Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vidim da je sve manje komentara, tek ovako tu i tamo netko nešto napiše.

Kao da smo svi pali u zonu beznađa pa nam se više neda ni diskutirati.

Ja se i dalje nadam kojoj dobroj vijesti za nas male dioničare koji smo izgubili svoje privatno vlasništvo bez da nas je itko išta pitao i nikom ništa.

Ajde ljudi probudite se i napišite koji komentar tu i tamo da nam ne bude dosadno.

A možda su svi na moru…

Uživajte…

Svi se boje Fortenove.

 

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2201711

Mirakul, 28.07.2020. u 08:56

Vidim da je sve manje komentara, tek ovako tu i tamo netko nešto napiše.

Kao da smo svi pali u zonu beznađa pa nam se više neda ni diskutirati.

Ja se i dalje nadam kojoj dobroj vijesti za nas male dioničare koji smo izgubili svoje privatno vlasništvo bez da nas je itko išta pitao i nikom ništa.

Ajde ljudi probudite se i napišite koji komentar tu i tamo da nam ne bude dosadno.

A možda su svi na moru…

Uživajte…

Tesko je biti pametan nakon svega.

Ja sam ocekivao da ce veliki igraci krenuti sa tuzbama i da ce nam pokazati put.

Ovako nam ostaje da cekamo.

Definitivno necu odustati i borit cu se za ovo.

Samo da na kraju ne bude pojeo vuk magare, jer je više od tri godine prošlo od Lex Agrokora a pokrenulo se ništa ili malo.

Vrijeme ne čeka nikoga i sve dalje će biti sve teže bilo šta postići.

Znam da neki pojedinci nešto pokušavaju i na tome im skidam kapu.

Osobno mislim da smo izgubili bitku kad smo izgubili udrugu, to je kao da smo odustali od svega.

Bez udruge svi samo čekaju (uključujem i sebe) da se nešto pokrene a nitko ništa ne poduzima.

Od svih tih 15000 malih dioničara nema ništa bez udruge, upravo zato što su mali dioničari i nikom se ne da petljati u nešto gdje se ne vidi izlaz.

 

Pa idemo se pokrenut.

Mislim da nas ima dovoljno koji imamo ulozeno dovoljno da ne odustanemo samo tako. Osobno imam preko 350k kn u “Agrokoru”

Najvise u Belju.

Ako ima nekoga tko bi htio pokrenuti udrugu ili nesto slicno neka se javi. Borba nece biti lagana, ali mislim da imamo velike sanse.

Treba vidjeti koje korake ce poduzeti i Adris. Oni su u slicnoj situaciji kao mi….

Udruga se ugasila onog trena kad se Agram dogovorio s Peruškom ispod stola tako da stoji ona tvrdnja od početka rada udruge da su oni bili Agramov smokvin list. Mi ostali “mali” dioničari nemamo novca a ni pravnu strategiju za borbu protiv Borga.

Ja sam se čuo s nekim oštećenim dioničarima ali nitko nije niti neće pokretati tužbe, tužno je kako smo pasivni svi skupa.

Predlažem mirni prosvjed na Markovu trgu. Bit će lakše kad se upoznamo, ostavimo kontakte. Ako ne može zajednička tužba, može ju pokrenuti samo jedan od nas a ostali svi plaćati troškove. Ali netko tko je puno ulupao novca u Agrokor. Ja “samo” 70.000 kn.

Pa zar teoretski nebi bilo bolje da tuzbu podigne netko s malo dionica. Npr. 10 dionica Belja. Nakon toga krenu ostali. Kad uopce nastupa zastara?

Ajmo se dogovoriti s nekim odvjetničkim društvom kakve su nam uopće šanse da išta dobijemo?

U kojem pravcu krenuti sa pravnom bitkom?

Koga tužiti i od koga se naplatiti?

Pravnik nisam ali moramo se pokrenuti, svi samo nijemo promatramo a vrijeme curi.

Da li je itko razmišljao javiti se saborskim zastupnicima da pokrenu temu u saboru?

Bio sam mali dioničar u Vupiku. Vrlo rado bi se uključio ako se što pokrene.

Javio sam se ja vise puta.

Meni to nekako izgleda da oni pojma nemaju o cemu se radi

Ja sam svojevremeno čak obavio jedan razgovor sa advokatom o mogućim opcijama ali mi je rečeno da se tu ništa ne može, to je bilo u doba lexa pa je i djelovanje bilo ograničeno.

Znam da neki pojedinci nešto pokušavaju i kad bi oni uspjeli možda bi se to odrazilo na sve druge.

Stvar je u tome da su ti postupci jako skupi sa jako malom šansom za uspjeh i tu većina nas malih odustaje.

Osobno sam u gotovo identičnom položaju kao kolega “noviulagač”.

Da budem 100 % iskren, kad bi netko imao volje pokrenuti udrugu ja bi se prvi učlanio i čak financijski pomogao tu udrugu.

Ja nisam pravnik niti me to ne zanima i bavim se sasvim drugim poslom u životu a u ovoj priči sam jednostavno bio ulagač.

Mislim da je većina nas u tom stanju i da ustvari nema nikoga ko bi se toga stvarno ulovio, svi bi se samo pridružili.

U tome i je problem.

noviulagac, 30.07.2020. u 23:56

Pa zar teoretski nebi bilo bolje da tuzbu podigne netko s malo dionica. Npr. 10 dionica Belja. Nakon toga krenu ostali. Kad uopce nastupa zastara?

Po čemu bi to bilo bolje? Pitam informativno, nemam iskustva sa sudovima itd…

Noviulagač, ako zastupnik ne zna o čemu se radi samo mu pošaljite link od bilo kojeg medija koji je pisao o grupi Borg.

Tamo je sve u detalj opisano kako su uništeni dioničari i mirovinski fondovi te zašto su otišli Dalić i Ramljak.

Ako tada zastupnik kojeg ste kontaktirali ne kuži onda je i on u tom kolu.

 

New Report

Close