće 10.000 kn uloga u troškove tužbe financijski destabilizirati.

 

Eto, mene..ali neda mi se osobno angažirati . Dakle,imate mojih 10000 kuna .

Imam Belja,Vupika i LEDA .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

i ja se prijavljujem za tuzbu….

….treba se pokrenut jer nece nitko osim nas

ja imam belja

Mislite da mogu tužiti i oni koji su prodali? Ja ih nikad nisam prodao. Uložio sam 10000 eura. I nemam 10000 kn za tužbu.

Mislim da je kolegica @Ledica najupućenija u trenutno stanje poduzetih pravnih činova, pa ukoliko je još prisutna na forumu i ima tendencije da svima objavi trenutno stanje materije može to svima saopćiti.

Ne znam da li su neki stari nickovi još s nama, tipa Posjedon, Ivan1902…

Mislim da vam ti ljudi najviše mogu saopćiti što je započeto i koje su mogućnosti zajedničke tužbe. Mislim da bi svi rado ušli s nekim kapitalom u to, ukoliko je zajednička tužba moguća.

Nitko se ne javlja.

Valjda su svi odustali.

Steta.

Pa jel ste se javili kolegi DreamWorks?

Nazalost, nama ovo nista ne pomaze.

Mozemo se samo nasladivati time sto sve propada.

Oni koji su nas opljackali su svoju proviziju uzeli.

Rusi kroz kamate izvlace ogromne novce.

Na kraju ce s gustom pozatvarat sve

Hrvatska šutnja opet na djelu, od toliko oštećenih dioničara svi kao da čekaju da im drugi riješe probleme.

Poznati analitičar Grubišić je pričao o vjerojatnim odštetama za dioničare, jel ga itko kontaktirao?

Noviulagač vi ste spominjali zastupnike u saboru, javite im se da se pokrene rasprava u saboru, recite da je potezom pera uništeno nekoliko milijardi kuna hrvatskih ulagača.

Odvjetnike valjda ima netko za prijatelje/poznanike, jel se itko raspitao za naš slučaj?

Veliki dioničari, jel tko u dosluhu s njima?

Gosp Bakić je imao više milijuna u Vupiku, jel ga tko kontaktirao?

 

Osim Ivice Todorića, svoje dionice je temeljem predstečajne nagodbe Agrokora izgubilo i nešto više od 15 tisuća dioničara koji su krajem lipnja 2018. zadnji držali dionice osam tvrtki iz koncerna koje su kotirale na Zagrebačkoj burzi.

Prema podacima Udruge malih dioničara Agrokora, u Jamnici su tijekom 2017. mali dioničari držali 24,08 posto dionica, u Belju 33,43 posto, Vupiku 35,03 posto, Ledu 51,89 posto, Zvijezdi 48,16 posto, Tisku 48,66 posto, Žitnjaku 19,57 posto te PIK Vinkovcima 57,94 posto.

Odnosno, mali dioničari bili su, u prosjeku, vlasnici 39,84 posto osam Agrokorovih kompanija izlistanih na Zagrebačkoj burzi, od kojih su Ledo i Jamnica bili burzovne perjanice.

https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/pad-agrokora-i-ivice-todorica-povukao-je-za-sobom-propast-15-tisuca-malih-dionicara/9029507/

Evo još malo pravnih zavrzlama.

Dugo očekivani i politički osjetljiv međunarodni sporazum kojim se otkazuju bilateralni sporazumi o zaštiti stranih ulaganja između država članica Europske unije potpisan je 5. svibnja u Bruxellesu. Ovim plurilateralnim sporazumom otkazuje se velika većina bilateralnih sporazuma između država članica Europske unije koji omogućuju stranim ulagačima iz država Europske unije pokretanje tužbi pred međunarodnim investicijskim tribunalima radi zaštite svojih ulaganja u drugim državama članicama. Protiv Republike Hrvatske trenutno se vodi osam takvih sporova pred arbitražnim tribunalima Međunarodnog Centra za rješavanje investicijskih sporova (ICSID) u Washingtonu.

Kraj investicijske arbitraže za strane investitore iz Europske unije?

Sporazum koji tek treba stupiti na snagu nisu potpisale Austrija, Irska, Finska i Švedska. No, Nizozemska na koju se u svojoj tužbi poziva Todorić, potpisala je taj sporazum i to bi moglo izvan snage staviti i postupak arbitraže, odnosno barem provedbu odluke koje sud u Washingtonu donese.
Naime, u Sporazumu 23 članice EU-a se navodi da »ugovorne stranke potvrđuju da su arbitražne klauzule protivne Ugovorima EU-a te su stoga neprimjenjive.«

Todorić tužio Hrvatsku u Washingtonu: “Gazdini” odvjetnici nisu baš pazili i izgleda da je tužba uzaludna. Evo zašto

New Report

Close