Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Podsjetiti ću još na ovaj članak od 04.02.2019. Instruktivni rok od godinu dana je probijen najvjerojatnije radi ove nesretne korone.

`
Odgovarajući na zastupničko pitanje Ruže Tomašić povjerenica Europske komisije za pravosuđe Vera Jurova potvrdila je da je tijekom prošle godine Komisija primila niz pritužbi na Lex Agrokor.

Ne otkrivajući tko se žali, Jurova je naglasila da se žalbe odnose na kršenje nekih temeljnih prava, navodno kršenje slobode kretanja kapitala u Europskoj uniji i moguće kršenje određenih načela stečajnog prava.

“Mislim da je taj odgovor na tragu onoga što su i privatno dobili svi oni koji su podnijeli primjedbu EK-u i zahtjev da počne proces protiv Vlade zbog Lex Agrokora. Taj proces i dalje traje, taj proces ima instruktivan rok trajanja do godinu dana. Očito su potrebne daljnje istrage i ispitivanje Lex Agrokora i njegove suglasnosti s europskim pravom. Mi to smatramo povoljnim pravnim pomakom. Da su ipak poduzete radnje u istraživanju što je Lex Agrokor i je li on u suprotnosti s europskim pravom” kaže Tomanović.
`

http://hr.n1info.com/Vijesti/a367878/Europska-komisija-razmatra-zalbe-na-Lex-Agrokor.html

Zna li itko išta više o ovome, o kojem se dioničaru radi i kada su sljedeća ročišta ?

Visoki trgovački sud (VTS) poništio je dvije presude Trgovačkog suda u Zagrebu(TSZG) u vezi s tužbom malih dioničara protiv Jamnice i Leda. U njima stoji da je TSZG pogrešno protumačio da se tijekom izvanrednog postupka ne možepokretati tužba protiv Agrokora i povezanih tvrtki. Međutim – može se i, što je još važnije, riječ je o vrlo važnim odlukama spomenutih kompanija koje se mogu osporavati, a posljedica bi mogla biti isplata enormnih odšteta koje bi platili JamnicaLedo i druge tvrtke, a možda čak i država te vlasnik Fortenova grupa.


Mali će dioničari moći raspraviti s upravama Leda i Jamnice jesu li oštećeni, a odvjetnik jednoga malog dioničara Boris Ivančić obrazlaže zbog čega su, s njihove točke gledišta, odluke glavnih skupština tih dviju tvrtki od 25. rujna 2018. nelegalne.


– Smatramo da su Ledo i Jamnica protuzakonito dali jamstva Agrokoru te je protuzakonito što su obveze tih tvrtki po jamstvima, u postupku izvanredne uprave, priznate u cijelosti, iako propisi, ali i ugovori na kojima se jamstva temelje ograničavaju njihovu visinu. Također osporavamo i prijenos imovine na zrcalne tvrtke – kaže odvjetnik Boris Ivančić koji zastupa malog dioničara.


https://lider.media/poslovna-scena/hrvatska/nova-presuda-trgovacki-sud-u-zagrebu-je-pogrijesio-slijede-masovne-tuzbe-protiv-agrokorovih-tvrtki-129962

Vidim ima tu dosta komentara zašto se ljudi ne bune, pa pitam tko bi se trebao buniti:

-Ljudi koji su suvlasnici, a članovi su HDZ-a čiji je Plenky to sve proveo(pogledajte Brkića)?

-Ljudi koji su zaposlenici tzv”Fortenova grupe” čije pisanje automatski može značiti dolazak na crnu listu u kompaniji

-Ljudi čije kompanije (u njima vlasnik ili radnik) surađuju s Fortenova grupom-uzmite u obzir da je Agrokor zapošljavao 40.000 ljudi samo da dobijete dojam koliko je to isprepleteno

-seljaci (od toga dosta bivših branitelja) koji moraju prodati urod možda tom istom Konzumu, Belju

Jedino što je dobro napisano je da su hrvati kukavice, ali vjerujte mi kad dođe do pada određenih ljudi na pozicijama biti će prvi koji će ih cipelariti do iznemoglosti. Pogledajte Ivicu kako je završio. Vidite da se sve više piše u medijima kako je vrlo upitno kako će priča s Fortenovom završiti.Poziva se da se kupuju proizvodi od plus firmi, Atlantica, Kraša itd… svih onih koji su kuhali zajedno Ramljakom da mali sve izgube.

Ljudi baš nisu toliko glupi…nek jedu što su skuhali.

Već sad su milioni propali u mirovinskim fondovima.Prave reorganizacije nije ni bilo samo otimačina i krava se drži živa makar bila bolesna da netko može cijediti iz nje- jer kao i obično u Mojoj domovini uvijek su neki bili ispred svih.

Uvijek je moje bilo ispred našeg, zato će i postati tuđe!

Samo ruska ćirilica jer je koruptivna i premijum - srpska je za sirotinju https://www.fortenovagrupa.com/new-page Lik je Car!

@dionic12,

 

Odlicno ste naveli razloge.

I sam pripadam jednoj od skupina.

Nasrecu ne ovu prvu 😂

Ma bitno je samo da se kotac pokrene.

Onda ce se svi prikljuciti

15000 dioničara, da svatko da 100 kn to bi bilo 1500000 kn. Trebali bi plaćati u odnosu na uloženo, tako nekako i skupili bi lako i 15 mil kn.

lojtra, 13.08.2020. u 21:43
15000 dioničara, da svatko da 100 kn to bi bilo 1500000 kn. Trebali bi plaćati u odnosu na uloženo, tako nekako i skupili bi lako i 15 mil kn.

Problem je što ne može ovako, tužbe moraju biti individualne, tako da su i troškovi individualni, i puno veći. Udruga ne može biti stranka u postupku.

 

@paulie,

Ni to ne bi trebao biti problem.

Skupimo lovu i jedan od nas pokrene tuzbu.

Kad on dobije spor, svako pokrene individualnu

noviulagac, 14.08.2020. u 10:52

@Paulie,

Ni to ne bi trebao biti problem.

Skupimo lovu i jedan od nas pokrene tuzbu.

Kad on dobije spor, svako pokrene individualnu

 

ja sam za, ni bogatiji ni siromasniji za nekoliko 1000kn..al bar da pokusamo

Smatram da je bolje da te novce ulozite u kladionicu. Postenije je od pravosudja i imate vece sanse dobitka. I povrat na ulaganje je brzi.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Agrokor potonuo: Gubici veći od milijardu, prihodi pali 20 posto

veselo. nema kaj.

ne kaže se uzalud, oteto, prokleto.

Jordan, 01.09.2020. u 12:13

Agrokor potonuo: Gubici veći od milijardu, prihodi pali 20 posto

Lijepa priča utorkom, još malo pa bankrot.

Paulie, 01.09.2020. u 17:48

 





Jordan, 01.09.2020. u 12:13


Da, uskoro bankrot, uspješno provedena rekonstrukcija i pljačka Agrokora i perjanica.


 

Agrokor potonuo: Gubici veći od milijardu, prihodi pali 20 posto

 



 

Lijepa priča utorkom, još malo pa bankrot.

 

Jel netko kontaktirao euro zastupnika Mislava Kolakušića?

Nabikem ga…najveće razočarenje u ljudsku spodobu u još od  Jude.

Ps: Juda se pokajao….

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

New Report

Close