Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koliko znam, ukupan dug još uvijek nije utvrđen, niti je javno objavljen, tako da ne znam odakle ova cifra od 57mlrd!?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

[/quote]
Zato što će banka procijeniti tvoju imovinu i reći da nemaš pokriće, ali da možeš naći jamca (!!) koji će garantirati za nedostajući iznos. Nađeš li ga, napravit ćeš isto što i Todorić-dobiti kredit pa kad nemaš od čega vraćati rate, sjednu jamcu na kuću. Nemoralno? Naravno!
[/quote]
to je poanta svega ali oni pile li ga pile.

nisam na drogama samo mi ne mogu mediji uvaljivati kao tebi.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Mercator EBITDA za 1Q2018 25,8m eura a oni za čitavu 2019. procjenjuju 100m eura!!!!
Pa onda naravno i vrijednost kompanije podcjenjuju.

Kada od ovih 57mlr duga oduzmes 11mlr kn potrazivanja koja imaju ovisne kompanije međusobno i još minus par milijardi kn koja su već isplaćena dobavljačima..onda se dođe do nekih 43 il 42 mlr kn duga.

Zar ovisne kompanije nemaju od tih 11mlr kn barem dio potraživanja prema Agrokoru?
Ako Agram povuče osporavanja jamstava, dal bi i po tom “modelu” npr Jamnica bila insolventna ako prebije svoje potraživanje s potraživanjima vjerovnika osiguranim jamstvom?

Ubacili su u tablicu sve kompanije i agrokorov dio i dio manjinskih dioničara, kao da je to jedno. Laušić je čisti poltron izvanredne uprave.

Ha u biti, ovo smo već slično sve čuli. Šta ima novog?

Neće banke ništa skupo stajat. Negdje sam pročitao da su od Agrokora na kamate izvukle cca33mlr kn..a ovo je ionako podcijenjena vrijednost imovine. Dug je oko 42-43mlr kn (ako se naparvi prijeboj kako sam pisao i manje..).

Ništa novog danas.

Da li se međukompanijski dug otpisuje u potpunosti ili samo nemaju prava glasa?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.



Sramotne su ove procjene.
Ajmo postaviti pricu da su tocne….
Zasto je ijedna banka dala kredit nekome tko ne vrijedi nista?
Zasto?

Zato što niti jedna banka nije smatrala da treba raditi procjene imovine giganta kao Agrokor pa se dogodilo da su iste tvrtke kćeri jamčile za više kredita, iznosima nekoliko puta iznad temeljnog kapitala (i to će ih sada skupo koštati, otpisima od bar 50%)


Zasto ja ne mogu dobiti kredit od milijun eura?

Zato što će banka procijeniti tvoju imovinu i reći da nemaš pokriće, ali da možeš naći jamca (!!) koji će garantirati za nedostajući iznos. Nađeš li ga, napravit ćeš isto što i Todorić-dobiti kredit pa kad nemaš od čega vraćati rate, sjednu jamcu na kuću. Nemoralno? Naravno!
[/quote]

Ok. Idem u ponedjeljak sa 2 prijatelja.
Imaju stanove od 35 kvadrata svaki.
Bit ce mi solidarni jamci za kredu od 5 milijuna eura.
Nemoralno?
Zasto? Pa reci cu prijateljima da svaki vikend mogu doci kod mene na cugu

@noviulagac

Nemoj se trudit objašnjavat s onima koji ovdje govore o nemoralu al ne žele priznat da je ovdje slučaj o nezakonitom ili barem namjernom oštećivanju jednih da bi dobili više drugi, sto je protuustavno što god rekao US.
A to pogodovanje nam je namjestila naša vlastita Vlada kad je donijela lex..iako i u tom lexu se govori o srazmjernosti itd.

@Ivan1902

Ovisne kompanije imaju sigurno neka potraživanja prema agrokoru. Ako se samo tako.otpiše to potraživanje onda vjerovnici i dioničari takvih kompanija gube. Al kada su ubacili u isti koš lexom xy kompanija, onda to sve kao nije bitno. Zato ako siluju nagodbu biti ce dugackih repova….

Ma ja imam osjecaj da nakon ovoga svega tuzbe nece proci samo onima koji ne tuze.
Ovo su tuzni dani za RH

U SAD je gotovo uobičajeno upisati trostruku hipoteku na kuću, osim papirnatu.
Pa se ne tjera u bankrot samo tako.

Sto je cudno?

Stručnjaci iz Agrokora lani su imali procjenu od 4 milijarde eur-a, izgleda da su jako dobro radili kad je sad 2

A tabela ima min i max vrijednost, dobivenu multiplom EBITDA, ovo objavljeno je izgleda prosječna.

Kad ce u RH izac neka ozbiljna novina ili portal s vjerodostojnim novinarima? ili novinarom koji je ulozio bar 100.000 kn na zse.

New Report

Close