Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


pa kako će prodati Jamnicu kad je opterećena jamstvima višestruko većim od vrijednosti…tko je tu lud?

Ma naravno,radi se samo o tome.

Da je na vrijeme rijesio problem maloprodaje, znaci doveo znalce, a ne dupelisce, sve bi bilo ok i ovo se ne bi desilo. Jedna trecina Konzumovih ducana koji rade gubitke je potopila cijeli koncern.

Filozofe su oduvijek mučila pitanja bitka, etike, kauzalnosti itd. Dr. Ivo je to sve riješio s "Idemo dalje!" On je najveći mislioc ikad.

agrokor je nešto kao viadukt u Đenovi…neki znaju da ne valja al svejedno svi idu preko njega dok se ne sruši


pa kako će prodati Jamnicu kad je opterećena jamstvima višestruko većim od vrijednosti…tko je tu lud?

Samo mi nije jasno kako onda sada bivši vlasnik tvrdi da jamstva nisu bila valjana…hvata se za slamku ili…

da li je netko od odgovornih osoba Jamnice koji potpišu fin. izvješće po zakonu odgovoran ako u financijskom izvješću dioničar ne može vidjeti koliko je firma opterećena jamstvima?


da li je netko od odgovornih osoba Jamnice koji potpišu fin. izvješće po zakonu odgovoran ako u financijskom izvješću dioničar ne može vidjeti koliko je firma opterećena jamstvima?

Izlazile su obavijesti na ZSE za glavne firme, ali to je bila vijest koju se nije moglo procesuirati dok se skrivalo stanje samog Agrokora, nije bilo jasno da je to de facto pravo suduznistvo s odgodom od koji mjesec.
Ma direktori koji su to potpisali moraju u zatvor i platiti stetu koliko god se moze naplatiti iz njihove imovine. Ali bas zato jer su stvarno oni ti koji su napravili stetu, a ne onaj tko je to priznao i po zome sklopio nagodbu.

Filozofe su oduvijek mučila pitanja bitka, etike, kauzalnosti itd. Dr. Ivo je to sve riješio s "Idemo dalje!" On je najveći mislioc ikad.

“Vjerodostojno”. S tim je sloganom Andrej Plenković došao do premijerske fotelje.

Prateći dramu koja se ovih dana odvija u Uljaniku pitam se zašto sada nije bitna “borba za očuvanje svakog radnog mjesta” kao što je bilo “reklamirano” kod Agrokora? Zašto se sada Andrej ne pohvali da Uljanik “državu neće koštati niti kune…” kao što je bilo naturano medijima kod Agrokora?

Očigledno: “what’s in for me” formula za vladajuća skupinu samodopadnih flajpana ne djeluje u svakoj prigodi.

“Vjerodostojno”. Mo’š mislit’.

Zašto očuvanje radnih mjesta u Pevecu nije bio viši interes, zašto nije očuvanje radnih mjesta u Uljaniku viši interes?? I sada dolazimo do zaključka da je “Viši interes” iznad svega, a to je samo onaj interes koga Plenković i Dalićka sa svojim Borgovima žele da bude. Iza svega stoji samo jedna stvar, a to je da ni u Pevecu, ni Uljaniku, ni u drugim firmama prepuštenim sebi ne postoji toliko malverzacija i kriminala koji treba sakriti pod svaku cijenu kao u Agrokoru.

Pozdrav,

ljeto polako ide kraju i kada pogledam na gledalicu i vidim promete na našoj burzu boli me glava jer je svaki dan šuplije i to samo zbog Lex-a i ljudi koji imaju duboko prste u pekmezu i to svi znamo ko su oni od politićara ko uprave,…… jesu to uradili direktno i indirektno.
VTS mora i trebao bi raditi zakonito, transparentno, sukladno zakonima i još imam vjeru da će tako i postupati i srušiti nepravednu nagodbu koja je puna da ne kažem šta, lp

Suncokreti. Vrte se kako im paše.
Ajte Vi!

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/covjek-koji-tvrdi-da-je-najbogatiji-hrvat-ja-cu-spasiti-uljanik-spreman-sam-za-120-milijuna-eura-uzeti-petrokemiju-a-imam-i-milijardu-za-agrokor/7734870/

Da sam sebe demantiram, vidim po netu ekipa piše da lik nudi neke čudne kombinacije tako da ……

New Report

Close